Kaltrina Selimi

Kaltrina Selimi: Dua të kem binjakë
Kaltrina Selimi do të rrëfejë sot për faqet e së shtunës në “GSH” të rejat në jetën e saj. Duket se më në fund këtë verë, ka vendosur që pas dy vitesh pune intensive, t’i japë vetes disa ditë pushimi…Ama para pushimeve, vera e Kaltrinës ka qenë e mbushur me koncerte, një këngë e re është publikuar dhe fundpranvera e ka kthyer atë në zonjë. Kaltrina është martuar, ndonëse në një ceremoni shumë intime, me prezencën e shumë pak njerëzve, këngëtarja e dashur e skenës shqiptare nuk mban më mbiemrin... Vazhdo

September 14, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Kaltrina Selimi: Dua të kem binjakë
Tags: , , , , , , , , ,

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Sa harxhuan dhe sa fituan këngëtarët shqiptarë gjatë vitit 2011
Kanë bërë dasma deri në 100 mijë euro, kanë blerë vila 1 milion euro, por kanë fituar gjithashtu disa miliona. Në listën e më të shtrenjtëve futen Elvana, Adelina Ismajli, Ermali, Tuna, Genta, Nora, Flori, Çiljeta, Zanfina, Dafina, Zajmina, Gjyste Vulaj.. Make up nga 100 deri në 500 euro, videoklipet nga 1000 deri në 10.000 euro, fustanet jo më lirë se 1000 euro, dasmat deri në 100.000 euro, kurse vilat maksimumi 1 milion euro. Viti i kaluar ka qenë një nga vitet me më shumë aktivitete që ka përjetuar bota shqiptare... Vazhdo
Kaltrina Selimi,kurrë më në “Zhurma Show”
Këngëtarja Kaltrina Selimi, e cila ishte e pranishme në spketaklin “Zhurma Show Awards 2011” ka mbetur e zhgënjyer nga ky show. Ishte hera e parë për të që në këtë mbrëmje shoqërohej nga i fejuari, Dritoni, por në fakt megjithëse ka qenë e nominuar ajo nuk ka marrë asnjë çmim. Dhe siç mëson “Zhurnal Plus” Katrina është betuar se kurrë nuk do të shkojë më në një spektakël të tillë, pasi sipas saj kanë qenë organizatorët që i kanë telefonuar disa herë dhe me këmbëngulje që ajo të ishte e... Vazhdo

October 28, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Kaltrina Selimi,kurrë më në “Zhurma Show”
Tags:

Sexy këngëtarja Kaltrina Selimi, bionde,Hot – Video
Kaltrina Selimi këto ditë ka sjellë në tregun muzikor videoklipin e këngës “Hot”. Kënga është e punuar nga Don Arbas, ndërsa teksti DJ Beka. Vdieoklipi i këngës “Hot” është realizuar nga “Max Production”. Në këtë videoklip, i cili është xhiruar në bregdetin e Vlorës, Kaltrina vjen me një look ndryshe – bionde. Më poshtë mund të shikoni videon “Hot”  Vazhdo

July 7, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Martesa mbase këti viti ka thënë Kaltrina Selimi
Këngëtarja e mirënjohur kosovare Kaltrina Selimi, në një intervistë për “InfoPress” ka thënë se mbase këtë vit ajo dhe i fejuari i saj Dritoni mund ta kurorëzojë dashurinë e tyre me martesë. “Përveç planeve të tjera, që sigurisht janë të shumta, kemi biseduar edhe për martesën, por se a do të ndodh sigurt këtë vit nuk e di, sepse varet se si i përfundon Dritoni punët në Londër”, është shprehur Kaltrina. Përveç kësaj këngëtarja ka bërë të ditur se së shpejti do ta realizojë videoklipin e... Vazhdo

February 24, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Martesa mbase këti viti ka thënë Kaltrina Selimi
Tags:

Kaltrina Selimi – Harrom

December 6, 2010  :: Videoklipe Shqiptare :: Comments Off on Kaltrina Selimi – Harrom
Tags: , ,

Kaltrina Selimi: Vitin tjetër do martohem
Kaltrina Selimi këngëtarja e cila njihet për zërin dhe paraqitjen e veçantë, ka disa vite që është ndër më të kërkuarat në treg. Momentalisht gjendet në Londër ku pushon në krahët e të dashurit, por nuk ngurron të na rrëfejë sesi po i kalon ditët atje… Kaltrina ka dy muaj që jeni në Londër. Pse kaq gjatë? Në fakt asnjëherë nuk kam qëndruar më gjatë se kaq dhe gjatë kësaj kohe kam pezulluar të gjitha angazhimet e mia, kam dashur të bëj një pushim të plotë në Londër.. Sigurisht, gjëja... Vazhdo

October 22, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Kaltrina Selimi: Vitin tjetër do martohem
Tags: ,

Kaltrina nuk e ka në plan të martohet
Në Londër, pushime verore në krahët e të fejuarit.Vera e lodhshme, por më ka sjellë edhe shumë kënaqësi. Pak ditë pasi ka publikuar këngën e saj më të re, atëherë kur të gjithë artistët do të merrnin vrapin për të shkuar në koncerte dhe turne, Kaltrina Selimi, në fakt, ka bërë krejt të kundërtën. Ka preferuar të pushojë. Sigurisht, momenti ideal për të do të ishte pushime në krahët e të dashurit në Londër. Por, nga ana tjetër, Kaltrina nuk ka dhënë asnjë datë konkrete për dasmën e saj, por... Vazhdo

August 21, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (3)
Tags:

Kaltrina Selimi: Bej kenge per publikun, jo per konkurrence
Do të vijë sot në “Bluetooth” me sharmin dhe elegancën që gjithmonë e kanë shoqëruar, një nga zërat më të veçantë të skenës kosovare…Të gjithë e njohin si këngëtaren e hiteve, pasi ajo qëllon gjithmonë në shenjë me këngët që sjell për publikun shqiptar. Këngëtarja e suksesshme nga Kosova, Kaltrina Selimi rrëfen sot arsyet e mungesës së saj gjatë kësaj kohe në tregun muzikor…Por jo vetëm kaq, pritet që së shpejti ajo t’i gëzojë të gjitha fansat e saj me këngën më të re, së cilës... Vazhdo

July 16, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Kaltrina Selimi: Bej kenge per publikun, jo per konkurrence
Tags:

Page 1 of 212