Insomnia lausanne

Leonora Jakupi pozon në kopertinën e një reviste
Këngëtarja Leonora Jakupi do të jetë në kopertinën e një reviste të përmuajshme shqiptare. Por për të arritur deri aty këngëtarja ka urdhëruar ti plotësohen një sërë kërkesash. Si fillim këngëtarja ka refuzuar të punojë me stafin e revistës dhe ka kërkuar të bashkëpunojë vetëm me stafin e saj me të cilët punon prej kohësh. Leonora si një këngëtare me standarte të larta nuk ka dëshiruar të rrezikojë kopertinën për këtë arsye vendosi që gjithçka kishte të bënte me imazhin të ishte nën kujdesin... Vazhdo

May 6, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Leonora Jakupi pozon në kopertinën e një reviste
Tags: , , , , , ,

Adelina Ismajli “i vuri zjarin” diskotekës “Insomnia Disco Club”
Ishte Adelina ajo që solli magjinë e vërtetë në Lozanë, magji kjo që dikotekës “Insomnia” i kishte munguar plot 5 vite. Momentalisht Adelina është duke pregaditur disa këngë të reja për stinën e verës, ndërsa është duke aranzhuar koncerte në Kosovë, Shqipëri dhe disa vende të tjera. Brohoritjet dhe duartrokitjet disa minutëshe, përveçëse “tronditën” diskotekën në fjalë, bënë që këngëtarja të qajë tre herë në skenë! Adelina as të flasë thuajse nuk mundi nga emocionet që kishte. Por, edhe... Vazhdo
Çiljeta në  Insomnia Lozanë të Zvicrës
Këngëtarja e hitit “Puçi puçi”, Çiljeta Xhilaga, disa netë para ndërrimit të viteve i kaloj me angazhime si shumica e këngëtarëve në diskoteken më të njoftur ne zvicer Insomnia të Lozanës .. Çiljeta tashmë e ka të aranzhuar që të këndojë në Ulqin më 31 dhjetor, ndërsa këngëtarja është shprehur se nëse për ndonjë arsye koncerti nuk mbahet, atëherë ajo do të festojë me të dashurin e saj, Romeon. Kurse nga ana tjetër,shoqja e saj më e mira Ingrid Gjoni natën e ndërrimit të motmoteve do të këndojë... Vazhdo

January 1, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Çiljeta në Insomnia Lozanë të Zvicrës
Tags: , , ,