Hana Cakuli

Hana Cakuli: S’jam e fejuar, por me urojne fejesen
Nga Yllka Selita Thjeshtesia dhe origjinaliteti i saj e kane bere njeren nder kengetaret me te pelqyera shqiptare. Eshte Hana Cakuli, kengetarja qe me zerin e saj te embel dhe paraqitjet modeste ka zene vend te denje nder emrat e spikatur te artit shqiptar duke synuar prej pak kohesh te kthehet edhe ne nje moderatore televizive. E hapur si gjithmone por jo sa i perket jetes se saj private per te cilin thote se ka preferuar qe te mos flase asnjehere dhe keshtu do te jete gjithmone. Ne kete interviste te dhene per suplementin “Summer... Vazhdo

May 25, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana Cakuli: S’jam e fejuar, por me urojne fejesen
Tags:

Hana Cakulit i vidhet password-i në Facebook
Hana Cakuli nuk dirigjon më faqen e saj të Facebookut. Ajo ndër të tjera kërkon ndihmë nga ju, prandaj edhe Lajme nga Ulqini bashkë me gjithë admiratorët e Hana Cakulit do i mbështesim forcat për ti ndihmuar. Ja pra çka shkruan Hana Cakuli Njerez, m’ndimoni me e ‘REPORT’ KETE FAQE, nuk e kontrolloj une…e po poston dikush non stop gjana qe une nuk i shprehi ashtu… flm… Ja pra edhe disa informata që duhet ta dini: Gjithnjë e në rritje janë rastet e vjedhjeve të password-eve të Facebook-ut... Vazhdo

March 2, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana Cakulit i vidhet password-i në Facebook
Tags: , , ,

Hana Cakuli frikëson si vampirë për Halloween + Foto
Gjithmonë duhet të presësh të papriturën për Halloween.Hana Cakuli duket se nuk është një fanse e “festës së shtrigave”, apo siç njihet ndryshe Halloween.Kjo festë në vendin tonë tashmë është shndërruar në një traditë dhe festohet çdo vit, ndërsa në festa nuk mungojnë as fytyrat publike. Disa prej tyre tashmë kanë filluar përgatitjet dhe kanë zgjedhur personazhet do të bëhen. Por ka edhe të tillë që këtë festë nuk e kanë edhe aq në qejf, mes të cilave edhe këngëtarja  e njohur nga Ulqini,Hana... Vazhdo
Hana Cakuli në shërbim për viktimat e trafikimit në Kosovë
Trafikimi i fëmijëve – Shenjat dhe burimet Fëmijët mund të shfrytëzohen për arsye të ndryshme: për shfrytëzim seksual, për punë dhe për lypje. Shfrytëzimi i fëmijëve për qëllime të tilla është duke e dëmtuar mirëqenien e fëmijëve, dhe për fat të keq është duke ndodhur në ditët e sotme anembanë botës si dhe në Kosovë. Duke u ndodhur në njërën nga këto situata të përshkruara më poshtë është një gjë e tmerrshme. Por ky nuk është faji i fëmijëve të cilët e gjejnë veten në rrethana... Vazhdo

October 8, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana Cakuli në shërbim për viktimat e trafikimit në Kosovë
Tags: , , , , , , ,

