komuna e ulqinit

Vizita e z.Edmond Haxhinasto,Komunës se Ulqinit
Sot mĂ« 6 prill 2012, Zv.Kryeministri dhe Ministri i PunĂ«ve tĂ« Jashtme tĂ« RepublikĂ«s sĂ« ShqipĂ«risĂ«, z. Edmond Haxhinasto, zhvilloi njĂ« vizitĂ« zyrtare nĂ« Malin e Zi, gjatĂ« tĂ« cilĂ«s pati takime me Presidentin e RepublikĂ«s, z. Filip Vujanoviq, kryetarin e Kuvendit, z.Ranko Krivokapiq, kryeministrin, z. Igor Lukshiq, si dhe me ministrin e PunĂ«ve tĂ« Jashtme dhe Integrimit Evropian tĂ« Malit tĂ« Zi, z. Milan Roqen. GjatĂ« kĂ«saj vizite, Ministri Haxhinasto u takua edhe me drejtuesit kryesorĂ« tĂ« partive parlamentare shqiptare. GjatĂ«... Vazhdo

April 11, 2012  :: Politika :: Comments Off on Vizita e z.Edmond Haxhinasto,KomunĂ«s se Ulqinit
Tags:

Kryetari Cungu me rastin e dites se Ulqinit,priti kryetarin e Malit te Zi z. F.Vujanoviq
Fjalimi i Kryetarit ne rastin e dites se Ulqinit I nderuari kryetar Vuajnoviq,i nderuari Kryetari I Kuvnedit,tĂ« nderuar qytetarĂ«, tĂ« nderuar MinistĂ«r, Deputet nĂ« parlamentin e MZ, tĂ« nderuar pĂ«rfaqesues tĂ« korit diplomatik,te nderuar Kryetar te Komunave, te nderuar keshilltar, tĂ« nderuar pĂ«rfaqĂ«sues tĂ« mediave, tĂ« tenderuar mysafire tĂ« Kuvendit, Dita e Ulqinit, festohet tĂ« shtunen e pare te muajit prill dhe simbolizon fillimin e lundrimit nĂ« detĂ« dhe fillimin e punimeve pranverore nĂ« ullishtĂ« si shenjĂ« respekti ndaj... Vazhdo
Sindikata paralajmëron protestë në Ulqin
PunonjĂ«sit e tri ndĂ«rmarrjeve publike “Ulqini”, Radio Televizioni Ulqini dhe Qendra pĂ«r KulturĂ«”, themelues i tĂ« cilave Ă«shtĂ« komuna , do tĂ« organizojnĂ« grevĂ« paralajmĂ«ruese nĂ«se Komuna nuk fillon shlyerjen e pagave tĂ« mbetura borxh prej 10 deri nĂ« 17 muaj, u tha nĂ« konferencĂ«n e sotme pĂ«r shtyp tĂ« pĂ«rfaqĂ«suesĂ«ve tĂ« kĂ«tyre tri organizatave sindikale. TVCG  Vazhdo
Vizita e ambasadorit të Federatës Ruse në Mal të Zi,Andrei Nesterenko në Ulqin
Sot KomunĂ«n e Ulqinit vizitoi ambasadori i FederatĂ«s Ruse nĂ« Mal tĂ« Zi Andrei Nesterenko. Ai u prit nga kryetari i komunes se Ulqinit Nazif Cungu dhe nga bashkĂ«punĂ«torĂ«t e tij. GjatĂ« takimit u diskutua pĂ«r mundĂ«sitĂ« qĂ« ka komuna e Ulqinit nĂ« turizĂ«m dhe bujqĂ«si si dhe pĂ«r investimet aktuale te kompanive Ruse nĂ« komunĂ«n e Ulqinit. Kryetar Cungu foli pĂ«r planet urbanistike tĂ« miratura dhe ato nĂ« fazĂ«n e pĂ«rgtitjes, tĂ« cilĂ«t do japinĂ« mundĂ«sinĂ« e investimit nĂ« turizĂ«m dhe nĂ« potencjalet e prodhimit nĂ« bujqĂ«si... Vazhdo

March 3, 2012  :: Politika :: Komente (5)
Tags: , , ,

Takimi i grupit konslutativ per punimin e planit strategjik
Me daten 28.02.2012.vit u majt takimi i dyt i grupit Konsultativ i komunes per perpunimin e Planit strategjik te Komunes se Ulqinit, ne te cilen ka kryesuar nenkryetari i Komunes se Ulqinit Xhaudet Cakuli njeherit dhe Koordinator i grupit koordinues, ne te cilen pervec antareve te Grupit koordinus konsultativ mori pjese edhe kryetari i Komunes Nazif Cungu, si konsultant i cili ka me qene i angazhuar ne perpunimin e keti plani. Tema e takimit ka qene prezantimi i dy pjeseve te para te Planit strategjik. – Analiza e gjendjes –... Vazhdo
“JavĂ«t e Biznesit KombĂ«tar” prezantohen nĂ« Ulqin
Projekti “JavĂ«t e Biznesit KombĂ«tar”, i organizuar nga Aleanca e Bizneseve tĂ« KosovĂ«s (AKB), ka vazhduar me prezantimin e projektit kombĂ«tar edhe nĂ« Mal tĂ« Zi, pĂ«rkatĂ«sisht nĂ« Ulqin. Xhaudet Cakuli, nĂ«nkryetari i KomunĂ«s sĂ« Ulqinit, tha se ky projekt ka gjetur mbĂ«shtetje nga tĂ« gjitha trevat shqiptare, nĂ« kĂ«tĂ« rast edhe nga Komuna e Ulqinit. BesojmĂ« se sukseset nuk do tĂ« jenĂ« tĂ« vogla, por shumĂ« tĂ« mĂ«dha. NdĂ«rsa Nazif Cungu, kryetar i KomunĂ«s sĂ« Ulqinit, tha se ndihet i kĂ«naqur qĂ« edhe Ulqini Ă«shtĂ«... Vazhdo

