Forca

Kovačević: Ne mora Forca odmah u Vladu
Demokratska partija socijalista (DPS) raspoložena je za saradnju sa drugim partijama, ali se koalicioni savezi ne moraju uvijek stvarati na državnom nivou, ocijenio je portparol te stranke Rajko Kovačević. Komentarišući tvrdnje lidera Force Nazifa Cungua da je ta stranka spremna za ulazak u Vladu, Kovačević je kazao da stranački organi DPS-a još nijesu razmatrali tu mogućnost. “DPS je partija koja je otvorena za saradnju sa svima koji sa nama dijele iste ili slične vrijednosti i strateška programska opredjeljenja. Ta saradnja... Vazhdo

November 9, 2011  :: news :: Comments Off on Kovačević: Ne mora Forca odmah u Vladu
Tags: , , , ,

Kryetari Nazif Cungu feston fitoren – Video
Atmosferë festive në qytetin e Ulqinit. Mijëra qytetarë përshëndesin betimin  e kryetarit të ri të Komunës së Ulqinit,Nazif Cungun. Fitorja e kryetarit të ri të Ulqinit,Nazif Cungu mblodhi dje në orët e mbremjes përpara selisë së Forcës së re demokratike mijëra qytetarë të Ulqinit dhe rethina e saj. Ritmet e muzikës, flamuj dhe ovacionet e qytetarëve kanë qenë pikat kulminante të festës spontane të qytetarëve në sheshin para selisë së Forcës, të cilët përshëndetën drejtuesin e ri. Ceremonia u mbajt... Vazhdo
FORCA: Škrelja, podnesi ostavku
Nova demokratska snaga – FORCA – saopštila je juče kako očekuje da Luiđ Škrelja dokaže demokratski kapacitet i što prije sazove sjednicu ulcinjskog parlamenta. U saopštenju ove albanske partije, povodom opstrukcija da se zakaže nova sjednica SO na kojoj bi se ozvaničili zahtjevi nove skupštinske većine, u kojoj nema mjesta za DPS, ističe se da je Škrelja više puta obećao da će ta sjednica zaista biti zakazana. – Tim prije što je on kao iskusan političar svjestan da svako odugovlačenje ide na štetu... Vazhdo

August 31, 2011  :: news :: Comments Off on FORCA: Škrelja, podnesi ostavku
Tags: , , ,

Srećan Ramazanski bajram – Nova demokratska snaga FORCA
Srećan BAJRAM svim vernicima muslimanske veroispovesti Nova Demokratska snaga Forca Predsjednik Nazif Cungu  Vazhdo

August 29, 2011  :: news :: Comments Off on Srećan Ramazanski bajram – Nova demokratska snaga FORCA
Tags: , , ,

FORCA: Nema pozitivnog pomaka za Albance
Skupštinska većina i tri najjače opozicione partije nemaju iskrenu namjeru da usvoje izborni zakon, smatra poslanik FORCE Genci Nimanbegu, navodeći da u sadašnjem tekstu zakona za Albance nema nikakvih pozitivnih pomaka. Kolegijum predsjednika parlamenta usaglasio je u četvrtak tekst izbornog zakona, a podršku su dale Demokratska partija socijalista, Socijaldemokratska partija, Socijalistička narodna partija, Nova srpska demokratija, Pokret za promjene, kao i Bošnjačka stranka u načelu. “Albanci nemaju nikakvih pomaka u pozitivnom... Vazhdo

August 20, 2011  :: news :: Comments Off on FORCA: Nema pozitivnog pomaka za Albance
Tags: ,

Forca merr pushtetin lokal në Ulqin?
Ulqin, 16 gusht –  Nga burimet e saj të informuara mirë, KosovaLive ka marrë vesh se pas shkëputjes së degës së Unionit Demokratik të Shqiptarëve /UDSH/ në Anë të Malit, mund të lind një koalicion i ri që do të bënte shumicën e ardhshme në Komunën e Ulqinit. Gjatë mbrëmjes së kaluar, përfaqësuesit e Forcës së Re Demokratike, të ish-degës së UDSH në Anë të Malit, të Partisë Socialdemokratike, të Perspektivës, kanë zhvilluar negociata për të krijuar shumicën e re. Ky grupim politik do të kishte... Vazhdo

August 17, 2011  :: Shtypi / Mediji :: Komente (2)
Tags: , ,

FORCA: Nova skupštinska većina u funkciji svih građana
Nova skupštinska većina u Ulcinju biće u funkciji svih građana bez razlika od političke pripadnosti, rekao je lider Nove demokratske snage FORCA Nazif Cungu. Novu skupštinsku većinu u Ulcinju čini 11 odbornika FORCA, četiri bivša odbornika Demokratske unije Albanaca DUA, dva Socijaldemokratske partije SDP i jedan Perspektive, a Cungu će vjerovatno biti novi predsjednik ulcinjske opštine. Cungu je na konferenciji za novinare najavio da će koalicije odmah pokrenuti inicijativu za vanrednu Skupštinu na kojoj će izabrati predsjednike... Vazhdo

August 17, 2011  :: news :: Comments Off on FORCA: Nova skupštinska većina u funkciji svih građana
Tags: ,

Forca: KUMTESË, Diskriminim nacional  në fushën e  punësimit
Ulqin, 25.7.2011 Nr. 130  /11 KUMTESË, Diskriminim nacional  në fushën e  punësimit Paraqitja e të dhënave në lidhje me strukturën nacionale te të punësuarve në administartën publike në Mal të Zi, javën e kaluar dëshmoj ate që dihej më herët se këtu kemi disproporcion të lartë në fushën e punësimit sipas strukturës nacionale të popullsisë.E dhëna se në adminsitratën publike shtetërore në nivel qendror dhe lokal nga 13.900 sa janë gjithsej të punësuar 10.985 apo rreth 80% janë të deklaruar malazez... Vazhdo

July 25, 2011  :: Politika :: Comments Off on Forca: KUMTESË, Diskriminim nacional në fushën e punësimit
Tags: , , , ,

Forca – Kumtese: Reagim pas 5 viteve!
Foto: Samir Adrović Pas reagimit të Forcës dhe apelit të Ministrisë për bujqësi dhe zhvillim rural, në lidhje me masat për zvogëlimin e dëmeve, Kryetarit të Komunës së Ulqinit Z. Hajdinaga dje i ka shkrep dhe ka organizuar një takom me bujqit. Magjithate ne e përshëndesim këtë përpjekje dhe shpresojmë se nuk do të mbetet vetëm një iniciativë. Shpresojmë se do të ndërmerren hapa konkrete dhe në bashkëpunim me Ministrinë e bujqësisë do ti ndihmoj prodhuesve të bujqësisë të ruajnë prodhimtarinë e vet. Në... Vazhdo

July 21, 2011  :: Politika :: Comments Off on Forca – Kumtese: Reagim pas 5 viteve!
Tags: , ,

Saopstenje: Podatci o politickoj i materialnoj korupciji
Lokalna vlast u Ulcinju je pocela da objelodani podatake o politickoj i materijalnoj korupciji koju je sama izvrsila u prethodnom period. Konacno smo poceli da dobijamo izuzetno znacajne podatake o pravom stanju u opstini Ulcinj. Ti podatci nisu mogli vise da se skrivaju,pa su odgovorni sami prilozili dio toga,kako bi oslusnuli reakcije javnosti i nadleznih republickih organa. Tesko da moze neko vjerovati da za pet godina,u Skupstini opstine Ulcinj nije usvojen nijedan godisnji Program rada ntiti je usvojen ijedan izvjestaj o radu javnih... Vazhdo

July 14, 2011  :: news :: Comments Off on Saopstenje: Podatci o politickoj i materialnoj korupciji
Tags: ,

Page 5 of 13« First...34567...10...Last »