Gjovani Gjonaj

Vjollca Luka ben humor me Gjovanin: Zanin me ma çu  dreqi t’han
Ne moshen 19 vjeçare Gjovani Gjonaj u be kengtar i ngjohur dhe kenga e pare e tij ishte ” Porosia e At Gjergj Fishtes ” pas nje kohe ai shkoj ne Amerik per fame dhe u lidh me kengetaren e njohur Vjollca Luka dhe ata pas nje kohe u martuan dhe kane 2 vajza njera 9 vjeçare dhe tjetra 6 vjeçare. Keng e fundin e Gjovanit quhet “Lypsari” kenga u pelqye shume nga publiku i gjerë. Edhe pse kohëve të fundit nuk janë parë shumë në skenë, Vjollca Luka & Gjovani  tani rikthehen fuqishëm duke sjellë këngë... Vazhdo

January 25, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vjollca Luka ben humor me Gjovanin: Zanin me ma çu dreqi t’han
Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Kryetari Nazif Cungu feston fitoren – Video
Atmosferë festive në qytetin e Ulqinit. Mijëra qytetarë përshëndesin betimin  e kryetarit të ri të Komunës së Ulqinit,Nazif Cungun. Fitorja e kryetarit të ri të Ulqinit,Nazif Cungu mblodhi dje në orët e mbremjes përpara selisë së Forcës së re demokratike mijëra qytetarë të Ulqinit dhe rethina e saj. Ritmet e muzikës, flamuj dhe ovacionet e qytetarëve kanë qenë pikat kulminante të festës spontane të qytetarëve në sheshin para selisë së Forcës, të cilët përshëndetën drejtuesin e ri. Ceremonia u mbajt... Vazhdo
Gjovani:Kënga askush nuk i ka krejt sukses i garantuar
Këngëtari i njohur nga Ulqini, Gjovani Gjonaj nuk pëlqen që të marrë pjesë nëpër festivale të ndryshme muzikore, pasi sipas tij nuk janë aktivitete që promovojnë artistin. “Nuk më pëlqejnë festivalet përderisa jam shumë i kënaqur më shitjen e albumeve të mi”, ka thënë Gjovani në një pronocim për mediat e ndryshme. Përveç performancave të tij si solist, ai është i njohur edhe për bashkëpunimet e tija me këngëtarë të ndryshëm të estradës,gjithashtu dueti i tij me të shoqen e tij Vjollca Luken.... Vazhdo