hip-hop

Grupi “Brotherhood” nga Ulqini me klip te ri
Grupi nga Ulqini Brotherhood, i formuar ne vitin 2007 , i perber nga Genc Hollaj , Bahri Basha dhe Shkelqim Ravja tashme jan duke punuar ne albumin e tyre te par.Me 3 qershor kane lancuar kengen “Qyteti jem” te punuar nga producenti i grupit Shkelqim Ravja.Sa i perket tekstit si zakonisht e ka shkruar secili pjesen e vet dhe refrenin e ka shkruar Genc Hollaj.Kenga eshte incizuar ne studio profesionale ne Prishtin Ku se shpejti pritet te incizohen edhe kenge te tjera. Brotherhood jane ne pregaditje te albumit te par diskografik... Vazhdo
Hotel Otranti në Ulqin plazhi ku behet qejf
Muzikë, ritme të çmendura dhe shumë sensualitet. Këta janë përbërësit e pamungueshëm të “beach party” në Hotel Otrant në Ulqin këto ditë të nxehta të muajit maj, festat popullore në plazh që i bëjnë çdo vit e më të nxehta pushimet e të rinjve nga Ulqini dhe rajoni. Edhe këtë vit vuebsajti unë do jetë online për klasifikimin e festave më të mira të organizuara në Ulqin gjatë periudhës së verës dhe plazhit. Në krahasim me vitin e shkuar, eshte duke rikonfirmuar dhe hotel Otranti me Festat në plazh.... Vazhdo
Cani Lazoja: Me thuaj se sme do
Cani Lazoja u lind në Ulqin në vitin 1978. Me muzikë ka filluar të merret që si fëmijë. Në vitin 1993 së bashku me MC Sandrin ka krijuar grupin “Piratët”. Deri tani ka nxjerrë gjithsej pesë albume. Albumi i tij i parë me titull “Në parajsën tonë” në bashkëpunim me këngëtaren Enkela Bisha ka dalë në vitin 1995. Në vitin 1996 me grupin “Piratët” realizon albumin “Gjeneracioni i fundosur 1”, ku hit ishte kënga “Ani mori nuse” e kënduar në bashkëpunim me... Vazhdo

May 8, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Cani Lazoja: Me thuaj se sme do
Tags: , , , , , , , , , , , ,

Agon urbani i Big Brother Albania
Njërit ndër konkurrentët kosovarë në Big Brother Albania (BBA), Agonit, i është bllokuar profili i tij në facebook.com, nga komentet e shumta të adhuruesve të tij. Tashmë në facebook të Agoni mund të shikoni me qindra urime për njërin ndër punëtoret më të mirë të “Urban FM”, i cili ka shumë adhurues në Kosovë. Shumica e komentuesve thonë se Agoni është njëri ndër më të mirët në BBA dhe se nëse nuk do të këtë ndonjë “dallavere” ai do të fitoj këtë edicion. “Tung. Je nder ma te përzgjedhunit... Vazhdo
Tri Varzat 18 vjeçare organizojn në Ulqin “Rinfest 2008”
Një festë e madhe rinore Për dallim prej dy edicioneve të mëparshme, edicioni i sivjetshëm nuk kishte vetëm karakter lokal, pasi që në të morën pjesë edhe grupe të rinjësh nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia, gjë që bëri që konkurrenca të jetë më e madhe dhe i dhanë Festivalit karakter rajonal. Të shtunën mbrëma, skena e “Rinfest 2008” i bashkoi të gjithë të rinjtë në një vend, në Pallatin e Kulturës në Ulqin. Maratona e kërcimeve, këngës, interpretimeve dhe emocioneve i mbajti të ngërthyer... Vazhdo