intervista

Aurela Gaçe: Fëmija është “mrekulli e mrekullive”
E bija, Grace (Grejs) ka vetëm pak ditë që ka ardhur në jetë, por sakaq e ka zbukuruar kaq shumë jetën e këngëtares së shumë hiteve, aq sa ajo me zor arrin ta artikulojë me fjalë. Të gjitha ndjesitë e ëmbla, ato përqafimet e ngrohta dhe emocionin e shikimit në sy me foshnjën e saj, Aurela i rrëfen më poshtë, ama pa dëshirën për ta ekspozuar të bijën në media… Edhe kur i themi se “Grace nëse i ngjan së ëmës, s’ka nga të shkojë, do të bëhet këngëtare se s’bën”, mamaja moderne shprehet me rezerva:... Vazhdo

November 27, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Aurela Gaçe: Fëmija është “mrekulli e mrekullive”
Tags: , , , , ,

Ami: Pas 10 vitesh, një bashkëshorte e mirë
Ajo i ka ngjitur dalëngadalë shkallët e karrierës, siç rrallë ndodh në fakt me vajzat e bukura që ndjekin rrugën e artit. Në fillim një balerinë profesioniste, showgirl e më pas prezantuese në një nga produksionet më të suksesshme në të gjithë botën, siç ishte “Dancing with the Stars”. Amarda Toska ka tashmë një profil publik, që e dallon nga të tjerat: balerinë, showgirl, moderatore si dhe një biznes-woman në karrierë. E për të gjitha bashkë, ajo tashmë është një personazh publik. Është shigjetuar... Vazhdo

July 17, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ami: Pas 10 vitesh, një bashkëshorte e mirë
Tags: , ,

