Jehona Sopi

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jehona Sopi hap Qendër Këshilluese
Pasi ka mbaruar studimet për psikologji në një universitet privat në Prishtinë, këngëtarja e njohur Jehona Sopi ka vendosur që së bashku me dy mikeshat e saj, të cilat po ashtu kanë mbaruar studimet në të njëjtën degë, të hapin një qendër këshilluese në këtë qytet. Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtarja, e cila javës që kaloi ka qenë e ftuar në një program televiziv për të treguar të rejat, të cilat është duke i përgatitur tani, pas një pauze për shkak të martesës, ceremoni që e realizoi... Vazhdo

December 4, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jehona Sopi hap Qendër Këshilluese
Tags:

Jehona Sopi do martohet në Las Vegas
Las Vegas, qyteti i kazioneve dhe i të pasurve do të jetë vendi ku do të martohet këngëtarja kosovare, Jehona Sopi. Lajmin e bën të ditur gazeta nga Tirana, Mapo. Ajo do të martohet me pronarin e një prej lokaleve më të mira të Prishtinës, në muajin shtator. Muaj më parë Jehina kishte zbuluar planet për dasmën brenda këtij viti. “Shpresoj që të vesh së shpejti fustanin e bardhë”, kishte thënë ajo. I dashuri i Jehonës ka jetuar për shumë vjet në Angli. Aktualisht Jehona është e pranishme me videoklipin... Vazhdo

July 24, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jehona Sopi do martohet në Las Vegas
Tags:

Jehona po mbledh paratë për dasmen
Publiku shqiptar ishte mësuar me një heshtje të gjatë që këngëtarja Jehona Sopi kishte bërë para pak kohësh, ndërsa tani situata është ndryshe. Të paktën kështu vërehet nga reklamat e koncerteve këto kohë, ku Jehona Sopi është gjithnjë e më shumë e pranishme. Miqtë e saj thonë po punon shumë për të mbledhur lekë për realizimin e ceremonisë së martesës, të cilën e ka paralajmëruar për sezonin veror. Diskotekat shqiptare në Zvicër gati çdo fundjavë paralajmërojnë koncerte ku e ftuar është këngëtarja... Vazhdo

March 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jehona po mbledh paratë për dasmen
Tags:

Jehona Sopi: Këtë verë do të vesh fustanin e bardhë
“I dashuri më përkrah shumë në muzikë, por unë nuk e vë në rrezik familjen për karrierën” Dy vjet më parë, ajo fitoi çmimin “Best vocal”, me këngën “Fustani i bardhë” në Festivalin “Kënga Magjike”. Kënga hit, e preferuara edhe e vetë këngëtares, nuk ka pasur të bënte me jetën personale të saj. Por ama, këtë vit, këngëtarja e mrekullueshme Jehona Sopi ka vendosur ta personalizojë “Fustanin e Bardhë”. Pikërisht duke e veshur atë. Po, po, Jehona Sopi do të martohet. Ajo ka vendosur të... Vazhdo

February 19, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jehona Sopi: Këtë verë do të vesh fustanin e bardhë
Tags:

Jehona Sopi rikthehet në skenë
Si gjithmonë, stili i veshjes me të cilin shfaqet kudo këngëtarja sharmante nuk ka se si mos të bie në sytë e të tjerëve, edhe në këtë videoklip ajo paraqitet me një stil të ri. Pas më shumë se një vit mungese në skenë, këngëtarja Jehona Sopi kthehet me një projekt të ri i cili sapo është dal nëpër mediat televizive. Bëhet fjalë për këngën më të re të saj “Work it girl”. Në këtë këngë Sopi vjen me imazh të ri, bashkëpunëtorë të rinj dhe një sprovë të re të rrymës “RnB”. “Është... Vazhdo

July 2, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jehona Sopi rikthehet në skenë
Tags:

Jehona Sopi fluturon me Lavdimin
Fotografi Besnik Hasanaj Jehona Sopi me në fund është parë në shoqëri të një djali. Këngëtarja ishte divorcuar vite më parë ndërkaq nga ajo kohë ajo ka marrë pjesë më shumë nëpër disa festivale dhe shumë pak është paraqitur në publik. Mësohet se i dashuri i Jehona Sopit është Lavdim Koshutova, ekonomist në bankën NLB të Prishtinës si dhe gjysmë pronar i kafe-bar “Lounch” në Prishtinë. Këngëtarja është kapur nga kamerat e një televizioni në Kosovë bashkë me biznesmenin gjatë festës së Vitit... Vazhdo

February 6, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jehona Sopi fluturon me Lavdimin
Tags:

Jehona Sopi brune: Ja pamje e re e kengetares kosovare
Këngëtarja nga Kosova ka vendosur të ndryshojë ngjyrën e flokëve. Këngëtarj Jehona Sopit nga një bionde e theksuar tashmë look i saj i ri është brune. Me flokë të shkurtra dhe me balluke të gjata, me pamjen e ri, duket se pëlqehet më shumë nga fansat e saj të cilët kanë e komentuar mjaft pozitivisht në facebook. Johana ndjehet e mire me pamjen e re. Balkanweb #gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-1... Vazhdo

December 10, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jehona Sopi brune: Ja pamje e re e kengetares kosovare
Tags: