Kenga Magjike

Beatrix Ramosaj: Kënga lindi bashkë me mua
Eshtë e re, e bukur, e talentuar dhe më se e gatshme për të përballuar me sukses skenën. Beatrix Ramosaj, mbesa tjetër e këngëtares Albërie Hadërgjonaj, tregon sot në këtë intervistë për “Bluetooth” emocionet që e kanë ndjekur në këtë dalje të parë në një kompeticion të rëndësishëm muzikor, siç është “Kënga Magjike”…Çfarë na rrëfen tjetër? E zbulojmë bashkë përmes kësaj interviste… Beatrix, përshëndetje Mirëseerdhe në “Bluetooth”! Përshëndetje Eraldo dhe faleminderit që më... Vazhdo

December 15, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Beatrix Ramosaj: Kënga lindi bashkë me mua
Tags: , , , ,

Dekolteja shpërthyese e Rozit dhe Çiljetës
Konkurrente të forta ëëëëë, përsa i përket jo vetëm këngëve por edhe madhësisë së gjoksit, edhe pse ndryshojnë nga stampa “Made in” dhe “Hand made”. Gjatë performancës së Çilit u vu re se i kishte dalë paksa njolla e kaftë e gjoksit, ndërsa Rozana edhe pse ka mundur ta mbulojë, ka nxjerrë rreth 80 për qind të tyre në sipërfaqe. Dy bombat e Këngës Magjike falë edhe performancës së tyre kanë korrur sukses të paparë në këtë event kulturor. Balkan Web #gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1... Vazhdo

December 1, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dekolteja shpërthyese e Rozit dhe Çiljetës
Tags: , , ,

Nora Istrefi: “Nuk arrij ta besoj që na kanë përjashtuar”
Të njëjtën atmosferë zhgënjimi dhe trishtimi na përcjell edhe këngëtarja Nora Istrefi, e cila këndonte së bashku me Linda Halimin dhe Big D këngën “All mine”. Ajo nuk arrin akoma ta besojë që nuk do të prekë skenën e “Këngës Magjike” dhe se si mund të penalizohet këngëtari për një gjë të tillë si dhe ndjen keqardhje për performancën e munguar që ajo e cilëson shumë të arrirë. Ja çfarë na thotë ajo në një pronocim të shkurtër: “E tërë dita e djeshme, ishte si një ëndërr e keqe për... Vazhdo

November 20, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Nora Istrefi: “Nuk arrij ta besoj që na kanë përjashtuar”
Tags: ,

Capital T me klip të ri
“Shumë shpejt do të dalë klipi “U bo vonë”. Është një ide më ndryshe prej herëve tjera. Në klip do të marrin pjesë disa nga këngëtaret tona të estradës. Do të thotë se ky është projekti i fundit që do të pasojë. Po shpresojmë që vikendin e ardhshëm ta lansojmë këngën nëpër televizionet tona. Ndërsa pret rezultatet e para pas prezantimit të parë në festivalin “Kënga Magjike”, angazhimet aktuale të këngëtarit “Capita T” janë fokusuar edhe rreth klipit të fundit, i cili pritet të dalë... Vazhdo

November 1, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Capital T me klip të ri
Tags: , , , , , , ,

Ledrit “po i pëlqen” Dafina
“Kënga është e gatshme. Vija melodike është punuar nga unë, muzikën e ka bërë K-mister, ndërsa teksti nga Ledri. Javën që vjen do të fillojmë edhe më xhirimet e videoklipit të cilat do të punohen nga produksioni ‘Entermedia’”, thotë Daffy duke shpresuar se kënga do të dal para Vitit të Ri. Arben Gjinaj “Po më pëlqen” është ky titulli i këngës i shkruar nga Ledri Vula e cila në bashkëpunim me Dafina Zeqirin do të vjen shumë shpejt para publikut shqiptar. Në një prononcim për “Zërin” Dafina... Vazhdo
Genta Ismajli, do të përfaqësojë Zvicrën në Eurosong
Genta Ismajli, do të përfaqësojë Zvicrën në Eurosong Posted on Oct. 31st, 2010 by BERNI Që Genta Ismaili po përpiqet medoemos të gjej sukses jashtë kufijve shqiptarë këtë e kemi dëshmuar nga viti në vit, por askush nuk e kishte pritur lëvizjen e saj të fundit. Fillimisht tregoi se do të dilte në MTV në Amerikë, madje bashkëpunoi dhe me Kara Dio- Guardi, publikoi disa këngë në anglisht, por…asgjë më tepër. Më vonë tregoi se kishte filluar bashkëpunimin me këngëtarin e njohur turk Cuneyt Çakim me të... Vazhdo

