ismaili

KK Champion Ulqin: Edhe kete rralle nder klubet me te suksesshem
Te dielen,me 06 nentor ’11 ne Tivar u mbajt turneu “Trofej Bara 2011” ku moren pjese 750 garues nga Kroacia,Bosna dhe Hercegovina,Srbija,Maqedonija dhe Mali I Zi. Karate klubi Champion mori pjese me 11 garues te grupmoshave te vogla te cilet u kthyen me 12 medalje: 7 te arta,3 argjendi,2 medalje bronzi si dhe 4 kupa. Kata individuale me medalje te arta dhe nga nje kup u kurorezuan Leona Markiq dheMihajlo Bojanoviq.Me medalje te argjendte Andrea Dragojeviq kurse me medalje te bronzte Elvir Deljanin. Ne luftra individuale me medalje... Vazhdo

November 8, 2011  :: Sporti / Sport :: Comments Off on KK Champion Ulqin: Edhe kete rralle nder klubet me te suksesshem
Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Traumatizohet Zanfina Ismajli, i prishet makina dhe kalon e tmerruar natën në autostradë
Pas një defekti në makinën e saj, kanë qenë jo pak, por plot rreth tri orë në mesnatë, që këngëtarja bukuroshe nga Prishtina, Zanfina Ismajli, të përjetonte një agoni të vërtetë, duke kaluar kështu një traumë të rëndë psikologjike pak ditë më parë. “Në momentin që i ndodhi kjo e papritur në këtë udhëtim, të cilin ajo e kishte nisur e vetme, artistja thuhet se ka parë tmerrin me sy, duke u pushtuar nga frika e dhunuesve kalimtarë, ndaj ka vendosur të mos ndalojë askënd për t’i kërkuar ndihmë”,... Vazhdo

December 18, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Traumatizohet Zanfina Ismajli, i prishet makina dhe kalon e tmerruar natën në autostradë
Tags: , , , , , ,

Ana Malit trevë me personalitete të shquara
Popullsia e Anës së Malit është e ndarë në 20 fshatra, të cilat deri në vitet 1970 kanë qenë të mirëpopulluara, por për arsye të kushteve jo të mira ekonomike anamalasit deytrohen të emigrojnë. Sipas regjistrimit të fundit të popullsisë, i cili u zhvillua në vitin 2003 Ana e Malit kishte 5538 banorë, apo 627 më pak se në regjistrimin e vitit 1991. Popullsia fshatare Kjo trevë përbehet nga popullsia fshatare. Struktura e popullsisë në përbërje të saj ka të gjitha grupmoshat, por pjesa më e madhe e... Vazhdo
Genta Ismajli ne Studio – Zeri i Amerikes (Video)
Genta Ismajli Genta Ismajli flet ne nje interviste per Zerin e Amerikes per karrieren e saj muzikore. Shiko videon:  Vazhdo