Kanada

Flori, Elvana dhe Dj Andy, koncert në Kanada
Tashmë ata janë të pandarë nga njëri-tjetri. Flori Mumajesi, Elvana Gjata dhe Dj Andy Gramm, po i shohim çdo ditë e më shumë bashkë në koncerte dhe kjo sepse suksesin e kanë gjithmonë të garantuar. Të tre bashkë do të shkojnë edhe në Kanada, ku do të mbajnë një koncert për të gjithë shqiptarët atje. Sipas videos që kanë hedhur në profilet e tyre në Facebook, kjo është hera e parë për artistët që shkojnë në Kanada dhe të tre bashkë premtojnë show dhe spektakël për të gjithë shqiptarët e Torontos. Të... Vazhdo

November 13, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Flori, Elvana dhe Dj Andy, koncert në Kanada
Tags: , , ,

Intervistë me piktoren Lirije Milla Korda
Piktorja që bën gjëra të vogla me dashuri të madhe Me shprehjen e saj spontane, të qartë, të fortë dhe krejt analitike duket interesi i kësaj artiste dhe gruaje me shumë profesione, plot me kulturë, por në të njëjtën kohë e drejtpërdrejtë, e sinqertë, pa hipokrizi intelektualizmi, por që paraqitet si vëzhguese e qartë e një bote me ndjenja spirituale. Përkthyese në institucionet zviceriane në gjermanisht, italisht, shqip e sllavisht, mediatore në konfliktet në mes të mërgimtarëve shqiptarë dhe të huaj,... Vazhdo
Ekzalton bukuroshet e Miss Kosovarja ‘09 në Zvicër
Ka qenë një ekstazë e vërtetë, atmosfera që ka krijuar Valton Krasniqi një javë më parë në spektaklin e bukurisë “Miss Kosovarja” 2009, që u organizua në Zvicër më 28 shkurt. Në konkursin e bukurisë së këtij viti, ku kanë marrë pjesë vajza kosovare që jetojnë në diasporë, ka qenë i ftuar Valtoni, i cili ka kënduar “live” disa këngë të tij. Siç e shihni në foto këngëtari ka nxehur shumë shpejt atmosferën me këngët më të mira, ndërsa shumë vajza që ndodheshin në sallë i janë afruar... Vazhdo