Kaliman

Emision special i Alba Life TV NY me rastin e Vitit te RI – Video
Te dashur kolege dhe bashkatdhetare, Duke patur parasysh se disa nuk paten mundesi te ndjekin ne televizion programin special te televizionit Alba life,qe u dha ne mbremjen e dates 31 dhjetor 2010,  ne kanalet 34 dhe 35 ne New York dhe ne Diaspora TV, po jua dergoj linkun ku mund ta shikoni te plote emisionin ne youtube: http://www.youtube.com/watch?v=qnxo6ests3a Ne emer te stafit te televizionit Alba life dhe njehere ju urojme Gezuar vitin e ri 2011 dhe ju mirepresim per bashkepunim ketu ne diaspore ne amerike, Zoti ju bekofte per punen... Vazhdo
Amir Sukaliqi: Kamerman Ulqinak qe thyeu rekordet ne SHBA
Interviste e z. Amir Suka, Drejtor i Programit te Alba Life TV Amir Sukalic eshte Drejtor i Programit te Televizionit Alba Life Inc. Ai eshte njekohesisht dhe themelues e producent i studjos Albapro, e cila eshte specializuar per dasma dhe vidio muzik.  Eshte fitues i 2 çmimeve prestigjioze “EMMY” per editim ne Televizion dhe per firmen e tij te preferuar per dasmat moderne.  Ka mbaruar “Kingsborough Community College” per Broadcasting dhe si editor filmi ne Shkollen e Artit ne Manhattan.  Z.Suka eshte Senior director i fotografise... Vazhdo
Ekskluzive senzacionale…Komuna Ana e Malit…realitet e domosdoshmeri….
Bashksia Ana Mali…Katerkoll ULQINI ka det…… pra kthimi ne traditen DETARE barkat- fllugat- kaiket velat rremat..peshkarexhet, sherbimi Hotelerik.., ANA MALIT ka Token Ujin kodrat bjeshket, kthehet BLEGTORIS BUJQSIS…. e, te fiillojne livrimi i menjihershem e JO djerr tokat e bosh katunet..perndryshe trendi qe ANAMALSAT jan ba gjith KAMARIERA GJEDHBASSa…nejse taksirati elem…. PIKSPARIT..duhet kuptu ku jeton nga vjen ku e ke Shpin… edukata familjare, pergaditja fiziko shpirtnore.., ku punon, kush... Vazhdo
Dita e flamurit u festua me madhĂ«shti nĂ« Staten Island, NY, nga Shoqata Shqiptaro Amerikane “Ana e Malit”
Shoqata Shqiptaro Amerikane “Ana e Malit” festoi me madhĂ«shti, mĂ« 28 NĂ«ntor 2010, DitĂ«n e PavarĂ«sisĂ«, nĂ« restorantin “Vanderbilt” nĂ« Staten Island, New York . Qindra shqiptarĂ« u mblodhĂ«n nĂ« kĂ«tĂ« ditĂ« tĂ« bukur festive, nĂ« ditĂ«n e shenjtĂ« tĂ« Flamurit shqiptar! Ngjyrat kuq e zi, nĂ« gjithĂ« mjediset e kĂ«tij restoranti i kishin dhĂ«nĂ« njĂ« pamje sa festive aq dhe patriotike, ishullit magjepsĂ«s, tĂ« quajtur Staten Island, nĂ« New York . NdĂ«rsa i shikoja tavolinat e zbukuruara me ngjyrat e Flamurit... Vazhdo
Të ndihmojmë së bashku viktimat e përmbytjes në Anë të Malit
Shoqata Shqiptaro Amerikane Ana e Malit nĂ« New York organizon mbledhjen e fondeve pĂ«r tĂ« dĂ«mtuarit nga pĂ«rmbytjet nĂ« AnĂ« tĂ« Malit. FatkeqĂ«sia natyrore qĂ« ka pĂ«rfshirĂ« AnĂ«n e Malit dhe zona tĂ« tjera nĂ« vend, Ă«shtĂ« vendosur nĂ« qendĂ«r tĂ« vĂ«mendjes sĂ« shqiptarĂ«ve tĂ« AmerikĂ«s, familjeve shqiptare nĂ« AmerikĂ«, tĂ« komunitetit shqiptaro-amerikan. KĂ«to ditĂ« pas festave tĂ« 28 NĂ«ntorit, shqetĂ«simi i shqiptarĂ«ve tĂ« AmerikĂ«s Ă«shtĂ« pĂ«r t’u ardhur nĂ« ndihmĂ«, e tĂ« jenĂ« nĂ« mbĂ«shtetjen e familjarĂ«ve tĂ«... Vazhdo
