juna

Anjeza : Nuk e kuptuam që do të dilte
26/04/09 02:10 Duke treguar përshtypjet e momentit që kishte kuptuar se ishte Arjoni ai që do të linte shtëpinë e Big Brother, Anjeza ka thënë: “U mpiva komplet!”. Kësaj here, Vëllai i madh ka zgjedhur që banori që do të largohej, në ndryshim nga herët e tjera, të ishte ai që do të hynte i pari në shtëpi, tek pjesa e banorëve të panominuar. Anjeza dhe gjithë të tjerët, në analogji me rastet e mëparshme, kishin menduar se Arjoni ishte “i shpëtuar”. Por kur e kishte parë të merrte zarfin dhe xhaketën... Vazhdo
Anjeza : Më duket sikur jam unë shkaku
26/04/09 02:00  Prania e policëve të Portokallisë, brenda shtëpisë së Big Brother sikur ia largoi fillimisht mendjen, por më vonë, pas largimit të tyre, kur shtëpia ra në qetësinë dhe rutinën e përditshme, ajo shpërtheu në lot. “Je e mërzitur apo të vjen inat?” – e ka pyetur Juna, ndërsa bisedonin të dyja, vetëm, të ulura jashtë, në oborrin e shtëpisë. “Të dyja!” – i ka thënë Anjeza. “Më duket sikur e ndjeja që do të dilte!- ka shtuar ajo më pas. Juna, duke u përpjekur ta ngushëllojë... Vazhdo
Big Brother Albania 2, Dita 78, Surpriza per Junen
Big Brother Albania 2, Dita 78, Surpriza per Junen  Vazhdo
Aida komenton Big Brother Albania 2
“Sori, një luftarak i denjë”, “Tema e familjes sime është përfolur shumë, s’do ta lejoj më këtë” BIKA Gjërat pozitive – Idealiste. Gjërat negative – S’mundohet të njohë njerëzit. Po ta kishe sot përballë çfarë do t’i thoshe? – Si thua për pendët? Kujt i ranë? ADELAJDA Gjërat pozitive – ??? Kompromisi me ambientin. Gjërat negative – Manipuluese. Po ta kishe sot përballë çfarë do t’i thoshe? – Kur do të vish ta pimë një kafe në Tiranë. ZHULJETA Gjërat... Vazhdo
Juna kundër Arit
Ndërkohë që dy nga tre banorët e fundit që kanë hyrë në shtëpinë e “Big Brother” i kanë shpallur “luftë” njëri-tjetrit, ne po ju tregojmë ekskluzivisht nga dhoma e rrëfi mit, titujt me të cilët Juna dhe Ari do të dëshironin që të hapeshin gazetat që fl asin për ata Juna: “Fenomen” Ari: “Dikush ndryshe nga të tjerët” Titujt e parë të gazetës që dy banorët do të dëshironin për vete Ari, Junës: Ti ke mentalitet të prapambetur! «Ti nuk je e emancipuar, ti... Vazhdo
Juna dhe Eltoni : Duhet të largojmë zyshën
24/04/09 12:05 Eltoni dhe Juna, në kopësht bisedojnë për fundin e Big Brother. Ata bëjnë disa llogaritje dhe thonë se për tre javë mbaron spektakli. Sipas llogaritjeve të Eltonit, ata kanë hyrë në gjysmë finale. Në bazë të kësaj, ai shprehet se ka ardhur koha që të largojnë zyshën nga loja, Adelën, dhe ndoshta gjatë ditës së sotme duhet të përveshin mëngët që ta realizojnë këtë. Juna pyet Eltonin nëse po kërkon nga ajo pohim për këtë gjë sepse nuk është e nevojshme, pasi ajo e ka pohuar publikisht... Vazhdo
Juna : Dua të kem një majmun
24/04/09 00:30 “Kam shumë dëshirë të kem një majmun!” – ka thënë Juna në bisedë më Arjonin, Anjezën, Eltonin dhe banorë të tjerë në oborrin e shtëpisë. Ajo treguar me shumë kënaqësi, momentin kur kishte patur për herë të parë një majmun në dorë. Banorët kanë qeshur shumë me fjalët e Junës, pasi vetëm pak caste më parë Arjoni kishte thënë me shaka se Anjeza e trajtonte si majmun. “Majmunët janë fantastikë!” – ka thënë prapë Juna.  Vazhdo
Bjordi: Ari nuk del
23/04/09 17:46 Qetsori dhe Adi qëndrojnë në kopësht duke biseduar për të shtunën. Junida shkon dhe i bashkohet bisedës. Qetsori i thotë Junës që ka frikë që do dalë, por ajo i thotë:-“T`i nuk do ikësh!” Në kopësht vjen Bjordi, dhe Juna e pyet se cili mendon ai që mund të dalë. Ai i thotë:-“Me dy të nominuar prezent nuk e them!” Në kopësht mbetet Qetsori, Ari dhe Bjordi. Qetsori insiston që Bjordi t`ia thotë se kush do dalë. Bjordi mendon që Ari nuk do dalë. Qetsori i thotë Arit që Bjordi ka telepati,... Vazhdo
Z?o sh?ng h?o – Mirëmëngjes
23/04/09 10:00 Të parët që janë zgjuar nga banorët edhe pse kanë vazhduar të qëndrojnë në shtratet e tyre, kanë qenë Adi dhe Juna. Adi ka filluar më pas të ngacmojë banorët e tjerë, për t’i zgjuar edhe ata nga gjumi. Ai ka hedhur përsipër një batanije dhe me letrën ku kishte shënuar dje leksionet e gjuhës kineze, ka shkuar nëpër krevatet e banorëve për t’ia thënë Mirëmëngjes, si një aziatik i vërtetë.  Vazhdo
Juna : Çdo sistem ka të mira dhe të këqija
  23/04/09 01:20  “Çdo sistem ka anët e tij pozitive dhe negative!” – ka thënë Juna, duke folur për sistemin e kaluar politik në Shqipëri. Ajo që ka nisur si një bisedë e qetë, ka kaluar më pas në një dikutim e në një debat mes banorëve të pozicionuar pro dhe kundër cështjeve të ndryshme që kishin të bënin me sistemin e kaluar apo edhe më tej akoma. Pasi ka theksuar se ajo nuk kishte bindje komuniste e nuk kishte mundësi të kishte pasi në atë kohë ajo kishte qenë shumë e vogel, Juna ka thënë se... Vazhdo

Page 3 of 1012345...10...Last »