Inva Mula

Pirro Çako: Me Invën tani jemi miq
Pirro Çako më në fund foli. Foli dhe foli gjatë, në një bisedë të çlirët me prezantuesin Adi Krasta. Duke filluar nga raporti i shumëpërfolur me Sisin, 23-vjeçaren që prej më shumë se një viti bashkëjeton me kantautorin, e deri tek marrëdhënia që ka sot me ish-gruan, sopranon e famshme Inva Mula. I biri Anthony dhe “Ashensori”, albumi i ri që e kthehu Çakon në tregun diskografik… Me këtë vajzën e re, a je ti i kënaqur, a je i qetë? A është kjo një bashkëjetesë simpatike? Po, unë jam shumë i qetë.... Vazhdo

January 14, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pirro Çako: Me Invën tani jemi miq
Tags: , , , , , , , , , ,

“Rrugëtimi i kombit” rikthen artistët shqiptarë më të famshëm në botë
Koncerti “Rrugëtimi i kombit” me rastin e 100-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë mblodhi në skenën e  Pallatit të Kongreseve rreth 300 artistë. Për më shumë se një orë artistët që zhvillojnë aktivitetin artistik në Shqipëri, por dhe emra të njohur artistësh shqiptarë në botë sollën një koncert, i cili përcolli jo pak emocione në publik. Emrat më të spikatur që morën pjesë në këtë koncert ishin Olen Çezari, Genc Tukiçi, Inva Mula, Saimir Pirgu, Klodiana Skënderi, Enkelejda Shkoza, Dëshira Ahmeti,... Vazhdo

December 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on “Rrugëtimi i kombit” rikthen artistët shqiptarë më të famshëm në botë
Tags: , , , , , ,

Pirro Çako operohet në Francë,Inva Mulën pranë
Pirro Çako operohet nga koronaret në Francë. Pas një periudhe 6-mujore kontrollesh e vizitash, pas problemit serioz me zemrën, kantautori i njohur, shpëtoi nga ndërhyrja e bisturisë franceze, shkruan Bluetooth. Lajmin për problemin e tij e bënë të ditur mjekë në Qendrën Spitalore Universitare, ku ai pati konsultat e para. Pirro Çako ndodhet ende nën kujdesin e mjekëve, ndërsa ish-gruaja, Inva Mula i ka qëndruar pranë në këtë rast emergjent. Ndërkaq, pas daljes me sukses të operacionit të ish-bashkëshortit, Inva... Vazhdo

June 6, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pirro Çako operohet në Francë,Inva Mulën pranë
Tags: , ,

Pirro Çako: Ju rrefej 25 vitet me Inven
Do të ketë një apel të fundit, që kantautori i njohur Çako do t’i bëjë sopranos së njohur Inva Mula. Vendimin e Gjykatës së Tiranës për divorc përfundimtar, Çako e ka çuar për rishikim në Gjykatën e Apelit për të kundërshtuar faktin që për këtë divorc fajtori ishte ai. Nuk është supersticioz, por kur vjen puna për të komentuar ndarjen e jetës së tij, ai i referohet shenjës së tij zoodiakale, peshores, sepse sipas tij në një ndarje faji peshon njëlloj mbi të dy. Është e vështirë që të hedhë... Vazhdo

December 1, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pirro Çako: Ju rrefej 25 vitet me Inven
Tags: ,

Pirro pyet Inven: “Sa e shite zemren?”
Prej mëse dy javësh ka filluar prezantimi i këngëve pjesëmarrëse në festivalin “Kënga Magjike”. Të dielën që lamë pas u lançua dueti i këngëtares Juliana Pasha me Luiz Ejllin, djaloshin e talentuar nga Shkodra. Kënga ka rezultuar shumë e preferuar dhe kjo gjë provohet më së miri nga klikimet dhe komentet e fansave në internet. “Sa e shite zemrën” titullohet kënga në fjalë, tekstin e së cilës e ka shkruar artisti Pirro Çako. Fjalët e këngës në fakt sjellin edhe këtë herë, gjendjen emocionale të... Vazhdo

