kanga magjike

Hana Cakuli prezanton spotin e ri
Këngëtarja e njohur Hana Cakuli ka prezantuar hitin e saj më të ri “Simbol”. Më këtë këngë këngëtarja ishte prezantuar edhe në festivalin “Kënga Magjike”, ku ishte me çmimi zëri më i mirë. Kënga “Simbol” është një baladë tipike e muzikës së lehtë dashurie dhe konsiderohet si njëra ndër këngët më të mira të realizuar kohëve të fundit. Përndryshe, këngëtarja Hana Cakuli është një këngëtare e re, dhe shumë pak dihet për jetën e saj private. Spoti i këngës “Simbol” është realizuar... Vazhdo
Sonte “Kënga Magjike”
Dy netët gjysmëfinale kanë qenë të një niveli mesatar. Përderisa në natën e parë gjysmëfinale patëm një triumf të pakontestuar të Rosela Gjylbegut dhe Çiljeta Xhilagës, në natën e dytë konkurrenca ishte më e nxehtë. Gara tashmë ka filluar, por cilët do të fitojnë njërin ndër trofetë më të rëndëishëm të “Këngës Magjike”. Kurse Nata e dytë i ka takuar Bleona Qerretit, West Side Familly, Pirro Çakos dhe shumë emrave të njohur të muzikës. Nga ana tjetër tashmë thashethemet kanë filluar se rap-grupi... Vazhdo

November 22, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Sonte “Kënga Magjike”
Tags: