Hana Cakuli

Hana Cakuli interpreton krishtlindjet nga Mariah Carey
Është sezon festash sot në gjithë botën,ku festohen krishtlindjet. Sot të krishterët festojnë Krishtlindjen. Ata kanë traditë të këndojnë këngë, që ne i kemi pranuar si tonat. Hana Cakuli zgjedhi një  nga pesë këngët e Mariah Carey  të preferuara për Krishtlindjen. Prandaj ju ftojmë ti ndigjoni……?! Lajme nga Ulqini  Vazhdo

December 25, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana Cakuli interpreton krishtlindjet nga Mariah Carey
Tags: , , , , , , ,

Hana Cakuli – Je suis malade,LIVE ne Teatrin e RTV KLAN
Nata franceze sjell hitet e dashurise ne TV Klan Superspektakli “Kenget e Shekullit” shenoi nje tjeter sukses te jashtezakonshem mbremjen e se shtunes ne Teatrin e Televizionit Klan. Kesaj here show muzikor ndali udhetimin tek perlat e muzikes franceze. Artistet me te suksesshem shqiptare sollen me profesionalizem, por edhe me shume pasion muziken me te zgjedhur dhe te dashur te nje shekulli, moderne dhe tradicionale, te cilat shpesh here u shoqeruan edhe nga publiku qe kishte mbushur shkallet e Teatrit Klan. Kengetarja  e... Vazhdo
Hana Cakuli së shpejti si moderatore – Intervistë Video
Sipas burimeve të Telegrafit, këngëtarja nga Ulqini, Hana Cakuli, së shpejti pritet të fillojë me një emision të ri. Ajo do të vijë çdo të diel si moderatore e një emision që do të fillojë së shpejti në Kohavision. Që të jetë një befasi e mirë për shikuesit, nuk është zbuluar ende karakteri i emisionit që ajo do të moderojë. Kjo nuk do të thotë se Hana do ta lërë këndimin për moderim, por kjo është mundësi e mirë që Hana të jetë më pranë adhuruesve të saj. Telegrafi  Vazhdo

October 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana Cakuli së shpejti si moderatore – Intervistë Video
Tags:

Hana Cakuli performon në Londër
Kengetares ulqinake, Hana Cakuli, duket se fillimisht nuk i mjaftoi Ulqini, pasi qe e vazhdoi karrieren e saj edhe ne Shqiperi dhe Kosove. Kurse tani, ajo ka bere nje hap tjeter te madh ne karrieren e saj duke performuar ne Britanine e Madhe. Me daten 9 te ketij muaji, Hana kendoi live ne klubin “Runway” te Londres, nje klub me renome boterore, ku me pare kane performuar kengetare te famshem boterore si Katy Perry, Amy Winehouse, P. Diddy etj. Repertori me te cilin Hana eshte prezantuar kete mbremje eshte perbere nga hite te huaja... Vazhdo

June 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags: , ,

Hana Cakuli: Së shpejti me një krijim të Pirro Çakos
Vajza nga Ulqini që ka bërë për vete shumë shqiptarë është e angazhuar në shumë mbrëmje muzikore, që nuk i japin hapësirë për krijime të reja. Jeton në Prishtinë me motrat e saj dhe studion në vit të tretë në Universitetin Amerikan të Kosovës. Është ndoshta ndër të paktat këngëtare që deklaron hapur se është e kënaqur nga pagesat për koncertet, edhe përkundër krizës financiare që mbretëron në botë dhe që ka kapluar edhe estradën shqiptare. Momentalisht nuk është e lidhur me askënd dhe thotë... Vazhdo

March 19, 2011  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Hana Cakuli: Së shpejti me një krijim të Pirro Çakos
Tags:

Stili i Hana Cakulit
Një tjetër emër po aq potente në skenë është edhe këngëtarja nga Ulqini, Hana Cakuli, e cila çdo ditë e më shumë është presjet në mbrëmje “live”, e cila gjithnjë mahnitë publikun me energjinë dhe zërin e saj të veçantë, këndon në Maroon Pub çdo natë. Hana Cakuli është nga ato këngëtare, e cila godet jo vetëm me këngë, por edhe me stilin e saj skenik. Vishet bukur, me stil, pa dalë nga “kornizat”, pasi, siç thotë ajo, në skenë duhet t’i përkushtohet këngës dhe jo provokimeve fizike. Është... Vazhdo

March 11, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Stili i Hana Cakulit
Tags: , , , ,

Hana Cakuli duet me Pirro Çakon
Këngëtarja Hana Cakuli shumë shpejt do të sjellë një këngë të re. Kësaj radhe ajo ka zgjedhur që të bashkëpunojë me kantautorin Pirro Çakon. Sipas saj, kënga është pop- ritmike ndërsa pritet të shfaqet në muajt e ardhshëm. “Nuk mund të përcaktoj kohë të saktë, sepse nuk varet e gjitha nga unë. Melodia dhe teksti janë duke u punuar nga Pirro Çako, kurse orkestrimin do t’ia realizoj te Darko Dimitrov në Maqedoni. Pastaj do t’ia punojmë edhe videoklipin dhe sapo të jetë e gatshme do ta lansojmë”,... Vazhdo
Hana Cakuli në pushim deri pas Vitit të Ri
Ditët aktuale të këtij fund-viti është duke i kaluar për pikë të qejfit. Ka dy javë që këngëtarja Hana Cakuli është “larguar” tërësisht nga bota e muzikës, mediat dhe gjithçka që e karakterizonte jetën e saj artistike, për të përmbyllur këtë vit me pak pushim e kujdes ndaj familjes. Thotë se po ndihet mirë dhe se vendimin për tu shkëputur për pak javë nga angazhimet muzikore e ka marrë në momentin e duhur. “Përderisa i gjithë viti ka qenë shumë i angazhuar dhe kam pas shumë angazhime në të... Vazhdo

December 31, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana Cakuli në pushim deri pas Vitit të Ri
Tags: , ,

Hana Cakuli, këngëtarja që ka bërë për vete shumë fansa
Hana Cakuli është nga ato këngëtare, e cila godet jo vetëm me këngë, por edhe me stilin e saj skenik. Vishet bukur, me stil, pa dalë nga “kornizat”, pasi, siç thotë ajo, në skenë duhet t’i përkushtohet këngës dhe jo provokimeve fizike. Është e vogël në moshë, por jo e vogël në sukses. Fundjavat i ka thuajse gjithnjë të zëna me koncerte live në pub-e të ndryshme. Kënga e saj më e fundit, është kënga “Dashuria e fatit tim”, e cila u pëlqye mjaft… e ndërsa ne e pyesim Hanën për dashurinë e... Vazhdo

November 8, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana Cakuli, këngëtarja që ka bërë për vete shumë fansa
Tags: , , , , , , ,

Hana Cakuli-A.Gaçe-F.Krelani,të shkurtra, por me zë të fuqishëm
Një tjetër emër po aq potente në skenë është edhe këngëtarja nga Ulqini, Hana Cakuli, e cila çdo ditë e më shumë është presjet në mbrëmje “live”, e cila gjithnjë mahnitë publikun me energjinë dhe zërin e saj të veçantë. Kur Barbara Streisend u ngjit për herë të parë në skenë, ajo që më së shumti la përshtypje ishte imazhi i saj prej një vajze të thjeshtë dhe të zakonshme, por ishte zëri i saj i fuqishëm dhe karakteristik, që ndryshoi opinionin për të bukurën. Kjo vlen edhe për një numër... Vazhdo

Page 2 of 3123