Hana Cakuli

Hana Cakuli gjen princin e ëndrrave
Bukuroshja nga Ulqini, Hana Cakuli, përveç që është shprehur shumë e kënaqur me arritjet e saja në fushën muzikore, ajo ka zbuluar se tashmë ka gjetur edhe princin e ëndrrave të saj. “Mendoj se e kam gjetur. Është i sjellshëm, i këndshëm, i dashur dhe e dua”, ka thënë këngëtarja gjatë një interviste për mediat shqiptare. Hana ndërkohë është duke u përgatitur ta hedhë në treg edhe një këngë të re, për të cilën ka realizuar edhe me videoklip. Fansat e saj mund ta dëgjojnë këngëtaren “live”... Vazhdo

September 13, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana Cakuli gjen princin e ëndrrave
Tags:

Hana Cakuli kthehet në bionde
Bukuroshja nga Ulqini, Hana Cakuli shprehet shumë e kënaqur me arritjet e saj në fushën muzikore. Në një intervistë për mediat, këngëtarja e “Simbol”, ka treguar se në fillim ishte skeptike në do të pëlqehej nga publiku me këngët që ka realizuar, duke qenë se ato nuk janë shumë komerciale. “Unë i falënderoj të gjithë dëgjuesit e mi që janë aty për mua, më përkrahin dhe i dëgjojnë këngët e mia. Jo vetëm për mua, por besoj se për çdo këngëtar, të qenurit vetvetja të bën të suksesshëm, apo... Vazhdo

September 11, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana Cakuli kthehet në bionde
Tags: , ,

Hana Cakuli në“Top fest ” ndryshon strategji
“Top fest ” ndryshon strategji, këtë vit këndohet vetëm live Top Fest 7” këtë vit mesa duket nuk do të jetë festivali i të gjithëve. Drejtori artistik, Dorian Gjoni, që ka marrë përsipër të organizojë këtë festival të Muzikës Moderne, thuhet se ka menduar të ndryshojë tërësisht strukturën e organizimit dhe përzgjedhjes së këngëve. Kështu që nga dhjetëra këngë që jemi mësuar të dëgjojmë nga edicionet e viteve të kaluara, dhe që seleksionoheshin në fund të garës, këtë vit gara do të zhvillohet... Vazhdo

March 14, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana Cakuli në“Top fest ” ndryshon strategji
Tags: , , , ,

Hana: Emrin ma ka vënë motra ime, Fjolla
E njohur me këngën “Simbol”, bukuroshja nga Ulqini, Hana Cakuli, ka rrëfyer për mediet se emrin që sot e mban me krenari, ia ka vendosur e motra. Me emrin që mban një objekt qiellor i shndritshëm, atë e ka pagëzuar e motra, e cila në kohën që Hana ndodhej ende në bark, ishte shumë e vogël, aq sa nuk mund të fliste mirë. “Emrin ma ka vënë në njëfarë mënyre motra ime Fjolla, e cila është veç 11 muaj më e madhe se unë. Kur nëna ka qenë shtatzënë në mua, kishte dalë një pasdite për të shëtitur Fjollën,... Vazhdo

November 25, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana: Emrin ma ka vënë motra ime, Fjolla
Tags: , , , , ,

Intervistë me këngëtaren Hana Cakuli
Hana e Ulqinit ‘shndrit’ trojet shqiptare “Bota Sot”: Cila është kënga që i ka dhënë emër Hanës dhe çka paraqet ajo për të? Hana Cakuli: Kënga e parë e cila më ka dhënë emër është “U shërova”. Ajo paraqet për mua një melodi shumë të bukur (për çka edhe është vlerësuar në “Kënga Magjike 2007”), një eksperiencë shumë të bukur në bashkëpunimin me Armend Rexhepagiqin, Aida Barakun dhe Florent Boshnjakun. Gjithashtu ja vlen të përmendet edhe që gjithmonë më jep një emocion të... Vazhdo

November 25, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Intervistë me këngëtaren Hana Cakuli
Tags: , , ,

Hana Cakuli prezanton spotin e ri
Këngëtarja e njohur Hana Cakuli ka prezantuar hitin e saj më të ri “Simbol”. Më këtë këngë këngëtarja ishte prezantuar edhe në festivalin “Kënga Magjike”, ku ishte me çmimi zëri më i mirë. Kënga “Simbol” është një baladë tipike e muzikës së lehtë dashurie dhe konsiderohet si njëra ndër këngët më të mira të realizuar kohëve të fundit. Përndryshe, këngëtarja Hana Cakuli është një këngëtare e re, dhe shumë pak dihet për jetën e saj private. Spoti i këngës “Simbol” është realizuar... Vazhdo
Këngëtaren nga Ulqini e vlerëson juria Top 10
Jonida Maliqi ka fituar çmimin e parë në edicionin e dhjetë të festivalit “Kënga Magjike”, me këngën “Njëri nga ata”. Vendi i dytë i ka takuar Aleksandër Gjokës me këngën “Dashurisë së shkuar”, ndërsa trofeun e vendit të tretë e ka rrëmbyer Soni Malaj me këngën “Shpirti im binjak”. Në dhjetëshen e këngëve më të bukura, e vetmja kosovare ka qenë Eliza Hoxha, duke ndarë këtë vend me këngëtaren nga Ulqini, Hana Cakuli. Nëntë vendet tjera i kanë fi tuar këngëtarët nga Shqipëria. Dhjetë... Vazhdo

November 25, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags: , ,

Intervistë me këngëtaren Hana Cakuli – Video
E dashuruar me Top Fest pjesëmarrjen e saj të tretë, Hana ka rrëmbyer Çmimin Best Song në edicionin e pestë të Festivalit Top Fest që organizohet nga Televizioni Top Channel. Ajo e vlerëson Top Fest-in e sivjetshëm si më të mirin nga të gjitha edicionet e deritashme dhe premton se do të marrë pjesë sërish në Top Fest-et e ardhshme. Koha javore: Hana, cilat janë përshtypjet Tuaja për Festivalin “Top Fest 5”? H. Cakuli: Ishte natë madhështore. Që nga fillimi e deri në fund më la me gojë hapur. Të... Vazhdo

Page 3 of 3123