Flori Mumajesi

Flori me Fugën në Balkan Music Awards
Këngëtari dhe kompozitori  Flori Mumajesi është sërish i nominuar për çmimet ‘Balkan Music Awards. Kësaj radhe ai konkurron me këngën “Making of” në bashkëpunim me reperin kosovar Ardian Kurtolli i njohur si Fuga. Votimet për të nomunuarit do të zgjasin deri më 8 prill ndërsa ceremonia e ndarjeve të çmimeve do të bëhet më 4 qershor, ka konfirmuar Fuga për Telegrafi.com. Flori edhe vitin e kaluar ishte i nominuar në ‘Balkan Music Award’ ku me këngën e tij ‘Playback’ fitoi çmimin e dytë. Telegrafi  Vazhdo

April 5, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Elvana Gjata: Jetën time private e ruaj me fanatizëm!
Këngëtarja e cila bëri revolucion në muzikë viteve të fundit padyshim është biondina tejet tërheqëse me zërin e saj fenomenal Elvana Gjata. Përpos transformimeve pozitive që ka bërë gradualisht në muzikë, repertuari artistik është pasuruar me shumë hite të cilat kanë gjetur mbështetjen e plotë të publikut. Elvana Gjata aktualisht është këngëtarja më e popullarizuar në të gjitha trevat shqiptare, e cila përkundër konkurrencës që ekziston në tregun muzikorë, vazhdon të mbetët dominuese dhe e veçantë,... Vazhdo

November 5, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Elvana Gjata: Jetën time private e ruaj me fanatizëm!
Tags: , , , , , , , ,

Çiljeta këndon për ndarjen, por është e dashuruar si kurrë më parë
Teksa këndoi këndën “Të dy qajmë të ndarë” të dielën e kaluar, si konkurente tek “Kënga Magjike”, u përlot me të vërtetë dhe natyrisht në këto raste secili nga ne nxiton të mendojë se çfarë ka personale në tekstin e këngës. Aty flitet për një çift që dikur janë dashur shumë dhe tashmë janë ndarë. A thua të ketë qenë historia e Çiljetës me Romeon, ajo histori e gjatë dashurie që u mediatizua në maksimum për të cilën këndon këngëtarja?A thua të ketë qenë ky kujtim nostalgjik që e... Vazhdo
Flori Mumajesi dhe 2PO2 nxjerrin klipin e këngës Crazy Girl
Reperi 2PO2 ka nxjerrë videoklipin më të ri të këngës “Crazy Girl”, të realizuar në bashkëpunim me kompozitorin e njohur nga Shqipëria, Flori Mumajesi. Pas bashkëpunimeve me grupin “Tingulli 3NT” dhe në veçanti me Getin, pastaj me Elvana Gjatën, Julkën, Big Bastën etj., dhe së fundi me 2PO2, duket se Flori dëshiron ta shtyjë nën vete botën e muzikës R&B dhe Hip-Hop. Klipi i këngës “Crazy Girl”, me muzikë të Florit dhe me tekst të Besnik Canollit (2PO2), është i realizuar nga... Vazhdo

June 15, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags:

Performancat në Jaht të Ingrid Gjonit
Ka vendosur që klipin e saj të fundit ta realizojë ndryshe, ashtu siç i pëlqen gjithmonë të vijë për publikun. Ingrid Gjoni është duke projektuar klipin e saj më të ri, të cilin me krijimtarinë e madhe të regjisorit Alexandër, do ta realizojë në një Jaht. I gjithë materiali muzikor do të japë idenë e verës dhe skenat do t’i referohen kohës së plazhit. Ingridi po konkuron së fundmi në edicionin e rradhës të “Top Fest” me një këngë të titulluar “Ekstrem”, një produksion i Flori Mumajesit. Kënga... Vazhdo

May 1, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Performancat në Jaht të Ingrid Gjonit
Tags: , , ,

Çiljeta & Ingridi bashkë në klubet e natës
Tashmë për të gjithë është prezent fakti që Çiljetën dhe Ingridin nuk i lidh vetëm profesioni por edhe shoqëria. Janë shumë të afërta mes tyre aq sa siç kanë pohuar edhe vetë, shumë shpesh u takon të kalojnë natën tek shtëpitë e njëra-tjetrës duke qëndruar zgjuar deri pas mesnate, duke folur dhe diskutuar gjëra vetjake por edhe të përbashkëta. Pra, Çiljeta dhe Ingridi nuk ndahen asnjëherë. Kohët e fundit ato kanë nisur të këndojnë edhe në të njëjtin ambient bashkë, kjo dhe falë bashkëpunimit... Vazhdo

Page 2 of 212