kosovë

Koncert në Katërkollë për nder të 100 fëmijëve nga Kosova,100 fëmi për të festuar 100 vite pamvarësi
Koncert në Katërkollë për nder të 100 fëmijëve nga Kosova, 100 fëmi për të festuar 100 vite pamvarësi Për të gjashtin vit organizohet ardhja e fëmijëve nga Kosova, nga shoqata “Grupi veteranët e arsimit”me kryetare zonjën Naxhije Buçinca në bashkëpunim me shoqatën “Anima”dhe grupin e grave intelektuale nga Ulqini dhe Ana e Malit. 100 fëmi, një simbolik mjaft e qëlluar me një përvjetor të rëndësishem të historisë sonë 100 vjetorin e pamvarësisë.Është kjo nji mundësi shumë e mirë... Vazhdo
Takimi radhës i Forumeve Rinore Mbarëshqiptare në Ulqin – Video
Në organizim të Forumit të Rinisë së Lidhjes Demokratike te Kosovës, sot në Prishtinë, u mbajt takimi i forumeve rinore të partive politike shqiptare nga të gjitha trevat etnike shqiptare. Në takim morën pjesë 12 forume rinore, ku u biseduan dhe u listuan një numër i aktiviteteve që të rinjtë e partive politike shqiptare do të organizojnë për të shënuar 100 – vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë. Në hapje të këtij takimi, kryetari i FR LDK-së Xhafer Tahiri lexoi një deklaratë në emër të FR LDK... Vazhdo

April 22, 2012  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Takimi radhës i Forumeve Rinore Mbarëshqiptare në Ulqin – Video
Tags: , ,

Beqiri takoi një delegacion të deputetëve shqiptarë në Paralamentin e Malit të Zi
Prishtinë, 6 shkurt 2012 – Kryetari i Grupit Parlamentarë të LDK-së, z. Ismet Beqiri, priti një delegacion deputetësh shqiptarë të Parlamentit të Malit të Zi, i cili përbëhej nga Mehmet Bardhi, Genc Nimanbegu dhe Vasel Sinishtaj.  Pjesë e këtij delegacioni ishte edhe kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve të Malit të Zi, z. Tahir Tahiri. Në një takim vëllazëror u bisedua për zhvillimet aktuale në Kosovë dhe shqetësimet e përfaqësuesve shqiptarë të Malit të Zi, për disa zhvillime në këtë shtet. Kryetari... Vazhdo
YouTube, censurë drogës së Lazaratit në klipin “High” (video)
Reperët e ‘labelit’ Baba Stars kanë lansuar ditë më parë videoklipin e shumëpritur të këngës hit “High”, por jo të gjithë kanë mundësi ta shikojnë atë. Është rrjeti më i madh social i videove në internet, YouTube, ai që ka përdorur masat e sigurisë, ndaj, sipas statutit të kompanisë fëmijët nën 18 vjeç dhe të gjithë ata që nuk janë të regjistruar në YouTube nuk mund të kenë qasje në shkarkimin e këtij videoklipi. Sipas portalit Editorial, kjo ka ndodhur për shkak se videoklipi është xhiruar... Vazhdo