Intervistë me Musa Palin, deputetin komunal ne Vevey të Zviceres
Lajme Nga Ulqini : Ju lutem na thoni disa fjalë për prezantimin tuaj ? Musa Pali:Quhem Musa Pali i lindur në fshatin Millë komuna e Ulqinit. Pasi që kreva Shkollën e Lartë Pedagogjike në Gjakovë, grupi gjuhë dhe letërsi, u punësova në shkollën fillore “Zenel Hajdini” në Banjë të Sijarinës ku punova tre vjet. Pas kryerjes së shërbimit ushtarak u largova nga vendlindja dhe u vendosa në Zvicër në vitin 1980. Lajme nga Ulqini: Përveç punës suaj profesionale cilat janë aktivitet tuaja me vendosjen tuaj në Zvicër? Musa... Vazhdo
Filmi dokumentar Ana e Malit thesar që nuk shuhet të autorit Nexhmedin Avdiu
“Ah, si nuk zgjati me shumë” – me këto fjalë gazetari dhe shkrimtari Haxhi Shabani e përshkroi filmin dokumentar “Ana e Malit thesar që nuk shuhet“ të autorit Nexhmedin Avdiu. Me këto fjalë mund të përshkruhet edhe e gjithë mbrëmja e promovimit të këtij dokumentari që u shfaq këtë të shtunë në Qendren për kulture në Ulqin. Për të ditur se ku do shkojmë – duhet të dimë se ku kemi qenë. Me pak fjalë ky është edhe mesazhi që autori i këtij dokumentari dëshiron të transmetoj të shikuesi i sotëm... Vazhdo
Votoni per Top Modelen Ulqinake – Liridona Mehmedoviqin
Votoni online deri me 7 shkurt: Linku direkt:http://www.exploremodeling.com/Casting/BoyMeetsGirl_FashionWeek_Spring2011/51282/Liridona_M.aspx. Boy Meets Girl Fashion Week: Liridona Mehmedovic www.exploremodeling.com Liridona is participating in the Boy Meets Girl Fashion Week on ExploreModeling.com and needs your support! ExploreModeling.com offers honest and effective information and tools for models and is committed to providing a friendly, safe, and pleasant environment for its users. We want to thank friends, family and everyone who... Vazhdo
Emision special i Alba Life TV NY me rastin e Vitit te RI – Video
Te dashur kolege dhe bashkatdhetare, Duke patur parasysh se disa nuk paten mundesi te ndjekin ne televizion programin special te televizionit Alba life,qe u dha ne mbremjen e dates 31 dhjetor 2010,  ne kanalet 34 dhe 35 ne New York dhe ne Diaspora TV, po jua dergoj linkun ku mund ta shikoni te plote emisionin ne youtube: http://www.youtube.com/watch?v=qnxo6ests3a Ne emer te stafit te televizionit Alba life dhe njehere ju urojme Gezuar vitin e ri 2011 dhe ju mirepresim per bashkepunim ketu ne diaspore ne amerike, Zoti ju bekofte per punen... Vazhdo
Amir Sukaliqi: Kamerman Ulqinak qe thyeu rekordet ne SHBA
Interviste e z. Amir Suka, Drejtor i Programit te Alba Life TV Amir Sukalic eshte Drejtor i Programit te Televizionit Alba Life Inc. Ai eshte njekohesisht dhe themelues e producent i studjos Albapro, e cila eshte specializuar per dasma dhe vidio muzik.  Eshte fitues i 2 çmimeve prestigjioze “EMMY” per editim ne Televizion dhe per firmen e tij te preferuar per dasmat moderne.  Ka mbaruar “Kingsborough Community College” per Broadcasting dhe si editor filmi ne Shkollen e Artit ne Manhattan.  Z.Suka eshte Senior director i fotografise... Vazhdo
Ekskluzive senzacionale…Komuna Ana e Malit…realitet e domosdoshmeri….
Bashksia Ana Mali…Katerkoll ULQINI ka det…… pra kthimi ne traditen DETARE barkat- fllugat- kaiket velat rremat..peshkarexhet, sherbimi Hotelerik.., ANA MALIT ka Token Ujin kodrat bjeshket, kthehet BLEGTORIS BUJQSIS…. e, te fiillojne livrimi i menjihershem e JO djerr tokat e bosh katunet..perndryshe trendi qe ANAMALSAT jan ba gjith KAMARIERA GJEDHBASSa…nejse taksirati elem…. PIKSPARIT..duhet kuptu ku jeton nga vjen ku e ke Shpin… edukata familjare, pergaditja fiziko shpirtnore.., ku punon, kush... Vazhdo
Dita e flamurit u festua me madhështi në Staten Island, NY, nga Shoqata Shqiptaro Amerikane “Ana e Malit”
Shoqata Shqiptaro Amerikane “Ana e Malit” festoi me madhështi, më 28 Nëntor 2010, Ditën e Pavarësisë, në restorantin “Vanderbilt” në Staten Island, New York . Qindra shqiptarë u mblodhën në këtë ditë të bukur festive, në ditën e shenjtë të Flamurit shqiptar! Ngjyrat kuq e zi, në gjithë mjediset e këtij restoranti i kishin dhënë një pamje sa festive aq dhe patriotike, ishullit magjepsës, të quajtur Staten Island, në New York . Ndërsa i shikoja tavolinat e zbukuruara me ngjyrat e Flamurit... Vazhdo
Beatrix Ramosaj: Kënga lindi bashkë me mua
Eshtë e re, e bukur, e talentuar dhe më se e gatshme për të përballuar me sukses skenën. Beatrix Ramosaj, mbesa tjetër e këngëtares Albërie Hadërgjonaj, tregon sot në këtë intervistë për “Bluetooth” emocionet që e kanë ndjekur në këtë dalje të parë në një kompeticion të rëndësishëm muzikor, siç është “Kënga Magjike”…Çfarë na rrëfen tjetër? E zbulojmë bashkë përmes kësaj interviste… Beatrix, përshëndetje Mirëseerdhe në “Bluetooth”! Përshëndetje Eraldo dhe faleminderit që më... Vazhdo

December 15, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Beatrix Ramosaj: Kënga lindi bashkë me mua
Tags: , , , ,

Page 5 of 7« First...34567