kenge

Grupi Folklorik nga Shestani merr pjes ne festivali i 5-të kombëtar për Çamërinë në Sarandë
SARANDË- Ka ulur siparin Festivali i 5-të kombëtar i Këngës dhe Valles për Çamërinë, që u zhvillua për tre netë me radhë në qytetin e Sarandës. Festivali dedikuar folkut të Çamërisë ishte për të pestin vit radhazi në qytetin bregdetar dhe në të morën pjesë mbi 1000 artistë, 30 ansamble e grupe artistike nga të gjitha trojet shqiptare. Në këtë festival madhështor,  marrin pjesë grupe të ndryshme muzikore nga mbarë hapësirat shqiptare. Sipas drejtuesve të festivalit, pjesëmarrjen në këtë eveniment... Vazhdo

June 29, 2011  :: Kulturë / Kultura, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Grupi Folklorik nga Shestani merr pjes ne festivali i 5-të kombëtar për Çamërinë në Sarandë
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Sinani dhe Seldi realizojnë këngë së bashku, por e mbajnë të fshehtë
Dy personazhet më të përfolur këto kohë në faqet e shtypit rozë, këngëtari i muzikës popullore Sinan Hoxha dhe këngëtari e ish-konkurrenti i “Big Brother 3” në “Top Channel”, Seldi Qalliu, janë duke përfunduar një duet interesant, që pritet ta publikojnë së shpejti. Edhe pse dy këngëtarët janë duke punuar dhe duke shqyrtuar shumë variante për të dalë më një këngë të goditur që pretendojnë ta bëjnë “hit”, ata po përpiqen ta mbajnë të fshehtë deri në momentin e publikimit. Kjo për arsyen... Vazhdo