October 7, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pirro pyet Inven: “Sa e shite zemren?”
Tags: ,

Pirro Çako: Divorci i veshtire kur ke femije
Ai nuk kishte dashur të fliste asnjëherë për ndarjen e tij me bashkëshorten. Por tashmë, për kantautorin Pirro Çako, divorci me ish-bashkëshorten, sopranon Inva Mula, është një fakt i pashmangshëm. Në një intervistë të dhënë dy ditë më parë për Genta Popën në emisionin “Pasdite në Top Channel”, Pirro ka komentuar ndjesinë e divorcit të tij. Vitet e fundit është shtuar numri i divorceve në Shqipëri. Ju si e shihni këtë fenomen? Divorci është një fenomen fatkeq, gjithmonë e më shumë në rritje... Vazhdo

July 16, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pirro Çako: Divorci i veshtire kur ke femije
Tags: ,

Pirro Çako i dedikon këngë Inva Mulës?
Duket se Pirro Çako vazhdon të mendojë për arsyen e vërtetë pse Inva Mula vendosi t’i japë fund martesës së tyre. Këngëtari më një farë mënyre ka treguar se ndien ende diçka për bashkëshorten e tij, me të cilën është aktualisht në një proces shkurrorëzimi në Gjykatën e Tiranës. Pas shumë tentativave për t’u ulur e folur me të, dhe refuzimeve që ka marrë nga ajo, Pirro ka vendosur t’ia bëjë pyetjen me këngë, Inva Mulës, për të kuptuar arsyen e vërtetë pse ajo e la. Kënga “Zemër... Vazhdo

November 26, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pirro Çako i dedikon këngë Inva Mulës?
Tags: , ,

Dritan Maraj fiton Çmimin Special “Inva Mula”
“Ky çmim ka qenë objektivi im pasi që është çmimi më i lartë në mbarë trevat shqiptare për aftësitë vokale”, thotë Dritani. Se Ulqini ka talentë për muzikë e ka dëshmuar edhe një herë Dritan Maraj. Ai ka fituar Çmimin Special për interpretim “Inva Mula” si dhe Çmimin e Dytë për kompozim si kënga më e mirë në Festivalin e 47-të Mbarëkombëtar të Këngës për Fëmijë – Shkodër 2009, të mbajtur nga data 4-6 qershor. Ai është prezantuar në këtë festival me këngën “Ditari”, me autor Suela... Vazhdo
Inva Mula shpërndan ftesat e dasmës me Ethemin
Ajo çfarë sopranoja Mula u përpoq të përgënjeshtronte dhe ta reklamonte si një miqësi dhe bashkëpunim në ndihmë të kulturës dhe artistëve shqiptarë me biznesmenin Ramadani, ishte një farsë. Por, që “Bluetooth” sërish ka arritur të zbulojë të vërtetën. Inva Mula do te martohet ne Jeruzalem me Ethem Ramadanin TIRANE-Sopranoja me famë botërore, Inva Mula do të martohet në fund të muajit qershor për të dytën herë. Dhëndri do të jetë biznesmeni kosovar, Ethem Ramadanin. Ajo çfarë sopranoja Mula u përpoq... Vazhdo
Inva Mula lë Pirro Çakon për biznesmenin kosovar
Dashuri me shikim të parë apo vlerësim dhe pëlqim i ruajtur gjatë në ndjenjat e një mashkulli? Në këtë rast nuk mund të ketë apo, sepse sipas thashethemeve, të dyja ekzistojnë. Sopranoja me famë botërore, Inva Mula flitet se është në një relacion me një ndër 10 biznesmenët më të pasur kosovarë, Hetem Ramadanin.Po sipas fjalëve, lidhja ka nisur rreth marsit të vitit 2008 dhe thuhet se do konkludohet në martesë. “Divorcin” e mundshëm me kantautorin e njohur Pirro Çako e konfirmon dhe mospjesëmarrja... Vazhdo