Hotel Mediteran Resort

Përurimi i librit “Uralub in Ulqini” më 9 qershor 2012 – 19:30
Perurimi i librit Uralub in Ulqini te shtunen me 09 06 2012 salla e Biliotekes se Ulqinit ora 19 :30 Kemi nderin dhe kënaqësinë të ju ftojmë në përurimin e monografisë së Ulqinit (Fotoalbum) i vitit 1959 me fotografi të realizuara prej dr Alfred Wollner nga Vjena – Austri. Botoi Asociacioni Ulqini, Ulqin, 2012 Albumi quhet URLAUB IN ULQINI dhe në vete përmban 80 fotografi të jetës së Ulqinit në vitin 1959. Ky album është redaktuar dhe finalizuar nga Gazmend Çitaku, në gjuhen gjermane textin e perktheu Eva Maria... Vazhdo

June 7, 2012  :: Kulturë / Kultura, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Përurimi i librit “Uralub in Ulqini” më 9 qershor 2012 – 19:30
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ali Salaj, kryetar i ri i “Art Club”-it të Ulqinit
Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” nga Ulqini zgjodhi në Kuvendin e saj zgjedhor, të mbajtur të premten, kryetar të ri gazetarin dhe kritikun e filmit Ali Salaj. Ai është kryeredaktor i gazetës “Koha javore” dhe korrespondent i Zërit të Amerikës në gjuhën shqipe për Malin e Zi. Pjesëmarrësit e Kuvendit vlerësuan kontributin dhe rezultatet e arritura nga kryetari i deritashëm, mr. Haxhi Shabani, sidomos në fushën e botimeve. Kryetari i ri i “Art Club”-it premtoi se përkundër vështirësive... Vazhdo

March 17, 2012  :: Kulturë / Kultura, Lajmet / Vijesti :: Komente (2)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Intervistë me drejtorin ekzekutiv të hotelit “Mediteran” Selatin Gjeloshin nga Radio Elita
Hotel Mediteran oazë e qetesisë në Ulqin Para ca ditës drejtori ekzekutiv i hotelit “Mediteran”, Selatin Gjeloshi,dha intervistë Radio Elitës nga Ulqini duke spjeguar të dhënat turistike të Hotel Mediteran.Ai tha se mbi bazat e të gjitha parametrave vlerësuese, që Hotel Mediterani është plot me pushues jo vetëm nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia, si dhe të vendeve për rreth, por ka edhe turistë gjermanë, çekë,polakë, tha Selatin Gjeloshi,për intervistë Zenel Katanës për Radio Elita nga Ulqini. Në këtë kontekst,... Vazhdo

August 21, 2011  :: Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Intervistë me drejtorin ekzekutiv të hotelit “Mediteran” Selatin Gjeloshin nga Radio Elita
Tags: , ,

Pushimet ne Ulqin mbetet destinacioni më i preferuar
Ulqini eshte qyteti ku natyra nuk ka kursyer asgje, per te arritur te perkryeren, qyteti ku njerezit me mikpritjen e ciltersine e tyre nuk te lene te largohesh pa marre me vete dashurine e mallin per t`u rikthyer perseri. Ulqini eshte i mbyllur nga malet perreth dhe me detin e tij perben nje zone mikroklimatike te veçante. Kjo zone ka mbi 2.500 ore me diell gjate vitit, pra mbi 310 dite ne vit. Ulqini eshte nje nga qendrat turistike me te rendesishme te Malit te Zi. Hotelet ne Ulqin jane te pajisura me te gjithe komfortin e nevojshem... Vazhdo
Intervistë me Selatin Gjeloshin,Drejtor i Hotel Mediteran Ulqin
Njëri ndër hotelet më të njohura në Ulqin Hoteli “Mediteran”, i cili gjendet pak metra lart plazhit Rana, këto ditë kishte një numër të mjaftueshëm të turistëve kryesisht të huaj.Koha me temperatura të larta ka bërë që sot në këtë pikë turistike të ketë numër të madh të turistëve. Sipas drejtorit të Hotel Mediteranit z.Selatin Gjeloshi këto ditë ka shumë turistë që na vijnë nga Gjermani, Çekia, Polonia, Hungaria,Kosova dhe vendet tjera dhe kjo vërteton faktin se në Ulqin po rikthehen turistët... Vazhdo

June 21, 2011  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Intervistë me Selatin Gjeloshin,Drejtor i Hotel Mediteran Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ulqinit i kthehet turizmi ndërkombëtar
Qyteti i Ulqinit edhe sivjet është përgatitur për pritjen e turistëve. Udhëheqësit e këtij qyteti thonë se presin njërin nga sezonet më të suksesshme turistike gjatë viteve të fundit. Pushuesit të cilët tani më kanë arritur në plazhet e këtij qyteti, shprehen përgjithsisht të kënaqur me pritjen dhe cilësinë e shërbimeve të ofruara. “Është hera e parë që vi dhe më ka lënë përshtypje shumë të mira dhe të jashtzakonshme, është vend turistik i mire, edhe mbrëmja rinore, kam qenë e kënaqur me të... Vazhdo
Ulqini i gatshëm të mirëpresë turistët
Nga Hatixhe Nelaj Jemi në mesin e muajit qershor kurë edhe pritet që në Ulqin të kemi fluks më të madh të turistëve.Tashmë nuk bëhet fjalë për fillimin e sezonit turistik,sepse atë e kemi shpall të hapur që me festën e 1 Majit ku në qytetin tonë kanë qëndruar me qindra turist nga vendet e ndryshme. Njohësit e mirë të fushës së turizmit dhe njeriu i parë i komunës Hajdinaga janë më optimist se kurrë që do të kemi një sezonë rekorde. Në ditën e sotme në komunën tonë sipas të dhënave që i kemi marrë... Vazhdo
Hotel Mediteran Resort ne Ulqin pritet me 5 yje
Njëri ndër hotelet më të njohura në Ulqin Hoteli “Mediteran”, i cili gjendet pak metra lart plazhit Rana, këto ditë kishte një numër të mjaftueshëm të turistëve kryesisht të huaj. Ne renovim te plote hoteli  me lokalitet te mrekullueshem,Hotel Mediteran, hotel ky me comfort dhe i rehatshem,gjendet ne vend me diell dhe i qet.I rregulluar ne menyre elegante dhe luksoze .Hotel Mediterani ka te gjitha permbajtet-pikat e nevojshme per nje pushim te kendshem ne Ulqin. Pishina e çelur rin ne dispozicion tere kohen per musafiret... Vazhdo
Hotel Mediteran Resort New Conference Meeting Room
Located in the heart of downtown Ulcinj,Montenegro Hotel Mediteran Resort is the premiere venue to host business meetings, trade shows, seminars, weddings and any special event or occasion for groups of 20 to 200 persons   Renovated Meeting rooms (approx 500 sq meter) are set to your specifications and include the following: -Beverage Bar and break-out rooms -Professional Audio Equipment with wired & wireless microphones -Video Projector & Projector Screen -Flip Charts & Podium -Translation Equipment -Laptop -Free Wireless... Vazhdo

April 24, 2011  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Hotel Mediteran Resort New Conference Meeting Room
Tags: , , ,

Черногория – Отель Медитеран Ресорт Ульцинь
Отель Медитеран Ресорт 3* Отель Медитеран Ресорт 3*предлагается различными туристическими операторами, специализацией которых является Черногория. Вы легко можете найти подходящие туры в Медитеран Ресорт, для этого рекомендуем воспользоваться предложениями туров. Обратите внимание, цены на Медитеран... Vazhdo

April 12, 2011  :: Bota :: Comments Off on Черногория – Отель Медитеран Ресорт Ульцинь
Tags: , , ,

Page 1 of 212