Forca e re demokratike ulqin

Kryetari i Forces Cungu takon ambasadorin slloven Gasparic
TAKIMI I KRYETARIT TË FORCËS ME AMBASADORIN SLLOVEN Ambasadori slloven ne Mal te Zi zoteri Vlladimir Gaspariç me kërkesë të tij u takua  me kryetarin e Forcës së re Demokratike dhe njëherit edhe kryetar i Komunës së Ulqinit, zotëri Nazif Cungun. Arsye e takimit të ambasadorit slloven me kryetarin Cungu ne nivel partiak, ishte integrimi i Malit të Zi në NATO dhe bisedimi lidhur me marrjen e postit të ambasadës sllovene si kontakt ambasadë gjatë dy viteve të ardhshme për konsultime lidhur me hyrjen e Malit të Zi në... Vazhdo
Reagimi i Forcës para 2 viteve me te Mirat Detare
Reagim në lidhje me vizitën e delagacionit të Ndermarrjes publike te Mirat Detare Është bërë tradicionale që çdo fillim viti delegacioni i Ndërmarrjes publike të Mirat Detare e viziton Ulqinin dhe paralajmëron investime të mëdha dhe njëkohesisht nënshkruan një fare kontrate për bashkëpunim në mes të Komunës së Ulqinit dhe kësaj ndërmarrje. Para disa ditëve stafi i kësaj ndermarrje, së bashku me kryetarin e Komunës së Ulqinit para gazatarëve paralajmëruan përseri përfundimin e këtij , siç thonë ato,... Vazhdo
Forca ka miratuar Aneks mbi marrëveshtjen dhe veprimin e përbashkët politik në Qeverinë e re të Malit të Zi
FORCA E RE DEMOKRATIKE NOVA DEMOKRATSKA SNAGA Bul. Skenderbeupn/bb 85360 Ulqin/Ulcinj Tel:. +382 030 401 760 Fax:; +382 030 401 761 info@forca.me, www.forca.me Ulqin, 03.12.2012 KONFERENCË PËR MEDIA   Këshilli qendror i Forcës në mbledhjen e mbajtur mbrëmë, ka miratuar Aneks marrëveshtjen mbi veprimin e përbashkët politik në Qeverinë e re të Malit të Zi.   Paraprakisht Forca me Partinë Boshnjake dhe Iniciativën Qytetare Kroate ka përfunduar Platformën politike mbi principet e veprimit të përbashkët për avancimin... Vazhdo

December 3, 2012  :: Politika :: Komente (2)
Tags: , ,

Cungu: Niko nas nije zvao na razgovor
Lider Nove demokratske snage Forca Nazif Cungu izjavio je juče da ta partija još nije dobila poziv za razgovore o postizbornom partnerstvu. – Niko nas nije kontaktirao niti smo s kim razgovarali o mogućoj postizbornoj saradnji. Čekamo poziv za razgovore i ponude pa ćemo na osnovu toga donijeti odluku o eventualnom partnerstvu – kazao je Cungu na konferenciji za novinare u sjedištu stranke. Ne želeći da odgovori na pitanje kome je Forca bliža trenutno, partijama koje su do sada bile na vlasti ili opoziciji, prvi čovjek Force... Vazhdo

October 18, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Cungu: Niko nas nije zvao na razgovor
Tags: , ,

