flori

Sa harxhuan dhe sa fituan këngëtarët shqiptarë gjatë vitit 2011
Kanë bërë dasma deri në 100 mijë euro, kanë blerë vila 1 milion euro, por kanë fituar gjithashtu disa miliona. Në listën e më të shtrenjtëve futen Elvana, Adelina Ismajli, Ermali, Tuna, Genta, Nora, Flori, Çiljeta, Zanfina, Dafina, Zajmina, Gjyste Vulaj.. Make up nga 100 deri në 500 euro, videoklipet nga 1000 deri në 10.000 euro, fustanet jo më lirë se 1000 euro, dasmat deri në 100.000 euro, kurse vilat maksimumi 1 milion euro. Viti i kaluar ka qenë një nga vitet me më shumë aktivitete që ka përjetuar bota shqiptare... Vazhdo
Elvana Gjata – Kudo qe jam

June 20, 2011  :: Videoklipe Shqiptare :: Comments Off on Elvana Gjata – Kudo qe jam
Tags: , , , , ,

Flori feat. Albatrit Muçiqi & Noga (Beatbox) – Tequila Vava

June 20, 2011  :: Videoklipe Shqiptare :: Comments Off on Flori feat. Albatrit Muçiqi & Noga (Beatbox) – Tequila Vava
Tags: , , , , , , ,

10 momentet e 2010-ës në muzikë
Dasmat shtatzëna Dasmat dhe shtatzënia këtë vit duket se ishin në modë. Të gjithë u martuan e të gjithë mbetën shtatzënë. Fillimisht, gjithçka duket se nisi me Tunën, e cila u martua në Kosovë, e më pas Blero lajmëroi për lindjen e vajzës së tij, Mihrije Braha foli për adoptim, Gerta Heta është shtatzënë e u martua, Dafina Zeqiri u fejua, po ashtu dhe Teuta Kurti, Elsa Lila është pesë muajsh, Arta Bajrami lindi, ndërsa Ledina Çelo pas një sesioni fotografik superhot tregoi se pret fëmijë. Urime dhe jetë... Vazhdo
Genta në “Balkan Music Awards”
Nis “lufta” edhe mes këngëtareve shqitarë si; Mariza, Flori, Elvana, Soni dhe Genta, në garën e vitit për BMA. Nëse Eurovizioni është një ëndërr jo e mundur për të gjithë, një “Balkan Music Awards” mund të bëjë realitet punën dhe vullnetin e gjithë artistëve ballkanikë. Për herë të parë në Ballkan organizohet festivali “Balkan Music Awards”, ku çdo vit do të jenë në konkurrim këngët më të mira të shteteve të Ballkanit (11 shtete), videot më të mira për çdo shtet e përsos mjaft... Vazhdo

April 12, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genta në “Balkan Music Awards”
Tags: , , , ,

Soni dhe Flori sërish bashkë
Soni dhe Flori janë bashkuar sërish, por jo për ta ripërtërirë dashurinë e tyre, porse vetëm për bashkëpunim muzikor. Pas bashkëpunimit që patën për këngën “Fluturimi 3470” në Festivalin e vitit të kaluar “Kënga Magjike”, këtë radhë ata do të bëjnë një këngë të përbashkët për të konkurruar në Festivalin në RTSH. “Kënga është një dëshmi e momenteve më të mira të lidhjes sonë”, është shprehur Soni. Kënga është e punuar nga Flori, me tekst të Olti Currit dhe orkestrim të Enis... Vazhdo

November 3, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Soni dhe Flori sërish bashkë
Tags: ,