KarateClub Champion Ulcinj

Seniorët e KK ”Champion” – Nënkampion Shtetëror
Te shtunen me 02.03.2013 ne Podgorice,u mbajt kampionati i Malit te Zi per senior.Klubi i karatese Champion mori pjese me 6 garues.Si cdo here medaljet nuk munguan per senioret e ketij klubi.Ne luftera ekipore me medalje argjendi u kurorezua ekipi i perbere nga:Nexhad Cobiq,Edin Vejsilloviq,Sherif Asanoviq,Shaban Muratoviq,Ermin Coroviq dhe Rizo Resyloviq.Kurse ekipi i katave u kurorezua me medalje bronzi. Rizo Resyloviq mori vendin e trete ne luftra individuale ne kategorine -67kg. Kk Champion ne kete kampionat mori vendin e katert ne... Vazhdo

March 9, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Seniorët e KK ”Champion” – Nënkampion Shtetëror
Tags: ,

Adonis Markashi sjell ne Ulqin medaljen evropiane + Foto
Me date 08-10 shkurt 2013 ne Konya te Turqise u mbajt kampionati evropian per kadet dhe junior si dhe kupa e evropes per senior te rinj.U perfaqesuan 44 shtete,nder to edhe federata e karatese se Malit te Zi pjese e te ciles ishte edhe nxenesi I klubit te karatese Champion nga Ulqini,Adonis Markashi.Ai mori pjese ne kategotine e junioreve -55kg.Adonisi e mposhti perfaqesuesin e Zvicres me rezultat 4:1,ndersa ne repesazh gjithashtu fitoi perfaqesuesin e Belgjikes bindshem me rezultat 7:0.Ne ndeshjen per medalje e mposhti edhe perfaqesuesin... Vazhdo

February 19, 2013  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Adonis Markashi sjell ne Ulqin medaljen evropiane + Foto
Tags: ,