February 25, 2012  :: Ekonomia / Ekonomija :: Comments Off on “JavĂ«t e Biznesit KombĂ«tar” prezantohen nĂ« Ulqin
Tags: , , ,

Sot u takua Timi i urgjencës se Komunes se Ulqinit per menaxhim ne situata te jashtëzakonshme
1. Obligohen tĂ« gjithe subjektet nĂ« komunĂ«n e Ulqinit te konsumojne ne menyre racionale energjine elektrike,te ndalet ndriçimi publik,te fiken bilbordat,raftet e dyqaneve dhe objekteve tĂ« tjera tĂ« ngjashme. 2. Obligohen tĂ« gjitha institucionet publike, entet shteterore dhe ndĂ«rmarrjet afariste qe te bejne shpenzimin e energjise elektrike ne menyre racionale. 3. FtojmĂ« tĂ« gjithĂ« qytetarĂ«t te bejne konsumim racional tĂ« energjisĂ« elektrike dhe tĂ« kontribuojnĂ« nĂ« qĂ«ndrueshmĂ«rinĂ« e sistemit tĂ« energjisĂ« elektrike. 4. Obligohet... Vazhdo

February 12, 2012  :: Ekonomia / Ekonomija, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Sot u takua Timi i urgjencĂ«s se Komunes se Ulqinit per menaxhim ne situata te jashtĂ«zakonshme
Tags: , , ,

U plakme tuj prit 40 vjet,Planin për Shtepi në token ton  ku na ka lanë BABA
NĂ« se  Komuna e  Uljqinit intersohet pĂ«r rritjen e   ekonomis    nĂ« Uljqinj  dhe   kusdesoheni pĂ«r tĂ« miren e popullit, atĂ«here pse spo mundoheni me shĂ«pejtsue  me  planin e shĂ«tepijave , e mu dhanĂ«  popullit  liri me godit shtepia  per turist, ka 35 vjet qe po kerkoj me godit nji shtepi ne token time , ku na kan lanĂ« tĂ« part ton, dhe ala ai plan spo ban hapje, Populli lan punet e veta dhe  dohet tĂ« vijmĂ« 100 her mos deret, kur ju jani tuj pi kafe, prej ora 9 deri ne ora 12   dhe nĂ« 12 ora  atĂ«her,... Vazhdo
Përleshje verbale në parlamentin e Ulqinit
NĂ« mbledhjen e djeshme tĂ« Kuvendit tĂ« KomunĂ«s sĂ« Ulqinit, nĂ« mĂ«nyrĂ« verbale janĂ« pĂ«rleshur dy anĂ«tarĂ« tĂ« partive shqiptare qĂ« pĂ«rfaqĂ«sohen nĂ« Kuvend tĂ« Ulqinit. Pas replikave  nĂ« mes kĂ«shilltarĂ«ve tĂ« pozitĂ«s dhe opozitĂ«s situata u keqsua nĂ« mes tĂ« kĂ«shilltarĂ«ve tĂ« tĂ« dyja anĂ«ve ,ku vazhdojĂ« pĂ«rplasja ndĂ«rmjet kĂ«shilltarĂ«ve Mehmet Zenka nga UDSH dhe Genci Nimanbegu nga Forca ,shkruan gazeta Dnevne Novine. PĂ«rleshje mes kĂ«shilltarĂ«ve nĂ« parlamentin e Ulqinit MollĂ« e sherrit pĂ«r kĂ«shilltarĂ«t e... Vazhdo
Përfundon në Ulqin festivali VII i këngës për fëmijë 2012
Me datat 28 dhe 29 janar nĂ« Pallatin e kulturĂ«s nĂ« Ulqin u mbajt edicioni i shtatĂ« i Festivalit tĂ« kĂ«ngĂ«s pĂ«r fĂ«mijĂ«. PĂ«r kĂ«tĂ« edicion nĂ« adresĂ« tĂ« komisionit kanĂ« mbĂ«rritur 26 kĂ«ngĂ« tĂ« kompozitorĂ«ve nga Ulqini, Shkodra,Gjakova, Prishtina, Prizreni, DurrĂ«si etj. Juria e Festivalit edhe kĂ«tĂ« vit do tĂ« ndajĂ« çmimet pĂ«r interpetim, tekst dhe muzikĂ«, ndĂ«rkohĂ« qĂ« çmimi special edhe kĂ«tĂ« vit do tĂ« jetĂ« ai qĂ« mban emrin e kompozitorit Fiqri Hasanaga. ËshtĂ« kjo njĂ« ngarje mĂ« e rĂ«ndĂ«sishme kulturore... Vazhdo

Page 5 of 11« First...34567...10...Last »