intervista

Vesa Luma: E çmendur pas shpejtësisë iku në Ulqin
E veshur me xhinse të grisura, bluzë të bardhë dhe atlete, është gati për të ikur në Ulqin. Në fakt këto kohë, për shkak të angazhimit në jurinë e “X Factor” e ka pasur të vështirë të jetë e pranishme në çdo koncert, por ia ka dalë. Dikur ka qenë vetë përballë jurisë, atëherë mori pjesë si konkurrente, për t’i vlerësuar zërin e saj si këngëtare. Ndërsa sot është në karrigen ku i duhet të vlerësojë e të jap sugjerime. Në një bisedë më të, kuptuan se është shumë e ndjeshme dhe syri... Vazhdo

March 26, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vesa Luma: E çmendur pas shpejtësisë iku në Ulqin
Tags: , , , , , , , , , ,

Blero: Xhelozia nuk ekziston në lidhjen time me Teutën
Blero është përfolur së fundi për faktin se në klipin e fundit janë përdorur disa miliona para false dhe të njëjtat janë konfiskuar nga ana e policisë, madje dhe klipi i është censuruar për arsye se mund të joshë publikun me këto imazhe! Këto fjalë ai i hedh poshtë në këtë intervistë, duke treguar se televizionet duhet të censurojnë disa gjëra të tjera e jo muzikën. Njëkohësisht, ai rrëfen se nuk do të ketë duet me Dafinën dhe se kur “ta ketë shkruar” Zoti, do të bëhet baba për herë të dytë! Flitet... Vazhdo
Nora Istrefi: Famën ia dedikoj babait tim
Këngëtarja e bukur kosovare Nora Istrefi, e cila është shumë e njohur për publikun vjen në këtë intervistë duke na rrëfyer më shumë për këngën e saj më të re, por edhe për Robertin dhe planet për të ardhmen. Nora tregon për problemet në muzikë, por njëkohësisht u përgjigjet edhe thashethemeve sipas të cilave shpesh ajo imiton këngëtare të tjera. “Unë ende nuk kam bërë asnjë operacion plastik që të përpiqem t’i ngjaj dikujt tjetër, – thotë Nora, ndërsa shton se nëse do të përpiqej të krahasohej... Vazhdo

February 27, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Nora Istrefi: Famën ia dedikoj babait tim
Tags: , , , , , , , , ,

Alma Bektashi: Fituesja e “The Voice”, Rina e denjë për tregun botëror
Ka spikatur në skenën shqiptare me veçantinë e saj jo vetëm vokale, por edhe atë interpretative. Alma Bektashi, këngëtarja nga Prishtina u bë e njohur dhe shumë e dashur për publikun shqiptar qysh me këngët e saj të para të kënduara në festivale. Alma, trajneria karizmatike e “The Voice”, vjen në këtë rrëfim të gjatë duke treguar më shumë, jo vetëm për eksperiencën e saj në këtë spektakël, por edhe për veten e saj. Një vajzë nga Prishtina që vjen nuse në Tiranë, njohja me bashkëshortin, Sokolin ... Vazhdo

February 16, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Alma Bektashi: Fituesja e “The Voice”, Rina e denjë për tregun botëror
Tags: , , , , , , , , ,

Sinan Hoxha: Seç kam një energji të paparë…
Takimi me Sinan Hoxhën është i vështirë deri në momentin që përballesh me të. Të duhet të bësh një telefonatë, e ke në Kosovë. Më pas një tjetër telefonatë, sërish në Kosovë. Në fund, kur vijon të këmbëngulësh, merr një përgjigje gjithë buzëqeshje: “Akoma s’u dorëzove?”. Në momentin e takimit mund të ndihesh e qetë, pasi e qeshura e tij është ngjitëse. “Se mos m’i transformon fjalët që them e na dalin pastaj lloj-lloj iderash”, shprehet buzagaz, duke thumbuar kështu lajmet që bënë... Vazhdo

February 1, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Sinan Hoxha: Seç kam një energji të paparë…
Tags: , , , , , , ,

