investimet ne ulqin

Cungu: Nëpërmjet eleminimit të barierave të inkurajojmë zhvillimin e biznesit
Me datë 14.06.2012 në sallen e vogel të Kuvendit Komunal të Ulqinit u mbajt një takim me temen “Nëpërmjet eleminimit të barierave të inkurajojmë zhvillimin e biznesit” e cila u organizua nga Alianca e Biznesit të Malit të Zi. I pranishem në këtë takim ishte kryetari i Komunës së Ulqinit z.Nazif Cungu, përfaqësues të komunës si dhe përfaqësues të bizneseve të Ulqinit. Të pranishmit i përshendeti këshilltari ekonomik i aleancës së biznesit të Malit të Zi Zoran Vuleviq i cili falenderoi kryetarin... Vazhdo

June 15, 2012  :: Ekonomia / Ekonomija :: Comments Off on Cungu: Nëpërmjet eleminimit të barierave të inkurajojmë zhvillimin e biznesit
Tags: , , ,

Behgjet Pacolli synon blerjen e hotel “Otrant” në Ulqin
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, biznesmeni Behgjet Pacolli, është i interesuar ta blejë hotelin “Otranto” të Plazhit të Madh të Ulqinit dhe ta transformojë atë në një hotel me pesë yje. Këtë informatë e dha për Vijesti të Podgoricës, miku i afërt i tij dhe drejtor i LIdhjes Turistike të Kosovës, Shkëlzen Rizaj. Ish burri i këngëtares së njohur italiane, me origjinë shqiptare, Ana Oxa, që është edhe shqiptari më i pasur i Kosovës, kohë më parë në qendër të Prishtinës ka hapur hotelin... Vazhdo