Juliana Pasha

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

10 momentet e 2010-ës në muzikë
Dasmat shtatzëna Dasmat dhe shtatzënia këtë vit duket se ishin në modë. Të gjithë u martuan e të gjithë mbetën shtatzënë. Fillimisht, gjithçka duket se nisi me Tunën, e cila u martua në Kosovë, e më pas Blero lajmëroi për lindjen e vajzës së tij, Mihrije Braha foli për adoptim, Gerta Heta është shtatzënë e u martua, Dafina Zeqiri u fejua, po ashtu dhe Teuta Kurti, Elsa Lila është pesë muajsh, Arta Bajrami lindi, ndërsa Ledina Çelo pas një sesioni fotografik superhot tregoi se pret fëmijë. Urime dhe jetë... Vazhdo
Juliana Pasha shkon në “Eurovizion”
Këngëtarja Juliana Pasha me këngën “Nuk mundem pa ty” ka fituar çmimin e parë në Festivalin e Këngës në RTSH, shpërblim i cili, sikur dihet, i mundëson asaj pjesëmarrje dhe përfaqësim të Shqipërisë në Festivalin Evropian të këngës, “Eurovizion”. Në edicionin e tij të 48-të, këngëtarja Pasha ka zënë vendin e parë me votat e dhëna nga juria profesionale e Festivalit. Kënga “Nuk mundem pa ty” është krijuar nga tre emra të njohur të artit shqiptar, si Ardit Gjebrea, që është kompozitor i saj,... Vazhdo

December 29, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Juliana Pasha shkon në “Eurovizion”
Tags: