Geti

Dueti i Getit me Stresin kundër Noizy-t?
Konkurrenca të shtyn në shumë mënyra të mundohesh të mposhtësh dikë. E njëjta gjë po ndodh edhe me rep këngëtarin Getoar Selimi, i cili ka udhëtuar drejt Shqipërisë për disa koncerte, por edhe për një takim shumë të rëndësishëm të cilin do ta realizojë me Stresin. Arsyeja e takimit është një bashkëpunim i ri, për të cilin dy artistët janë duke punuar. Geti më herët ka punuar me shumë reper nga Kosova, pastaj me shumë femra të njohura të muzikës, por ky do të jetë një bashkëpunim i ri dhe shumë... Vazhdo

August 29, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dueti i Getit me Stresin kundër Noizy-t?
Tags: ,

Tuna dhe Dafina në Baba Stars ?
Mediat kosovare, të shkruara dhe elektronike besojnë se dy këngëtaret super seksi, Tuna dhe Dafina Zeqiri, do të bëhen pjesë e ‘labelit’ të ri-ideuar të Getit, Baba Stars. Mendohet se Tuna dhe Dafina Zeqiri do të jenë pjesa e bukur e Baba Stars në të ardhmen, pasi idetë dhe bashkëpunimet nga e kaluara kanë ndikuar që të vijë deri të ky bashkim. Për më shumë, pritet të ndizen edhe spekulime tjera mbi jetën private të Tunës dhe Ledrit. Tuna në një intervistë një ditë më parë sqaroi arsyet e ndarjes... Vazhdo

July 15, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Tuna dhe Dafina në Baba Stars ?
Tags: , , , , , , , ,

Adelina dhe Geti ndër dhjetë artistët më me influencë në Shqipëri
Suplementi SH2 i gazetës Shekulli ka përpiluar një listë me dhjetë artistët të cilët konsiderohen se kanë ndikim më të madh në Shqipëri. Listës me titullin “Dhjetë artistët më me influencë në Shqipëri” i prin diva e muzikës kosovare, Adelina Ismaili, që sipas përshkrimit është “kopjuar nga të gjithë, me provokimet dhe tendencat e saj për t’i sjellë publikut shqiptar atë çka gjithmonë është dukur si e paarritshme”, ndërkohë që “gjithmonë suksesi i një këngëtareje të re peshohet me suksesin... Vazhdo

October 24, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina dhe Geti ndër dhjetë artistët më me influencë në Shqipëri
Tags: , , ,

Tuna hedh ne treg albumin e ri dhe duetin me Getoarin
Kemi shkruar më herët se këngëtarja është duke pregaditur albumin e ri, por për shkak së ajo disa muaj më herët bënte jetën në relacionin Shkup-Prishtinë shkak i dashurisë së saj, këto impenjime nuk i kanë dhënë kohë të mjaftueshme në realizimin e projekteve. Kësaj rradhe Tuna e ka marrë punën me shumë seriozitet duke qenë më e lirë. Ajo është në relacion të vazhdueshëm mes Prishtinës-Tiranës-Shkupit për përfundimin e këngëve të albumit të saj, të cilin pritet të hedh në treg diku nga mesi... Vazhdo

January 15, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Tuna hedh ne treg albumin e ri dhe duetin me Getoarin
Tags: , , ,