Vesa Luma: Tani jetoj në Shqipëri, por zemra është në Kosovë
Angazhimet e saj muzikore, obligimet ndaj shout ‘X Factor’, ku ajo tashmë është edhe anëtare e jurisë, e kanë shtyrë këngëtaren që të zhvendoset nga Kosova për të jetuar në Shqipëri. Ndonëse ajo gjatë qëndrimit të saj atje është duke përgatitur këngë dhe videoklipe të reja. Ndërsa sa i përket jetës private, ajo vazhdon të jetë beqare duke i kaluar ditët më të mirë të rinisë së saj. Më shumë rreth punës dhe çdo gjë tjetër flet ajo për “Zërin”. Tani keni vendosur të jetoni në Shqipëri,... Vazhdo

January 24, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vesa Luma: Tani jetoj në Shqipëri, por zemra është në Kosovë
Tags: , , , , , , ,

Arta Bajrami nuk i frikesohet konkurrencës
Përherë aktive dhe e gatshme në çdo kohë për të sjellë këngë dhe videoklipe të reja, Arta Bajrami na bënë të ditur se së shpejti do të sjellë një hit për adhuruesit e saj. Ndonëse me këtë këngë do të lansohet edhe videoklipi i ri për të cilin ajo nuk preferon të zbuloj më shumë. Ajo edhe pse ka disa muaj që lansoi albumin “Exotic” thotë se ende është duke i shijuar këngët e tij bashkë me adhuruesit e saj. Një pjesë e madhe e këngëve të albumit kanë të realizuara edhe videoklipet të cilat... Vazhdo

January 18, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Arta Bajrami nuk i frikesohet konkurrencës
Tags: , , , , , , , ,

Fatmira Breçani: I kam plotësuar ëndrrat
Me një zë kumbues dhe energji në skenë Fatmira Breçani do të ngelet një ndër këngëtaret më të spikatura të zonës së veriut. Vokali dhe tekstet e këngës janë në harmoni me njëra-tjetrën. Është krenare për vendlindjen dhe ka shumë besim tek vetja dhe tek aftësitë e saj. Është besnike e këngës së mirëfilltë popullore shqiptare. Familja është shumë e rëndësishme për të dhe gjen gjithmonë kohë për të qëndruar pranë saj. Në bisedë nuk harron asnjëherë t’i falënderojë dhe t’u urojë gjithë... Vazhdo

January 10, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Fatmira Breçani: I kam plotësuar ëndrrat
Tags: , , , , ,

Beatrix Ramosaj bashkëpunim me Anxhelinën dhe Argjentinën
Beatrix Ramosaj rrëfen për klipin e ri, një bashkëpunim me kushërirat e saj, detaje të tjera rreth produksionit dhe planet e ardhme për një koncert…përsëri tresh. Megjithatë bukuroshja e fisit Ramosaj ka ndarë edhe shumë detaje të tjera në këtë prag festash… Qarkullon në formë thashethemi lajmi për një bashkëpunim mes tre kushërirash. Do të publikosh vërtet një këngë me Anxhelinën dhe Argjentinën? Po është e vërtetë që së shpejti ne të treja do të dalim me një këngë të re. Prej kohësh kishim... Vazhdo

January 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Beatrix Ramosaj bashkëpunim me Anxhelinën dhe Argjentinën
Tags: , , , , , , ,

Xhemi Shehu: Në tavolinën e Vitit të Ri, përshesh dhe gjel deti
Ajo është një prej vajzave më të bukura të ekranit. Është e dashur, e qeshur, e sinqertë dhe me shumë energji pozitive për të transmetuar. Të dielave vjen si mysafire speciale në shtëpitë tona, por këtë të shtunë kemi vendosur të ndryshojmë rolet. Kemi shkuar ne në shtëpinë e saj. Jemi përpjekur të mësojmë detaje nga jeta e Xhemi Shehut brenda mureve të shtëpisë. Vërtet nuk do të sjellim foto nga hapësira e saj private sepse Xhemi dëshiron që ta ruajë të tillë deri në fund, ama përmes këtij rrëfimi... Vazhdo

December 25, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Xhemi Shehu: Në tavolinën e Vitit të Ri, përshesh dhe gjel deti
Tags: , , , , , ,

Page 4 of 7« First...23456...Last »