gezuar

Luigj Shkrela: Gëzuar festën e Kurban Bajramit
KUMTES PER OPINION Të nderuar qutetare Festat e Bajramit simbolizojn shpresen e njeriut per paqe jet te lumtur dhe te begatshme.Keto dit te Medhaja gijthmon na kan detyruar ne respektin e nevojshem per shoqi/shoqin,dhe afirmimin e jetes se perbashket,bashkimit dhe mirekuptimit.Keto vlera si tradite e ketyre trojeve/le te nguliten dhe te jene undherrefyese per çdo qutetare te Komunes son,si dhe te mbar Malit te Zi. Festat e Bajramit kan tolerancen e duhur si asnje ngjarje tjeter.Respekti ndaj shoqeris çon ka lumturija dhe begatija e... Vazhdo

November 6, 2011  :: Politika :: Komente (6)
Tags: , , , ,

Big Brother Albania 2 – Dita 88 – Permbledhje
Big Brother Albania 2 – Dita 88 – Permbledhje  Vazhdo
Gëzuar ditëlindjen Moza
Moza dela nga dhoma e rrëfimit dhe shkon në dhomë. Ajo mrekullohet kur shikon surprizën për të, nën dritat e qirinjve dhe që të gjithë i këndojnë këngën “Shumë urime për ty”. Ajo i takon dhe i puth të gjithë me radhë dhe merr prej tyre urime të përzemërta. Në sfon vendoset muzika dhe kënga e kënduar nga Vace Zela “Sot jam 20 vjec”. Adela i dhuron lulet e Arit dhe Moza pyet për të. Adela i përgjigjet se është në dhomë dhe ndjehet i mërzitur. Moza shkon në dhomë ku ndodhet Ari dhe e fton dhe atë... Vazhdo
Gëzuar ditëlindjen Arjon Muca
22/04/09 00:30 Një tjetër banor ka festuar ditëlindjen brenda shtëpisë së Big Brother dhe ka qenë pikërisht Arjoni. Banorët e kanë pritur atë të fshehur jashtë shtëpisë, ku Qetsori i kishte përgatitur edhe një kënd romantik, të sajuar me jastëqe dhe vazo lulesh. Aty e priste edhe dhurata e tij, Anjeza, që banorët e kishin mbuluar “që të mos dukej”. Ata e uruan të gjithë me rradhë, duke e puthur e përqafuar dhe i kënduan edhe këngën e ditëlindjes. Ai i ka falenderuar banorët për mendimin dhe impenjimin.... Vazhdo