Jonida Maliqi

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jonida Maliqi: Djali im gezon shendet te plote
I është dashur të ngrihet mbi veten dhe të rrëfejë për diçka që s’e kishte imagjinuar kurrë. Një “thashethemnajë e shëmtuar”, ashtu siç ajo e quan atë rreth djalit të saj vetëm 40-ditësh, ka qarkulluar me shpejtësi këto ditë në Tiranë, duke u shndërruar në bisedën e momentit. Këngëtarja e njohur tregon se ajo është njohur me këtë sajesë vetëm dje dhe është ndier e shokuar kur mori vesh se për djalin e saj po flitej se nuk ishte i shëndetshëm. Jep këtë intervistë, ku rrëfen të vërtetën... Vazhdo

February 5, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jonida Maliqi: Djali im gezon shendet te plote
Tags: , , , , , , , , ,

Jonida Maliqi sjell klipin Fantastik
Këngëtarja e njohur Jonida Maliqi përgatit një suprizë verore për fansat e saj, pikërisht një këngë të hareshme me titull “Fantastik”. Një këngë me muzikë e tekst të Big Bastës (Gerald Xharit) dhe orkestrim të Edlir Begollit. Klipi  i dedikohet një gjendjeje fantastike shpirtërore, një lumturie me shkak, e realizuar nëpërmjet ritmit “dance”, veshjeve gjithë stil e ngjyra, dhe fytyrës së qeshur të Jonidës. Vjen kështu me një ndryshim të bukur nga kënga e sezonit të kaluar, balada me titull “Një... Vazhdo

July 13, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jonida Maliqi sjell klipin Fantastik
Tags: ,

Jonida Maliqi – Fantastik

July 13, 2011  :: Videoklipe Shqiptare :: Comments Off on Jonida Maliqi – Fantastik
Tags: ,

Jonida bën spot
Këngëtarja shqiptare, Jonida Maliqi, do të realizojë në fillim të vitit që po hyjmë, një video-spot për këngën “Njëri nga ata”, e cila ishte kënga fituese e festivalit “Kënga magjike”. Pritet që edhe në këtë spot të këtë risi, kur dihet se Jonida ka një stil të veçantë. Këngëtarja po ashtu ka publikuar edhe disa fotografi të reja që i ka ekspozuar në ueb-faqen e saj personale. Gazeta Express  Vazhdo

December 29, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jonida bën spot
Tags: , ,

Jonida me videoklip pas “Këngës Magjike”
Po shijon në maksimum këto ditë, ku ende nuk i ka ikur aroma e mirë që la fitimi i çmimit të parë në “Kënga Magjike”. Sapo është kthyer nga Qipro ku bashkë me prindërit e bashkëshortit të saj i bëri një surprizë motrës, të cilën nuk e takonte që prej ditës së dasmës. Jonida Maliqi, mbretëresha e festivalit në fjalë për këtë vit, ndihet e lumtur dhe e arrirë profesionalisht ndërsa sytë i ka nga e ardhmja, për të thurur atë si di vetë dhe si është më e mira për të. Në këtë rrëfim për... Vazhdo

December 10, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jonida me videoklip pas “Këngës Magjike”
Tags: ,

Fituesja e festivalit “Kënga Magjike 2008”, Jonida Maliqi.
Thesi magjik i Gjebresë Nga thesi magjik i Gjebresë janë ndarë 31 çmime. Nga nata finale që u mbajt të shtunën, lirisht mund të thuhet se festivali “Kënga Magjike”, mund të futet edhe në libër të “Guinness”, pasi që pothuajse të gjithë këngëtarët u shpërblyen me diçka. Madje nuk pat këngëtarë konkurrent sa kishte çmime. Një thes me çmime është ndarë në festivalin e këngës “Kënga Magjike 2008”. Ajo që është parë nga fytyrat e këngëtareve në fund të spektaklit “Kënga Magjike”, kanë... Vazhdo

November 23, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Fituesja e festivalit “Kënga Magjike 2008”, Jonida Maliqi.
Tags: ,