hotel otrant ulqin

Behgjet Pacolli synon blerjen e hotel “Otrant” në Ulqin
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, biznesmeni Behgjet Pacolli, është i interesuar ta blejë hotelin “Otranto” të Plazhit të Madh të Ulqinit dhe ta transformojë atë në një hotel me pesë yje. Këtë informatë e dha për Vijesti të Podgoricës, miku i afërt i tij dhe drejtor i LIdhjes Turistike të Kosovës, Shkëlzen Rizaj. Ish burri i këngëtares së njohur italiane, me origjinë shqiptare, Ana Oxa, që është edhe shqiptari më i pasur i Kosovës, kohë më parë në qendër të Prishtinës ka hapur hotelin... Vazhdo
Tryezë e rrumbullakt “Qytetaria vepruese”në hotel Otrant Ulqin
FTESË për Tryezë të rrumbullakët     “Ask and Demand- qytetaria vepruese”     I/E nderuar,   Ju ftojmë të merrni pjesë në tryezëen e rrumbullakët “Qytetaria vepruese”, që do të mbahet të mërkuren me 09. maj 2012., me fillim në 11:00h në hotelin „Otrant“ në Ulqin.   Ju lutem të na komfirmoni pjesëmarrjen tuaj deri të marten me 08. maj 2012. Në e-mail mog-ul@t-com.me ose në numrat e  telefonit 069/023-256 ose 069/707-079.   Mirësevini!     Me respekt,   Xhemal Peroviq Drejtori ekzekutiv i... Vazhdo

May 7, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Tryezë e rrumbullakt “Qytetaria vepruese”në hotel Otrant Ulqin
Tags: , , ,

Hotel Otranti në Ulqin plazhi ku behet qejf
Muzikë, ritme të çmendura dhe shumë sensualitet. Këta janë përbërësit e pamungueshëm të “beach party” në Hotel Otrant në Ulqin këto ditë të nxehta të muajit maj, festat popullore në plazh që i bëjnë çdo vit e më të nxehta pushimet e të rinjve nga Ulqini dhe rajoni. Edhe këtë vit vuebsajti unë do jetë online për klasifikimin e festave më të mira të organizuara në Ulqin gjatë periudhës së verës dhe plazhit. Në krahasim me vitin e shkuar, eshte duke rikonfirmuar dhe hotel Otranti me Festat në plazh.... Vazhdo
Ulqinakët marrin me qira hotelin Otrant
Ulqinakët marrin me qira hotelin Otrant, punëtorët nuk lejojnë hyrje pa shlyer pagat Hotelin shumë i përfolur elitist “Otrant” në Plazh të madh të Ulqinit, e ka marrë me qira Kompania ulqinake “Argos”, kanë konfirmuar të enjten zyrtarët e kësaj firme, 61 të punësuarit kërcënohen se nuk lënë askend të hyjë në objekt pa shlyer 7 paga edhe kontributet shoqëror për 2 vitet e kaluara. Lexo më shumë në KosovaLive Ju mundeni te kerkoni ofertat per pushime ne Hotel Otrant Ulqin duke klikuar në linkun e Ofertave... Vazhdo

March 14, 2012  :: Ekonomia / Ekonomija :: Komente (4)
Tags:

Rishitet hoteli Otrant nga banka NLB InterFinanz AG
Banka NLB nga Cyrihu ka njoftuar dje se do shes në rrugë  jo-gjyqësore hotelin Otrant në Ulqin  si dhe patundshmëritë të lidhura me te, pasi proanri i kompanisë Barclay Montenegro  nuk e ka kthyer kredinë prej 9.4 milionë euro të marrë në vitin 2008. Vlera fillestare është 21milion euro dhe shitja do të bëhet në 28 tetor në ankand publik në Hotel Albatros në Ulqin me fillim prej orës 12. Nga udhëheqësia e Barkli Montenegro, e cila aktualisht është në Moskë, dje nuk ishte e mundur për të marrë komente mbi... Vazhdo

September 24, 2011  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Rishitet hoteli Otrant nga banka NLB InterFinanz AG
Tags: , ,