gjyste vulaj

Gjyste Vulaj në muajin e gjashtë të shtatzënisë, publikon fotot e para
Megjithëse po pret fëmijën e dytë, duket se pas kaq vitesh nga bërja mama për herë të parë, përsëri emocionet janë të mëdha. Të gjithë ishin kuriozë si do të dukej, a ka marrë peshë? Ka qenë vetë këngëtarja Gjyste Vulaj, e cila ka publikuar dje në faqen e saj në Facebook, disa foto me mbishkrimin”, në muajin e gjashtë të shtatzënisë” duke shuar kështu kuriozitetin e fansave të saj. Duket se ajo ka ditur t’i ruaj deri tani linjat, dhe këtë e tregojnë edhe fustanet e shkurtë dhe seksi që Gjystja... Vazhdo
Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Gjyste Vulaj ne duet me DJ Canin
Nga burime te aferta ,jemi te informuar per duetin qe do ta na djeg si dielli i korrikut ne Ulqin .Kengetarja ,ylli i muzikes shqiptare Gjyste Vulaj ,dhe njeriu i hiteve qe nuk harrohen Cani Lazoja ,se shpejti do te prezantojn kengen qe do te dridhe diskotekat mbare shqiptare ,kenga eshte e stilit modern club e remixuar me zerin e embel te kengetares Gjyste Vulaj qe me vite te tera mbush terasat e Ulqinit ,dhe diskotekat e diaspores. Duke e ditur qe Gjyste nuk ka bashkupunime ne dueta ,por me siguri nuk ka mujtur ta refuzoj Canin per kete... Vazhdo

June 6, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Gjyste Vulaj ne duet me DJ Canin
Tags: , , ,

Këndimi ‘’live’’ djersit Gjyste Vulajn
Edhe pse është shkruar se disa nga këngëtarët e muzikës komerciale i ka zënë kriza për koncerte, një këngëtare e cila nuk ndalet asnjëherë është Gjyste Vulaj. Axhenda e saj është e stërngarkuar gati çdo muaj, madje ajo nuk ka kohë as për pushime. Edhe për pak kohë që u shkëput nga muzika kur ishte për disa ditë pushimi në Kaliforni, atje në një intervistë dhënë një televizioni shqiptar, Gjystja dhe bashkëshorti i saj kishin deklaruar se nga gjithë puna që kanë në muzikë, ata nuk kanë kohë të... Vazhdo

March 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Këndimi ‘’live’’ djersit Gjyste Vulajn
Tags: , , , , , ,

Çfarë i dhuroi Gjyste Vulaj bashkëshortit për Shën Valentinin
Një nga këngëtaret më atraktive në muzikën shqiptare, e cila në çdo moment është me bashkëshortin e saj, falë dhe punës së përbashkët në muzikë, Gjyste Vulaj, tregon për ne Shën Valentinin e saj.  “Jam mësuar të fali dashuri, mirësjellje, afrim, respekt”, tregoi këngëtarja, megjithëse dëshiron që çdo person të ketë pranë një njeri zemre për ta përqafuar atë çdo ditë. Ndërsa dhe Gjystja e ka bërë një dhuratë javë më parë për Sokolin, një rrip dhe një shall “Versace”. Ndërsa, ka... Vazhdo
Sa harxhuan dhe sa fituan këngëtarët shqiptarë gjatë vitit 2011
Kanë bërë dasma deri në 100 mijë euro, kanë blerë vila 1 milion euro, por kanë fituar gjithashtu disa miliona. Në listën e më të shtrenjtëve futen Elvana, Adelina Ismajli, Ermali, Tuna, Genta, Nora, Flori, Çiljeta, Zanfina, Dafina, Zajmina, Gjyste Vulaj.. Make up nga 100 deri në 500 euro, videoklipet nga 1000 deri në 10.000 euro, fustanet jo më lirë se 1000 euro, dasmat deri në 100.000 euro, kurse vilat maksimumi 1 milion euro. Viti i kaluar ka qenë një nga vitet me më shumë aktivitete që ka përjetuar bota shqiptare... Vazhdo
Gjyste Vulaj, këngëtarja më e pasur shqiptare
Këngëtarja seksi Gjyste Vulaj, e cila nuk është prekur aspak nga kriza ekonomike, është një ndër artistet shqiptare më të paguara dhe rrjedhimisht më të pasur dhe këtë e dëshmon më së miri fakti që koncertet e saj janë përherë plot. E pyetur se a është këngëtarja më e pasur shqiptare, Gjystja ka preferuar të përgjigjet me mjaft inteligjencë, duke thënë se ajo është e pasur shpirtërisht, ama ka pranuar të tregojë disa nga asetet e saj. “Sa i përket gjendjes financiare, unë zotëroj hotel, restorant... Vazhdo

November 3, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (3)
Tags:

Gjyste Vulaj shfaqet si djall, tundohet Sinani – Video
Prishtinë, 29 tetor – Pas publikimit të fotove të nxehta të Rozana Radit me Sinan Hoxhën, numrin e kaluar të “Panorama Plus”, ja ku na shfaqet ky i fundit në një ngjarje të organizuar nga “Zhurma Show”, ku morën pjesë shumë këngëtarë nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia, ndërkohë që u ndanë edhe disa çmime. Gjatë mbrëmjes të gjithë të pranishmit ishin kujdesur për të pasur një pamje sa më të bukur meqenëse për ta ishte rezervuar edhe një tapet i kuq, duke i trajtuar ata si yje të vërtetë.... Vazhdo

October 29, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Gjyste Vulaj shfaqet si djall, tundohet Sinani – Video
Tags:

Gjyste Vulaj tejkalon Vesa Lumën në Ulqin
Këngëtarja shqiptare nga Mali i Zi, Gjyste Vulaj është duke i dërrmuar të gjitha këngëtaret të cilat po bëjnë muzikë ditëve të fundit nëpër restorante të ndryshme të Ulqin. E fundit që ka provuar superioritetin e Gjyste Vulaj ka qenë këngëtarja Vesa Luma. Të dy këngëtaret kanë kënduar në dy restorante të ndryshme në plazhin e madh në Ulqin, por restoranti ku ka kënduar Vesa Luma ka qenë bosh. Ndërsa mësohet se në restorantin e Gjystes nuk ka pasur vend se ku të uleshe dhe ka gjëmuar nga atmosfera e... Vazhdo

August 1, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Gjyste Vulaj tejkalon Vesa Lumën në Ulqin
Tags:

Gjyste Vulaj ikën nga linjat perfekte, dyshohet për shtatzëni
Mund të thuhet se është ndër këngëtaret më të angazhuara për momentin në diasporën shqiptare,  e kjo falë vokalit të saj dhe paraqitjeve “live”, por edhe sensualiteti i këngëtares bën që organizatorët ta ftojnë gjithmonë atë, pasi arrin të mbushë sallat e koncerteve. Gjystja është e martuar ka edhe një vajzë, por kjo nuk e pengon që të paraqitet në mënyrë provokative! Kur është kritikuar ndonjëherë për paraqitjet, ajo gjithmonë ka reaguar duke marrë shembull disa kolege të saja, të cilat me... Vazhdo

November 27, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Gjyste Vulaj ikën nga linjat perfekte, dyshohet për shtatzëni
Tags: , ,

Page 1 of 212