Kadri Sinani

Amir Hollaj – Bartesi i  Levizjes  Qytetare Perspektiva
Levizja qytetare –Prespektiva-Ana e Malit Eshte nje Levizje qytetare politike qe u krijua si shprehje e nje vullneti te nje mase te gjere intelektualesh e te rinjsh te kesaj ane,duke marre persiper angazhimin per realizimin e objektivave kryesore te zhvillimit qe parashihen edhe ne programin e saj. Objektiva keto qe deklarativisht ne programet e tyre I parashihnin edhe subjektet e tjera te politikes se dites,por qe per fat te keq te Anes Malit, ngelen te parealizuara dhe gjate viteve me te shkelqyera te pluralizmit politik. Levizja Prespektiva... Vazhdo
Ana e Malit: Trevë me trashëgimi shumë të pasur kulturore
Foto nga Arhiva Dino Zeneli Foto nga Arhiva Haxhi Zeneli Për hir të dashurisë dhe përkushtimit për t’u arsimuar, nga treva e Anës së Malit kanë dalë shumë intelektualë e specialistë të profileve të ndryshme. Disa prej tyre kanë bërë emër në disa fusha, jo vetëm në hapësirën mbarëkombëtare, por edhe atë ndërkombëtare. Numri i tyre është aq i gjatë, saqë nuk po përmend emrin e asnjërit prej tyre nga droja se do të harroja ndonjërin. E rëndësishme të theksohet gjithsesi është fakti se numri i intelektualëve... Vazhdo
Sukob u DS-sa Ulcinja zbog koalicije,Bardhi u problemima
Ulcinj – Šef odborni?kog kluba Bardhijevog DS u ulcinjskom parlamentu Kadri Sinani istupio je iz ?lanstva te partije. Sinani je “Vijestima” kazao da je nakon preksino?ne sjednice Glavnog odbora, DS napustilo još pet ?lanova vladimirskog okruga. „Neslaganja oko koalicije sa ‘Perspektivom’ koja djeluje u Vladimiru osnovni su razlog moje odluke”, kazao je Sinani. Bardhi je ju?e kazao da nema komentar povodom ostavke Sinanija: ”Žao mi je što to ?ujem od vas. On je nešto pri?ao na sastanku, ali meni u pisanoj... Vazhdo

April 28, 2010  :: news :: Comments Off on Sukob u DS-sa Ulcinja zbog koalicije,Bardhi u problemima
Tags: , ,

Një delegacion i LD në MZ mori pjesë në kuvendin v zgjedhor të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës
Shprehet nevoja për Një delegacion i LD në MZ i kryesuar nga kryetari i saj Mehmet Bardhi mori pjesë në Kuvendin V Zgjedhor të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i cili u mbajt të dielën në Prishtinë. Kryetari i LD në MZ përshëndeti delegatët dhe të ftuarit në Kuvendin e AAK-së. Ai vlerësoi se “edhe pse Kosova u bë e pavarur dhe sovrane, kërkon edhe shumë angazhime, në vazhdimësi dhe vigjilencë politike e diplomatike, sepse qëndrueshmëria e saj, megjithëse tashmë u pranua, si tërësi, nga një numër... Vazhdo

December 9, 2008  :: Politika :: Comments Off on Një delegacion i LD në MZ mori pjesë në kuvendin v zgjedhor të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës
Tags: , , , , ,

Pozita braktis mbledhjen e kuvendit në Ulqin
Deklaratë për media e Klubit të Këshilltarëve të LD në MZ-së në Kuvendin e Komunës së Ulqinit Të nderuar anëtarë dhe simpatizues të Lidhjes Demokratike, Të nderuar qytetarë të Komunës së Ulqinit, Gjendjen aspak të mirë, jo vetëm ekonomike, në komunën e Ulqinit më së miri e pasqyrojnë edhe seancat e Kuvendit të  Komunës, ku përfaqësuesit e popullit duhet të marrin vendime në të mirën e tyre, vendime që do të ndikonin në zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik e që garantojnë një jetë më të mirë... Vazhdo

November 12, 2008  :: Politika :: Comments Off on Pozita braktis mbledhjen e kuvendit në Ulqin
Tags: , ,

Punëtorët janë të vendosur të vazhdojnë grevën në fabrikën e Tepihëve dhe Qilimave ,,Ultep” në Katërkollë
KUMTESË PËR OPINION Një delegacion i Lidhjes Demokratike në Mal të Zi, i kryesuar nga kryetari i saj dhe deputeti në Parlamentin e Malit të Zi, z. Mehmet Bardhi, me bashkëpunëtorët, këshilltarët e LD-së në KK të Ulqinit: Kadri Sinani, Tahir Tahiri dhe Basri Lika, si dhe koordinatorët Daut Ceka dhe Hajredin Kovaçi, vizitoi të hënën, më 23. 06. 2008 Shoqërinë Aksionare për Prodhimin e Tepihëve dhe Qilimave ,,Ultep” në Katërkollë dhe biseduan me punëtoret dhe drejtoreshën ekzekutive zonjën Drita Muçaj,... Vazhdo
Kumtesë për opinion e Lidhjes Demokratike në Mal të Zi
Sllovakia të pranojë Kosovën Mehmet Bardhi, kryetar i LD në MZ, me bashkëpunëtorët Kadri Sinani, Hajrullah Hajdari e Tahir Tahiri, të mërkurën më 21 maj 2008, në Ulqin, pritën ambasadorin e Sllovakisë në Podgoricë, z. Igor Furdik me sekretarin Pavol Krutosik. Ky takim paraqet një vazhdimësi të marrëdhënieve të mira që nga koha kur z. Furdik ishte ambasador në Beograd. Përfaqësuesit e Lidhjes Demokratike, bazuar në interesimin e tij, e informuan për situatën aktuale politike, shoqërore e ekonomike në Malin... Vazhdo

June 4, 2008  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Kumtesë për opinion e Lidhjes Demokratike në Mal të Zi
Tags: , , , ,