Nimanbegu: Do të vendosin çështjet e identitetit shqiptar
Forca, pjesërisht është e kënaqur me rezultatet e zgjedhjeve të kaluara parlamentare dhe partneriteti i mundshëm me koalicionin në pushtet ose me opozitën do të varet nga propozimet për zgjidhjen e çështjes së identitetit të shqiptarëve, ka theksuar nënkryetari i Forcës, Genci Nimanbegu për portall analitika Sipas fjalëve të deputetit të deritashëm në parlament, në koalicionin shqiptar Forca, janë pjesërisht të kënaqur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të dielës së kaluar. Kemi fituar një mandat edhe... Vazhdo
Reagimi i Forces ndaj tekstit te Sindikatit te hotelit Otrant
KUMTESË PËR OPINION Jemi të vetëdijshëm për dëmin e shkaktuar ndaj punonjësve të ngelur pa punë të Otrantit dhe u kujtojmë atyre se partia jonë shumë herë ka kundërshtuar për privatizimet e dyshimta të ndërmarrjeve në Komunën e Ulqinit. Shumë herë ka bërë deklarata specifike për Otrantin dhe është solidarizuar më protestat legjitime të punëtorëve të mbetur pa vend pune. Prandaj u bëjmë thirrje punëtorëve dhe përfaqësuesve të sindikatës të mos bien në kurthë të instrumentalizimeve poshtëruese... Vazhdo
Këshilli Komunal i Forcës për Krajë dhe Tivar
Kumtesë  per opinion   Këshilli Komunal i Forcës për Krajë dhe Tivar   Forca e re demokratike me datë 12.09.2012  formoi këshillin komunal për Kraje dhe Tivar me ç rast hapi edhe zyren e saj në Ostros. Në Kuvendin themelues të këshillit komunal përveç delegatëve dhe kryesisë së zgjedhur, morrën pjesë  edhe kryetari i Forcës dhe njëkohësisht Kryetar i Komuës Nazif Cungu, deputeti i Forcës Genci Nimanbegu, Nënkryetari Xhaudet Cakuli si dhe funksionerë të tjerë të partisë. Në këtë Kuvend si anëtarë... Vazhdo
U mbajt Kuvendi i parë i Forumit te gruas te Forces se re demokratike
Kuvendi u mbajt ne Ulqin me date 09.06.2012 ne Hotelin Mediteran. Te pranishme ishin rreth 65 gra, kryetari I partise Nazif Cungu, nenkryetari Xhaudet Cakuli dhe deputeti Genci Nimanbegu. Ne kuvend u zgjodh kryetarja Aferdita Pelingu me profesion menxhere e turizmit dhe dy nenkryetare Veneranda Gjonaj dhe Vjollca Lika Cobaj. Pasi qe u aprovu Statuti, rregullorja e punes, dhe programi, u zgjodh edhe kryesia e Forumit ne,perberje me : Aferdita Pelingu-kryetare Veneranda Gjonaj- nenkryetare Vjollca Lika Cobaj- nenkryetare Poashtu kuvendi... Vazhdo
Forca: Takimit e Forumeve Rinore mbareshqiptare
Po ju njoftoje per takimin e radhes te Forumeve Rinore mbareshqiptare, qe kete radhe organizohet nga Forca Rinore Takimin e III I Forumeve Rinore mbareshqiptare kete radhe do te mbahet ne Ulqin i cili vijon pas takimeve qe jane mbajtur ne Shkup dhe Prishtine. Qellimi i ketij organizimi eshte bashkepunimi per organizimin e nje evenimenti kulturor dhe sportiv, si dhe per organizimin e kampeve verore ne viset Shqipetare. Vemendja e kesaj lidhjeje eshte fokusuar ne ndikimin e te rinjve ne procesin e integrimeve rajonale dhe nderkombetare.... Vazhdo
Forca optužila javni servis da marginalizuje albance
Vlast upravlja televizijom Nova demokratska snaga (Forca) optužila je juče Radio-televiziju Crne Gore da je u službi DPS–SDP vlasti i da je subjektivnim pristupom u poslednjih nekoliko mjeseci informisanje na albanskom jeziku u Crnoj Gori dovela u nezavidan položaj. Funkcioner Force Nail Draga kazao je na konferenciji za novinare da je smanjen broj zaposlenih u redakciji RTCG na albanskom jeziku, dok je u novoj programskoj šemi došlo do premještanja emisija na albanskom jeziku u druge nepovoljnije termine – Umjesto da se poveća... Vazhdo

March 16, 2012  :: news :: Comments Off on Forca optužila javni servis da marginalizuje albance
Tags: , , ,

Page 1 of 512345