Florian Mumajesi

NOIZY: Kam bërë seks me Tunën dhe Adelinën, janë të egra në shtrat…
A është kjo nga intervistat më të forta që keni lexuar ndonjëherë? Absolutisht po! Noizy, reperi më i përfolur shqiptar, rrëfen në këtë intervistë për “Bluetooth”, jetën e tij seksuale dhe jo vetëm… Pasuria dhe muzika, janë dy stacionet e tjera ku jemi ndalur. Po për të mos u zgjatur, ju ftojmë të lexoni intervistën e mëposhtme, që do t’ju lërë pa frymë. Sa kohë ke pa bërë seks, se më dukesh me nerva? Kam gati 1 orë, po kështu dukem në përgjithësi, nuk më ndryshon seksi. Atëherë, pse... Vazhdo
Elvana dhe Flori, bashkë edhe në 2013
Dy këngëtarët e njohur shqiptar, Florian Mumajesi dhe Elvana Gjata, vazhdojnë të jenë bashkëpunëtorë të ngushtë në muzikë.Ata kanë filluar vitin 2013, duke performuar bashkë në natën e parë të këtij viti, për fansat e tyre në Zvicër. Elvana është shfaqur si gjithmonë energjike dhe tërheqëse në skenë, e veshur me një fustan të ngjitur pas trupit. Është përfolur shumë se dy nga këngëtarët më të dëgjuar në hapësirën shqiptare kanë një lidhje, por ata kete e kanë mohuar ne vazhdimesi. Të... Vazhdo

January 8, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Elvana dhe Flori, bashkë edhe në 2013
Tags: , , , , , , , , , , ,

Florian Mumajesi: Me zemër – Video
Florian Mumajesi, një ndër producentët dhe kantautorët më të mirë shqiptar, ka realizuar një këngë të re. E titulluar “Me zemër”, kënga do të transmetohet nesër (2 gusht) në radiot shqiptare, ndërsa një ditë më pas do të publikohet në YouTube. Mumajesi më herët ka paralajmëruar se gjatë stinës së verës do të publikojë gjithsej tre këngë të reja.   Flori është shumë aktiv, veçanërisht si producent dhe në vazhdimësi sjellë këngë të reja, që kthehen në hite. Është e gjatë lista... Vazhdo

August 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Florian Mumajesi: Me zemër – Video
Tags: ,

Flori Mumajesi: “Nuk më imitoni dot”
Këngëtari dhe kompozitori i njohur Flori Mumajesi duket se është disi i nervozuar me ata kompozitorë të tjerë të cilët flasin keq për muzikën që Flori bën. Me kë e ka pasur konkretisht kompozitori dhe këngëtari, këtë nuk e dimë ende, por nga ajo çfarë ka shkruar ai duket mjaft i nervozuar “Pse gricesh kot? Shiko punën tënde dhe dëgjo çfarë bëjmë ne ahengxhinjtë, që të mbijetosh në treg. Gjysma e këngëtarëve që nuk mundemi t’u bëjmë këngë ne, vijnë te ty dhe të kërkojnë këngë si ato që... Vazhdo

May 13, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Flori Mumajesi: “Nuk më imitoni dot”
Tags: , , , , , , , ,

2po2 dhe Flori së shpejti me këngë të re
Reperi Besnik Canolli i njohur si 2po2, i cili që nga viti 1995 është i angazhuar në hip-hopin shqiptar, nuk ndalet së krijuari hite të reja. 2po2 për datën e të dashuruarve, 14 shkurt, do të sjellë një këngë të re. “Gjithë jetë” titullohet kënga e cila flet për dashurinë e një çifti. Kjo këngë është në bashkëpunim me këngëtarin nga Shqipëria, Flori Mumajesi. Teksti i këngës është realizuar nga vetë reperi, muzika nga Flori, ndërsa klipi do të realizohet nga Entermedia. Për 2po2 dhe Florin nuk... Vazhdo

January 10, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on 2po2 dhe Flori së shpejti me këngë të re
Tags: , , , , , , , , , , ,

Flori & Stefani: “Tallava” versioni në gjuhën bullgare
Flori Mumajesi nuk “ngopet’ me sukses brenda Shqipërisë, por pranon të realizojë një duet me këngëtaren bullgare Stefani duke sjellë një version të ri të këngës “Tallava”. Kënga dhe videoklipi sapo janë publikuar në Youtube me titullin “Ta-Lla-Va” dhe po merr vlerësimet maksimale. Në këtë mënyrë version origjinal i këngës “Tallava”, nuk do të jetë më vetëm hit në gjuhën shqipe, por do të dëgjohet në të gjithë Ballkanin, ku edhe shikueshmëria është akoma më e madhe. Ndoshta në këtë... Vazhdo

December 25, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Flori & Stefani: “Tallava” versioni në gjuhën bullgare
Tags: , , , , , , ,

Rezarta Shkurta dhe Flori, sherr ne lokal
Ka ndodhur ditën e mërkurë pasdite, në një prej lokaleve më të frekuentuara të zonës së ish-Bllokut, sherri midis këngëtares Rezarta Shkurta dhe kompozitorit Florian Mumajesi. Të dy personazhet kanë qenë në lokal me grupe të ndryshëm miqsh. Flori ka qenë së bashku me Getoarin, me të cilin ka një miqësi të vjetër. Por edhe Rezarta ka mjaft miqësi me Getoarin dhe nga të pranishmit aty, mendohet se pikërisht kjo ka qenë edhe arsyeja përse ka nisur debati. Rezi, e cila ka përshëndetur Getoarin me mjaft përzemërsi,... Vazhdo

October 7, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rezarta Shkurta dhe Flori, sherr ne lokal
Tags: ,

Zajmina Vasjari së shpejti me videoklip të ri
Zajmina Vasjari së shpejti për fansat e saj do të lansojë videoklipin “Facebook”. Kënga është krijuar në tërësi nga kantautori i njohur shqiptar, Florian Mumajesi. “Videoklipin do ta realizojë te produksioni maqedonas “Alexsandar”, sepse tashmë kam gjetur gjuhë të përbashkët me ta”, ka thënë në mes tjerash Zajmina, në një intervistë për emisionin Top Koha Music në KTV. Vasjari ka shtuar se ndër planet e saj afatshkurtra përfshihet pjesëmarrja në festivalin muzikor “Polifest 2009”. Duke folur... Vazhdo