January 1, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags: ,

Në Prishtinë u hap edicioni i tetë i Panairit të turizmit dhe udhëtimeve
Në Prishtinë u hap edicioni i tetë i Panairit të turizmit dhe udhëtimeve.Në këtë eveniment të rëndësishëm me stendë të veçantë u prezantua edhe oferta turistike e Ulqinin. Organizata Turistike e qytetit, përfaqësues të agjencive turistike,pronarët të plazheve, hoteleve etj., edhe këtë vit u prezentuan në Panairin ndërkombëtar të turizmit në Prishtinë. Në përbërje të delegacinit tonë ishin kryetari Hajdinaga dhe kryetari i parlamentit z. Shkrela. Panairin e Prishtinës e shpalli të hapur ministrja e tregtisë... Vazhdo
Argjentina Ramosaj, Zana Krasniqi dhe Tuna Sejdiu pushtojnë kopertinat e fundvitit në Kosovë
Është privilegj i rrallë të gjendesh në kopertinat e revistave të njohura, me rastin e festave të fundvitit. Këtë gjë po e shijojnë edhe tri bukuroshet e ekranit Argjentina, Tuna dhe Zana Krasniqi. “Kosovarja, Select dhe Teuta”, janë tri revista shumë prestigjioze dhe më të lexuarat në mbarë Kosovën, të cilat kanë zgjedhur këto tri vajza për të qenë pjesë e numrave festivë për fundvit. Jo rastësisht janë zgjedhur këto imazhe për të qenë pjesë e këtyre revistave, pasi Argjentina dhe Tuna për momentin... Vazhdo
Sinan Vllasaliu marton vajzën
Këngëtari Sinan Vllasaliu, përveç risive që do të sjellë tani, gjatë këtyre ditëve në tregun muzikorë, ai ka qenë i angazhuar së fundmi më martesën e bijës së tij Edonës. Të hënën në mbrëmje, ai e ka martuar vajzën 24-vjeçare. “Për herë të parë po e përjetoj të qenit baballëk. Ndihem i kënaqur që vajza ime u martua më një djalosh të mirë siç është Luli, një student nga Prishtina. Dasma kaloi shumë mirë, patëm shumë mysafirë dhe, përveç kolegëve të mi të këngës, nuk munguan edhe disa... Vazhdo

July 2, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Sinan Vllasaliu marton vajzën
Tags: , , , ,

Mali i Zi synon ta lidhë autostradën me Kosovën
Podgoricë, 15 prill – Ministri i Transportit dhe Telekomunikacionit në Mal të Zi, Andrija Lompar, duke folur për autostradën e Adriatikut, ka thënë se procedura tenderuese ende nuk përfshin marrëveshjen për një aks të veçantë të autostradës që lidhet me Kosovën, mirëpo nuk e ka mohuar se kjo mund të realizohet një ditë. “Në një të ardhme sigurisht se do të bisedohet edhe për këtë çështje, ngase do të rrisë frekuentimin e trafikut nga Bari, nëpërmjet Malit të Zi”, ka thënë ministri Lompar, shkruan... Vazhdo

April 15, 2010  :: Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Mali i Zi synon ta lidhë autostradën me Kosovën
Tags: , ,

Rihanna dhe Kanye West në Kosovë?
Nëse është për tu besuar spekulimeve të Prishtinës tash e disa ditë është duke u përfolur me të madhe se befasia e paralajmëruar nga kompania IPKO për 10 vjetorin do të jetë një koncert madhështorë në Prishtinë diku kah mesi i dhjetorit ku protagonistë kryesorë do të jenë mega yjet botërore Rihanna dhe Kanye West. Se sa është i vërtete ky lajm do të mësojmë së shpejti përmes kompanisë IPKO e cila edhe më herët diti të shpërbleje qytetarët e Kosovës me befasi të këtij lloji kur vite më parë në... Vazhdo

December 7, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rihanna dhe Kanye West në Kosovë?
Tags: ,

Kush po gjuan me gurë Kosovarët
Është më se e qartë se nuk mund të cilësohet “pushim” për turistët që vijnë për të kaluar pushimet në Mal të Zi dhe të shoqërohen nga policia deri te destinacioni i sigurt. Vetë fakti se për shkak të sigurisë së tyre autobusët janë të detyruar të udhëtojnë në kolonë, të shoqëruar nga policia, krijon frikë dhe pasiguri te turistët Kaluan dy vjet nga rasti kur disa vandalë sulmuan autobusin e agjencisë “Barileva” në linjën Ulqin-Prishtinë, me ç’rast i thyen xhamat dhe i kërcënuan udhëtarët... Vazhdo

August 10, 2009  :: Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Kush po gjuan me gurë Kosovarët
Tags: , , , ,

Page 1 of 712345...Last »