Getoar Selimi

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

KKRT: Klipi i Babastars “High” ka shkelur normat morale, bën thirrje për drogë
Drejtoria e Programeve në Këshillin Kombëtar të Radios dhe Televizionit (KKRT) në Shqipëri, ka vizionuar videon “High”, të Babastars, transmetuar në një stacion muzikor televiziv lokal dhe arrin në përfundimin se “përmbajtja, pamjet, koha e transmetimit, gjuha, gjestet dhe fjalori i përdorur në një pjesë të konsiderueshme të këtij videoklipi cenojnë të drejtat, edukimin dhe shëndetin moral e mendor të fëmijëve dhe moshave të reja”. “Në videoklip paraqiten të mbjella me lëndë narkotike ku bëhet thirrje... Vazhdo

February 1, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on KKRT: Klipi i Babastars “High” ka shkelur normat morale, bën thirrje për drogë
Tags: , , , , , , , , ,

Geti konfirmon se është perdorues i marijuanes
Në  rrethet e reperëve, marijuana është një nga kënaqësitë më të mëdha të vëllazërisë mes tyre. Mirëpo, vetëm Getoar Selimi dhe anëtarët e tjerë të “Baba Stars” patën guximin ta pranonin këtë gjë publikisht. Klipi i këngës “High” tregon pjesëtarë të grupit “Skillz” dhe grupit “Tingulli Trent” duke tymosur marijuanë në një fushë të mbjellë me hashash. Teksti i këngës është një himn që i thuret tymosjes së barit, kurse Getoari and co, në këngë mburren me këtë gjë. Bluetooth  Vazhdo

January 24, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Geti konfirmon se është perdorues i marijuanes
Tags: , , , , , , , , ,

Getoari: Jam shumë i dhënë pas seksit
Një reper, që nuk rezervohet të flasë. Pa hezituar, tregon se është shumë i dhënë pas seksit dhe se nuk e kujton puthjen e parë. Getoar Selimi pohon se martesa është në planet e tij të afërta dhe se ndihet i gatshëm për këtë hap. Flet hapur dhe zbulon preferencat e tij në një intervistë 60-sekondëshe dhënë për një televizion të Kosovës. Kur ishe i vogël, kujt kishe dëshirë t’i ngjaje? Tarzanit. Cila rrymë muzikore të shkakton alergji? Muzika e keqe. Për çfarë ke nevojë në këto momente? Për ujë. Në... Vazhdo

December 25, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Getoari: Jam shumë i dhënë pas seksit
Tags: ,

Getoari merr me vete në koncertet në SHBA, një vajzë seksi nga Prishtina
Nga ajo që shihet në foto, a thua shoqes së mirë i vendosen duart në prapanicë Këngëtari rep, Getoar Selimi, gjithmonë na surprizon me sjelljet e tij të reja në skenën muzikore. Pas lançimit të albumit më të ri, “Ma i madhi n’vend”, që tashmë ka bërë për vete shumë fansa pasi përmban shumë hite, disa prej të cilave dhe të dëgjuara më herët, ai së bashku me grupin e tij dhe Ermal Fejzullaun ishin për disa koncerte në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku kanë kaluar disa ditë të mrekullueshme dhe... Vazhdo

January 16, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags: ,

Geti: Hip-hopi po cilësohet si muzikë për fëmijë
Anëtari i grupit “Tingulli 3nt”, Getoar Selimi, gjatë një prononcimi për Telegrafi.com ka thënë se disa artistë ‘jo të vërtetë’ të hip-hopit kanë bërë që ky zhanër muzikor të cilësohet si muzikë për fëmijë. Dhe pikërisht si tentim për t’u treguar atyre se kush janë ‘artistë të vërtetë’, “Tingulli 3nt” ka realizuar edhe këngën “Ma I Madhi N’Ven”, të cilin titull e mban edhe albumi i fundit i grupit, dhe e cila përmes metaforave kritikon reperët shqiptarë. “Tekstet e këngëve... Vazhdo

January 2, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Geti: Hip-hopi po cilësohet si muzikë për fëmijë
Tags: ,

Zbulohet arsyeja e udhëtimeve të shpeshta të Getoarit në Tiranë, lidhja e re me një femër
Getoar Selimi, njëri ndër hip-hop artistët më të njohur, nuk ka prirje vetëm të këndojë. Ai shquhet edhe për të dashurat e shumta që ka pasur. E fundit zyrtarisht ishte Hana Shehu, prezantuese e njohur në Kosovë, lidhje e cila zgjati rreth dy vjet dhe përfundoi me pretekstin e angazhimeve të shumta të Getit.. Pak javë më parë, në një shkrim rreth albumit më të ri të Tingullit 3nt, lamë të hapur dyshimin e ardhjeve të shpeshta të tij në Tiranë. Dhe kishim të drejtë pasi nuk ishin vetëm koncertet arsyeja... Vazhdo

November 27, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zbulohet arsyeja e udhëtimeve të shpeshta të Getoarit në Tiranë, lidhja e re me një femër
Tags: ,

Getoari “shuan” verën me femra
Në mes të femrave, i lagur nga uji që i bie përsipër, me një kanatiere të ngjitur pas trupit dhe një shall në kokë, është performansa më e re e reperit kosovar Getoar Selimi. Nuk është një foto e zakonshme dhe as një situatë e tillë. As më pak e as më shumë, këto janë imazhet e klipit të ri që do të sjellë këngëtari në këtë verë të nxehtë, që më shumë se kushdo në këtë rast, mes këtyre bukurosheve, e ndjen vetë ai. Kënga sapo ka përfunduar dhe ende pa dalë në televizionet muzikore, Getoari... Vazhdo

August 2, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Getoari “shuan” verën me femra
Tags:

Getoari në Tiranë mes femrave të bukura dhe alkoolit
Këngëtari i njohur i grupit kosovar “Tingulli trent”, Getoar Selimi preferon të shoqërohet më shumë me femra të bukura sesa kolegë këngëtarë, nëse kalon fundjava në Tiranë. Kështu para disa ditësh pasi këndoi në pub “Honey” është fotografuar në shoqërinë e miqve muzikantë si; Big Basta dhe disa vajzave simpatike, mes të cilave dhe këngëtarja Rezarta Shkurta. Bota Sot #gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width:... Vazhdo

May 27, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Geti: Unë bëj jetën që shihni në klipet e mia
Alkimia mes tij dhe këngëtareve në klipe ndihet nga të gjithë. Ashtu siç i takon një reperi edhe ai i këndon jetës reale. Në këtë intervistë tregon më shumë rreth jetës që bën, thashethemeve në lidhje me femrat, kundërshtarëve në muzikë, dhe surprizat e albumit të ri që pritet të publikojë: Jemi në dimër, është stina e duhur për Getoarin, ku do e festosh ndërrimin e viteve? Po fiks stina e duhur për Getoarin.Unë dimrin e dua shumë dhe nuk mund t’i imagjimoj pushimet pa dëborë dhe ski. Natën e parë... Vazhdo

December 24, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Geti: Unë bëj jetën që shihni në klipet e mia
Tags: