KB ULQINI

KK Ulqini do zhvillon ndeshje miqësore jashtë vendit
Kampioni aktual dhe lideri i BKT Superligës së Kosovës në Basketboll, Sigal Prishtina, pas datës 24 janar do të zhvillojë tetë ndeshje miqësore jashtë vendit. Drejtori sportiv i Sigal Prishtinës, Artan Rugova, thotë se kanë planifikuar disa ndeshje para fillimit të edicionit pranveror. “Do të përballemi më tetë skuadra jashtë vendit, në Shqipëri, Maqedoni dhe Mal të Zi. Pastaj do të zhvillojmë edhe dy ndeshje tjera më skuadrat vendore, në mënyrë që ta kompletojmë në 10 numrin e takimeve para fillimit të... Vazhdo

January 21, 2011  :: Sporti / Sport :: Comments Off on KK Ulqini do zhvillon ndeshje miqësore jashtë vendit
Tags: , , ,

Pavle Pepgjonoviq: KB “Ulqini”me ambicie në sezonin e ri
KB “Ulqini” qe prej disa kohesh ka fituar edhe palestren e re sportive e cila i ploteson te gjitha kriteret per zhvillimin e ndeshjeve nderkombetare, gje qe na jep te drejte qe seriozisht te shpresojme dhe presim qe te jemi perfaqesuesi i trete i Malit te Zi ne Ligen Ballkanike, krahas ekipeve te “Mornar”-it dhe “Llovqen”-it. Koha javore: Z. Pepgjonoviq, KB “Ulqini” në sezonin që ka përfunduar është renditur në vendin e parë në Ligën e Parë A të Malit të Zi, më pas ka zënë vendin e katërt në... Vazhdo
Tv “Teuta” dhe KB “Ulqini” bën aksion humanitar që tejkaloi parashikimet
Organizatorët e këtij aksioni kanë thënë se janë tejet të kënaqur me pjesëmarrjen e firmave nga Ulqini që, sipas tyre, i ka tejkaluar parashikimet. Edhe drejtuesit e Shtëpisë së Fëmijëve “Mlladost” kanë shprehur kënaqësi dhe fjalë falënderimi për këtë aksion humanitar. Televizioni “Teuta” dhe Klubi i Basketbollit “Ulqini” organizuan në prag të festave të fundvitit aksionin humanitar në ndihmë të Shtëpisë së Fëmijëve “Mlladost” në Bijellë. Në aksion kanë... Vazhdo

December 15, 2008  :: Shoqëria / Društvo :: Komente (1)
Tags: , ,