juna

Aida ishte shumë e lodhur
19/04/09 03:45 Sipas Junës, Aida ishte lodhur dhe kjo ishte mëse normale, sipas mendimit të saj, pasi Aida kishte qenë shumë herë e nominuar. Ajo i ka dhënë të drejtë Arjonit, që kishte thënë se vetëm përgatitja e valixheve të lodhte aq sa s’e merrje dot me mend. Junida i ka shprehur këto, në bisedë me Eltonin, në dhomën e gjumit. Eltoni, nga ana e tij ka thënë se i vinte shumë keq që Aida nuk e shijoi dot siç duhej qëndrimin në shtëpi dhe një arsye për këtë ishte pikërisht fakti i të qenit shumë herë... Vazhdo
Big Brother Albania 2, Nominimet, Arjani, Arjoni, Juna dhe Qetsori
Big Brother Albania 2, Nominimet, Arjani, Arjoni, Juna dhe Qetsori Te nominuarit: ARJAN BAKALLI ARJON MUCA JUNIDA KULE QETSOR FERUNAJ Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove Per te VOTUAR Arjanin, dergoni: BB ARJAN ne 15191 Per te VOTUAR Arjonin, dergoni: BB ARJON ne 15191 Per te VOTUAR Junen, dergoni: BB JUNA ne 15191 Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191 Nga Shqiperia, mesazhi kushton 100 leke + TVSH. Nga Kosova, 80 cent + TVSH. Cili Banor Deshironi te Dali Nga Shtepia ë Big Brother Albania... Vazhdo
Big Brother Albania 2 – Intervista –  Dritanit Shehaj
Intervista ë Dritanit Do të pozoja nudo për para Nuk jam penduar për sjelljen agresive ndaj tre banorëve të rinj Cili ishte reagimi i së fejuarës tënde dhe komentet e saj për daljen tënde nga loja? Nuk e priste të dilja, beson se meritoja të vazhdoja të isha brenda shtëpisë së BB. Po komenti i babait tënd mbi sjelljen brenda shtëpisë së BB, cili ishte? Më përgëzoi për qëndrimin që kam mbajtur. Ku ke gabuar? Nuk besoj se kam gabuar, i kam thënë dhe i kam bërë gjërat siç e kam ndier. Nuk më duket se... Vazhdo
Adela: Juna më ka inat
17/04/09 16:37 Adelajda ka diskutuar me Arin dhe ky i ka thënë që Juna e ka nominuar atë. Ajo e diskuton me Mimozën këtë gjë . Adelajda i thotë:-“ Dhe nëse nuk do më thontë Ari ajo duket që më ka inat!” Mimoza i tregon një rast kur Junida pasi kishte dëgjuar Adelajdën me Bjordin kishte komentuar për zërin e saj të lartë. Adela i thotë :-“Pse shtëpia e saj është kjo, dua të bërtas!” Ajo fillon të komentojë për Junidën që i shkon pas Adit, dhe shton:-“Meqë më paska inat, e kam dhe unë!” Sipas... Vazhdo
Me të rinjtë apo të vjetërit
18/04/09 02:08 Banorët kanë shkuar në dhomat e gjumit për të fjetur. Adi është shtrirë në krevatin e Junës, për t’i bërë shoqëri asaj derisa të flenë. Edhe Sori ndodhet tek dhoma e të rinjve për të biseduar. Pas pak, Sori i kërkon Adit që të ngrihen dhe të shkojnë në dhomën e tyre. Adi nuk lëviz, ndërsa Juna i kërkon Sorit që ai nëse do, mund të largohet. Sori insiston që Adi të shkojë me të. “Kjo është ajo biseda me të rinjtë apo me të vjetrit”- ia kthen Adi atij duke nënkuptuar se dëshiron... Vazhdo
Të vjetrit kundër të rinjve
17/04/09 19:04 Gjatë drekës Qetsori ka shprehur që i vjen inat me faktin që personat që janë në nominim janë nga banorët e vjetër, dhe jo nga ato të rinj. Ai u ka propozuar banorëve si temë diskutimi “Të vjetrit kundër të rinjve”. Ai thotë:-“Do më vinte inat nëse 70mijë euroshin do e merrte një prej banorëve të rinj!” Ari mendon që kjo temë është qesharake. Arjoni shprehet që është pro temës së Qetsorit. Aida thotë që banorët e rinj i kanë sjellë një batëkuptim që nuk e ka gjetur tek disa... Vazhdo
Aida : Duhen provuar etapat e lojës
18/04/09 00:02 Aida mendon se të gjithë banorët duhet t’i provojnë etapat e lojës e të shkojnë në finale. Këtë bisedë ajo e zhvillon me Eltonin dhe Junën. Ajo ka parasysh se të katërt banorët e nominuar janë ata që kanë qënë më shpesh në nominim dhe që quhen banorë të fortë. Aida, edhe pse ka kontradikta me këta banorë, i vjen keq që një prej tyre të dalë, duke përfshirë edhe veten. Sipas saj, ata kanë dhënë dhe provuar gjithcka në lojë, madje edhe ndjehen të lodhur prej saj dhe të skualifikohen... Vazhdo
Adelajda : Juna e kaloi masën
16/04/09 15:35 Adelajda dhe Mimoza duke parë sjelljen e Junidës në lidhje me Adin fillojnë komentojnë për këtë gjë. Mimoza thotë që Junidës i pëlqen Adi , por ky i fundit nuk ja kthen sa ajo. Adelajda e kundërshton duke i thënë që Adi nuk e pëlqen fare atë. por është i edukuar dhe nuk i thotë dot ik. Ajo për të përforcuar më shumë idenë e Mimozës thotë:-“Junës duket që i pëlqen, se i shkon gjithë ditën mbrapa!” Sipsa mendimit të saj nuk mund të sillesh si Junida me një person që ke tre ditë që... Vazhdo
Juna : Mjaft me puthjen e tyre
16/04/09 03:50 Juna duke folur sërish për debatin që drejtoi, thotë se nëse shoqëria shqiptare nuk do të ishte e emancipuar, atëherë nuk do ta pranonte shown e Big Brother-it. Ajo sjell si shembull se do të kishin nxjerrë atë nga loja e jo Anin që kishte një mentalitet më të mbyllur se ajo. Në këtë mënyrë ajo fillon të diskutojë edhe për disa nga banorët, që e mbajnë veten si të emancipuar e ndërkohë merren gjithë ditën duke diskutuar mbi një puthje (të Bjordit dhe Adelës) që nuk ka asnjë rëndësi... Vazhdo
Juna : Madam Adelajda
17/04/09 02:56 Juna ka imituar mënyrën e të folurit të Adelës dhe ka thënë se ajo bërtet e ulëret gjithë ditën. Ajo ka thënë gjithashtu se ishte 31 vjece dhe nuk kishte nerva për këto gjëra. “Nesër, pasnesër i duhet thënë ndonjë fjalë, që ta mbledhi pak mendjen!” – ka thënë ajo. Aida e ka pyetyr se për kë e kishte. “Për madam Adeljaden, – ka thënë Juna, – ka gjithë ditën që vetëm bërtet!” Sipas Junës nuk ishte aspak të normale që dikush të fliste e të ulëriste gjithë ditën... Vazhdo

Page 5 of 10« First...34567...10...Last »