junida

Adelajda : Juna më ka marrë inat
20/04/09 17:50 Mimoza dhe Adelajda pasi janë sqaruar me njëra-tjetrën për debatin diskutojnë për rregullimin e krevateve. Mimoza dëshironte që Adelajda, Mimoza , Adi dhe Bjordi t`i kishin krevatet afër, por Adelajda nuk kishte pranuar duke ia lënë vendin Junidës. Adelajda i thotë që t`ia kërkojë Mimoza Junës për të ndërruar krevatet duke qenë se ka mardhënie më të mira me të, por kjo e fundit i thotë:-“ Ajo më ka marrë inat!” Ajo i propozon që t`i thonë Adit. Adelajda i thotë që i vjen inat që nuk e... Vazhdo
Çfarë përfaqëson Adela ?
21/04/09 03:25 Debati mbi mentalitetet dhe moralin ka vazhduar mes banorëve. Me largimin e Adelës, banorët kanë diskutuar edhe mbi mentalitetin e saj. Sipas Adit ata nuk mund të pretendonin që Adela të mendonte, p.sh si një hollandeze. Por, sipas Junës ajo nuk duhej t’u tregonte atyre si ishte Shqipëria, ndërkohë që dhe ata e njihnin dhe e dinin si ishte Shqipëria. Adi ka thënë se Adela përfaqësonte vajzën shqiptare. “Adela përfaqëson një pjesë të vajzave shqiptare!” – ka thënë Juna. “Adela përfaqëson... Vazhdo
Juna : Është normale të flasësh për seksin?
21/04/09 03:30 “Pse e ke kaq problem të flasësh për seksin?” – e ka pyetur Juna Adelën. Sipas Junës kjo ishte një gjë mëse normale dhe nuk e kuptonte pse Adela bënte kështu. Adela i është përgjigjur se ajo e konsideronte si një shumë intime, për të cilën nuk mund të fliste me disa njerëz që sapo i kishte njohur. Më pas, e pyetur nga Ari, Juna ka thënë se për të seksi është e gjëja e dytë më e bukur në botë, por nuk mund ta tregonte kush ishte e para, pasi ky ishte sekreti i saj. Diskutimi ka përfshirë... Vazhdo
Adela dhe Anjeza : Ndjehet mungesa e Aidës
19/04/09 14:08 Adela shprehet se ndjehet mungesa e Aidës në shtëpi sepse ajo bëntë zhurmë. Ajo bisedon me Anjezën për raportin vajza-djem në shtëpi dhe se ato janë në minorancë. Anjeza, duke u nisur nga ky raport, mendon se këtë javë ka për t’u larguar një nga djemtë. Adela ka krijuar përshtypjen se këtë javë do të iki Juna. Anjeza mendon se edhe kjo javë do të jetë shumë interesante dhe e fortë. Adela shprehet se ndjehet shumë e qetë pasi nuk është në nominim dhe nuk ka stresin e largimit  Vazhdo
Aida ishte shumë e lodhur
19/04/09 03:45 Sipas Junës, Aida ishte lodhur dhe kjo ishte mëse normale, sipas mendimit të saj, pasi Aida kishte qenë shumë herë e nominuar. Ajo i ka dhënë të drejtë Arjonit, që kishte thënë se vetëm përgatitja e valixheve të lodhte aq sa s’e merrje dot me mend. Junida i ka shprehur këto, në bisedë me Eltonin, në dhomën e gjumit. Eltoni, nga ana e tij ka thënë se i vinte shumë keq që Aida nuk e shijoi dot siç duhej qëndrimin në shtëpi dhe një arsye për këtë ishte pikërisht fakti i të qenit shumë herë... Vazhdo
Big Brother Albania 2 – Intervista –  Dritanit Shehaj
Intervista ë Dritanit Do të pozoja nudo për para Nuk jam penduar për sjelljen agresive ndaj tre banorëve të rinj Cili ishte reagimi i së fejuarës tënde dhe komentet e saj për daljen tënde nga loja? Nuk e priste të dilja, beson se meritoja të vazhdoja të isha brenda shtëpisë së BB. Po komenti i babait tënd mbi sjelljen brenda shtëpisë së BB, cili ishte? Më përgëzoi për qëndrimin që kam mbajtur. Ku ke gabuar? Nuk besoj se kam gabuar, i kam thënë dhe i kam bërë gjërat siç e kam ndier. Nuk më duket se... Vazhdo
Me të rinjtë apo të vjetërit
18/04/09 02:08 Banorët kanë shkuar në dhomat e gjumit për të fjetur. Adi është shtrirë në krevatin e Junës, për t’i bërë shoqëri asaj derisa të flenë. Edhe Sori ndodhet tek dhoma e të rinjve për të biseduar. Pas pak, Sori i kërkon Adit që të ngrihen dhe të shkojnë në dhomën e tyre. Adi nuk lëviz, ndërsa Juna i kërkon Sorit që ai nëse do, mund të largohet. Sori insiston që Adi të shkojë me të. “Kjo është ajo biseda me të rinjtë apo me të vjetrit”- ia kthen Adi atij duke nënkuptuar se dëshiron... Vazhdo
Të vjetrit kundër të rinjve
17/04/09 19:04 Gjatë drekës Qetsori ka shprehur që i vjen inat me faktin që personat që janë në nominim janë nga banorët e vjetër, dhe jo nga ato të rinj. Ai u ka propozuar banorëve si temë diskutimi “Të vjetrit kundër të rinjve”. Ai thotë:-“Do më vinte inat nëse 70mijë euroshin do e merrte një prej banorëve të rinj!” Ari mendon që kjo temë është qesharake. Arjoni shprehet që është pro temës së Qetsorit. Aida thotë që banorët e rinj i kanë sjellë një batëkuptim që nuk e ka gjetur tek disa... Vazhdo
Aida : Duhen provuar etapat e lojës
18/04/09 00:02 Aida mendon se të gjithë banorët duhet t’i provojnë etapat e lojës e të shkojnë në finale. Këtë bisedë ajo e zhvillon me Eltonin dhe Junën. Ajo ka parasysh se të katërt banorët e nominuar janë ata që kanë qënë më shpesh në nominim dhe që quhen banorë të fortë. Aida, edhe pse ka kontradikta me këta banorë, i vjen keq që një prej tyre të dalë, duke përfshirë edhe veten. Sipas saj, ata kanë dhënë dhe provuar gjithcka në lojë, madje edhe ndjehen të lodhur prej saj dhe të skualifikohen... Vazhdo
Juna : Mjaft me puthjen e tyre
16/04/09 03:50 Juna duke folur sërish për debatin që drejtoi, thotë se nëse shoqëria shqiptare nuk do të ishte e emancipuar, atëherë nuk do ta pranonte shown e Big Brother-it. Ajo sjell si shembull se do të kishin nxjerrë atë nga loja e jo Anin që kishte një mentalitet më të mbyllur se ajo. Në këtë mënyrë ajo fillon të diskutojë edhe për disa nga banorët, që e mbajnë veten si të emancipuar e ndërkohë merren gjithë ditën duke diskutuar mbi një puthje (të Bjordit dhe Adelës) që nuk ka asnjë rëndësi... Vazhdo

Page 3 of 512345