October 31, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genta Ismajli, do të përfaqësojë Zvicrën në Eurosong
Tags: , , , , , , ,

Stresi: E vërteta e marrëdhënies me Enxhin e “Big Brother Albania 3”
Arkimed Lusha (Stresi) / Rrëfen jetën e tij të momentit. Përplasjet me Noizy-n, aventurat e fëmijërisë, marrëdhëniet me femrat, prindërit dhe pasionin për muzikën. Arkimed Lusha me pseudonimin “Stresi” nuk e mohon aspak faktin që shkakton “Stres”. Sot për sot është një ndër emrat më të lakuar, jo më shumë në fushën e muzikës ku ai lëvron, por edhe atë të aksioneve të policisë dhe kronikave të zeza në faqet e gazetave. Përplasja me një grup tjetër muzikor që këndojnë në... Vazhdo

October 10, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Stresi: E vërteta e marrëdhënies me Enxhin e “Big Brother Albania 3”
Tags: , , , , , ,

Afërdita shëtit bashkë me Shpatin në Tiran
Këngëtarja Afërdita Dreshaj pas festivalit “Kënga Magjike” ka filluar një turne vizitash nëpër trojet shqiptare. Pasi ishte takuar me Shpat Kasapin në Tiranë gjatë “Këngës Magjike”, këngëtarja dhe modelja ka udhëtuar në Shkup, për të vizituar pastaj Prishtinën. Sipas një burimi të afërt me Dreshajn, thuhet se ajo do ta përfundojë vizitën e saj në Malin e Zi dhe pastaj të aterojë për SHBA. Ndryshe, këngëtarja ka marrë pjesë në festivalin në fjalë me një këngë të re, duke treguar se ajo e ka... Vazhdo
Jonida me videoklip pas “Këngës Magjike”
Po shijon në maksimum këto ditë, ku ende nuk i ka ikur aroma e mirë që la fitimi i çmimit të parë në “Kënga Magjike”. Sapo është kthyer nga Qipro ku bashkë me prindërit e bashkëshortit të saj i bëri një surprizë motrës, të cilën nuk e takonte që prej ditës së dasmës. Jonida Maliqi, mbretëresha e festivalit në fjalë për këtë vit, ndihet e lumtur dhe e arrirë profesionalisht ndërsa sytë i ka nga e ardhmja, për të thurur atë si di vetë dhe si është më e mira për të. Në këtë rrëfim për... Vazhdo

December 10, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jonida me videoklip pas “Këngës Magjike”
Tags: ,

Këngëtaren nga Ulqini e vlerëson juria Top 10
Jonida Maliqi ka fituar çmimin e parë në edicionin e dhjetë të festivalit “Kënga Magjike”, me këngën “Njëri nga ata”. Vendi i dytë i ka takuar Aleksandër Gjokës me këngën “Dashurisë së shkuar”, ndërsa trofeun e vendit të tretë e ka rrëmbyer Soni Malaj me këngën “Shpirti im binjak”. Në dhjetëshen e këngëve më të bukura, e vetmja kosovare ka qenë Eliza Hoxha, duke ndarë këtë vend me këngëtaren nga Ulqini, Hana Cakuli. Nëntë vendet tjera i kanë fi tuar këngëtarët nga Shqipëria. Dhjetë... Vazhdo

November 25, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags: , ,

Page 1 of 212