Hana Cakuli – Beqaresha e Ulqinit
Nga Ardian Jasiqi Këngëtarja, tani edhe prezantuesja Hana Cakuli, në një bisedë për Express ka thënë se pos emisionit të saj “Kubi Kuzinë”, është duke u përgatitur edhe për këngë të reja. Ajo po ashtu ka treguar se vazhdon të jetë “beqare” dhe nuk do të marrë pjesë nëpër festivale. E njohur për disa hite në Kosovë dhe në Shqipëri, këngëtarja dhe prezantuesja Hana Cakuli në një bisedë për Express ka paralajmëruar se gjatë këtij viti, pos prezantimit të emisionit “Kubi Kuzinë”, do të... Vazhdo
Hana Cakuli: Nga muzika në prezantim
Këngëtarja e njohur, Hana Cakuli, ndan dashurinë me këngën, por edhe me profesionin tjetër, atë të prezantueses përmes emisionit ‘’Kubi ku zin’’. Të jesh këngëtare dhe prezantuese për të është emocion më shumë, pasi janë profesione që të mbajnë të lidhur me publikun. Por mos kujtoni se Hana dëshiron të bëjë vetëm kaq. Në këtë intervistë ajo zbulon edhe shumë gjëra të tjera… Për çfarë studion Hana? Jam duke përfunduar studimet për Menaxhim dhe Politika publike në Universitetin Amerikan... Vazhdo

March 25, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Hana Cakuli me Kushtrimin në “Kopsht”
Këngëtarja Hana Cakuli ka sjell një këngë të re në bashkëpunim me aktorin këngëtarin Kushtrim Hoxha. Kënga quhet “Kopshti” dhe është shoqëruar edhe me videoklip, të realizuar nga PINKMOON Creative. Pamjet janë marrë në dy lokacione në qytetin e Ulqinit në Malin e Zi, vendlindja e Hanës. Këngëtarja ka thënë se ideja për ta bërë këngën bashkë ka qenë e Kushtrimit. Më poshtë mund ta dëgjoni këngën “Kopshti”   Telegrafi  Vazhdo
Hana Cakuli kësaj radhe ‘vetë e 2-ta’ !
Këngëtarja shqiptare nga Mali i zi, e cila kohëve të fundit është shfaqur edhe si moderatore, ka njoftuar se së shpejti do të fillojë realizimin e një kënge të re, mirëpo jo vetëm ! Në profilin e saj në rrjetin social ‘Facebook’, Cakuli ka zbuluar datat dhe protagonistin e duetit të saj. “Mezi spres për 3 dhe 4 mars, xhirimet për videoklipin tim të ri – duet me Kushtrim Hoxhën”, ka shkruar në ‘Facebook’ Hana Info GLOBI  Vazhdo

February 23, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana Cakuli kësaj radhe ‘vetë e 2-ta’ !
Tags: , , , , , , , , ,

Hana Cakuli: Puthjen e pare ja kam dhene nje femre
Këngëtarja nga Ulqini, Hana Cakuli, ka zbuluar një detaj interesant nga e kaluara e saj, duke thënë se puthjen e parë ia ka dhuruar një femre. “Kur isha rreth pesë-gjashtë vjeçe dhe nuk e dija rendësinë e puthjes, dhe doja ta zbatoja ashtu siç e shihja nëpër filma, pata puthjen time të parë me një femër. E përshëndes me një të qeshur vajzën e hallës, Rinën”, citon Standard fjalët e Hanës. Në të kaluarën, krijuesja e hitit “Unë vendos” ka punuar në Odën Ekonomike Amerikane, ndërsa aktualisht është... Vazhdo

January 30, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana Cakuli: Puthjen e pare ja kam dhene nje femre
Tags: ,

Hana Cakuli e nisi Vitin e Ri me shëtitje buzë detit të Ulqinit
Hana Cakuli ka zgjedhur të shëtis buzë detit në ditët e para të vitit 2012, të cilat janë edhe ditë pushimi. Plazhi i vogël i Ulqinit ka qënë pjesa më e vizituar nga qytetarët, të cilët edhe pse të lodhur nga festa e fundvitit kanë preferuar të çlodhen buzë detit.Këte e bëri edhe Hana Cakuli. Duke u shprehur se e “Kaluam shumë mirë festën, tani po kalojmë ca caste relaksi pranë detit”. Ajo ka zgjedhur të shëtis buzë detit e dikush tjetër të luan me fëmijë, dikujt tjetër i pëlqen fotogafia,sikurse... Vazhdo

Page 1 of 3123