Flood Emergency Appeal Ana Malit – Ulcinj Montenegro – Video Exclusive
Flood Emergency Appeal Ana Malit – Ulcinj Montenegro Everyone is aware that there is a major humanitarian crisis in Ana Malit Ulcinj Montenegro due to the flooding. Many might not know that the flooding is not expected to let up for some time, with further rains predicted. The situation will likely continue to deteriorate during this time. “
 the scale of this disaster is unimaginable.  Without additional funding, the grim reality is that thousands of children – smaller, weaker, more vulnerable – will succumb to spreading... Vazhdo
Niveli i ujit bie, por gjendja ende e rĂ«ndĂ« – TV LIVE NEWS24
7.12.2010 Edhe krahas zvogĂ«limit tĂ« ndjeshĂ«m tĂ« nivelit tĂ« ujit situata nĂ« rajonet e pĂ«rmbytura vazhdon tĂ« jetĂ« mjaft e rĂ«ndĂ«. NĂ« Mal tĂ« Zi nga 11 komunat e pĂ«rfshira me pĂ«rmbytje, janĂ« evakuuar rreth 7 mijĂ« banorĂ«. Situata mĂ« e rĂ«ndĂ« Ă«shtĂ« nĂ« rajonin e ZetĂ«s nĂ« tĂ« cilin 7 fshatra me rreth 8 mijĂ« banorĂ« ndodhen nĂ«n ujĂ«. SituatĂ« e rĂ«ndĂ« vazhdon tĂ« jetĂ« edhe nĂ« komunĂ«n e Ulqinit pĂ«rngjatĂ« lumit tĂ« BunĂ«s, pastaj nĂ« Nikshiq, nĂ« PlavĂ«, BeranĂ« e kĂ«shtu me radhĂ«. Vazhdon tĂ« pĂ«rmirĂ«sohet gjendja... Vazhdo
NdihmĂ« familjes Elezoviq – Dance for a Cause
Dance for a Cause You Might Attend · Share · Public Event Time Friday, December 10 at 8:00pm – December 11 at 3:00am LocationClub Touch NYC 240 West 52nd street New York, NY Created By Adriatic Studio (wedding photography & video studio) More InfoDance for a Cause is an Event organized by Adriatic Studio and Albis Party. Admission $20. This is a Fundraiser Event for Shaqir Elezi and his familiy who will receive 100% of the proceeds. Additionnal Infos here: http://www.visit-ulcinj.com/blog/ Hajro Ceka,Ismet Aloshi,Agim Gerbeshi,Valentina... Vazhdo
PĂ«rmbytjet ne komunĂ«n e Ulqinit – Video
Niveli i ujit nĂ« lumin Buna sot ka rĂ«nĂ« pĂ«r 9 cm pĂ«r dallim nga dje. MegjithatĂ« situata nĂ« zonat e pĂ«rmbytura nĂ« kĂ«tĂ« komunĂ« vazhdon tĂ« jetĂ« kritike. Fshatrat mĂ« tĂ« rrezikuar janĂ« : Lisna Bore ku banorĂ«t natĂ«n e mbrĂ«mshme e kaluan nĂ« terr nĂ« katin e dytĂ« tĂ« shtĂ«pive tĂ« tyre, kurse sot u janĂ« kthyer dritat. NĂ« gjendje tĂ« renduar gjenden edhe banorĂ«t e Fraskanjelit, Shtores, Reçit, ShĂ«n Gjergjit, ShĂ«nkotollit, Shtojit dhe pjesĂ« sĂ« poshtme tĂ« SukobinĂ«s. Ekipet e shtabit komunal tĂ« emergjencĂ«s janĂ« nĂ«... Vazhdo
IntervistĂ« me Naser Çobaj,Kryetar i Shoqates Ana e Malit nĂ« New York
IIlyria: Keto dite shoqata “Ana eMalit” qe ju e drejtoni organizoi njĂ« forum biznesi nĂ« Staten Island, NY. cili ishte qellimi i kĂ«tij organizimi dhe çfarĂ« rezultate u arriten? N. Çobaj: Pasi qe organizata jone fusheveprimin e saj e ka te fokusuar ne diaspore dhe vendlindje, ky ishte nje prej aktiviteteve te cilin e ka organizuar shoqata per bashkepunim me komunitetin. Qellimi i ketij takimi ishte krijimi i nje forme te re te bashkepunimit me pronaret e bizneseve, profesionistet dhe studentet. Kjo eshte bere nisur nga... Vazhdo

Page 5 of 7« First...34567