kryeministrit Hashim Thaçi.

Gjendje e rëndë ekzistenciale të ish-punëtorëve kosovarë,shtetas të Malit të Zi
Të kujt jemi ne ish-punëtorët e kosovës? Shkruan:Ibrahim Berjashi/ korrespondent I Rilindjes, Ulqin Në Ulqin, por edhe në qendrat tjera në Malin e Zi,shtetas të këtij vendi,është një numër të konsiderueshëm ish- punonjës të ndërmarrjeve dhe institucioneve të Kosovës, të cilët në fund të viteve 80-të e kur Kosovën e okupoi regjimi vrastar I Millosheviqit,kanë mbetur në rrugë të madhe, pa punë pa të ardhura,pa ekzistencë. Një numër I tyre ka arritur të punësohet nëpër shkolla,administrata lokale, apo... Vazhdo
Gëzim Hajdinaga mesazh urimi Hashim Thaçit
Kryetari i Komunës së Ulqinit z. Gëzim Hajdinaga i ka dërguar mesazh urimi kryeministrit të Kosovës z. Hashim Thaçi me rastin e rizgjedhjes së tij në këtë detyrë. Në telegram ndër të tjera thuhet: I nderuar z. Thaçi, Rizgjedhja juaj për kryeministër të Kosovës më jep kënaqësinë e veçantë që në emër të qytetarëve të Ulqinit dhe në emrin tim personal t’ju përcjell përshëndetjet më të përzemërta për sukses në misionin e lartë e të rëndësishëm. Ne jemi të bindur dhe ju mbështesim përherë... Vazhdo

February 23, 2011  :: Politika :: Comments Off on Gëzim Hajdinaga mesazh urimi Hashim Thaçit
Tags: ,

Hashim Thaçi: Pres që Mali i Zi së shpejti të njohë Kosovën
Hashim Thaçi: Pres që Mali i Zi së shpejti të njohë Kosovën Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se pret që Mali i Zi së shpejti do ta njohë pavarësinë e Kosovës. “Mali i Zi nuk ngurron me njohjen e pavarësisë së Kosovës. Jam i bindur se kjo do të ndodhë në një të ardhme të afërt”, e transmetojnë mediat malazeze kryeministrin kosovar. Thaçi ka shtuar se më e rëndësishmja është që Kosova ka vendosur marrëdhënie të mira me Malin e Zi, dhe që si fqinjë të mirë, “do të... Vazhdo

April 20, 2008  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Hashim Thaçi: Pres që Mali i Zi së shpejti të njohë Kosovën
Tags: , , , , ,

Bashkimi Demokratik i Shqiptarëve në Mal të Zi përgëzon popullin e Kosovës me rastin e shpalljes së pavarësisë
U korrigjua padrejtësia historike Ulqin – Bashkimi Demokratik i Shqiptarëve në Mal të Zi e ka uruar popullin e Kosovës me rastin e shpalljes së aktit historik të Deklaratës për Pavarësinë e Kosovës si shtet i pavarur dhe sovran. BDSH vlerëson se pavarësia e shtetit të Kosovës u lind nga rrugëtimi i stërmundimshëm i popullit shqiptar të Kosovës rreth një shekulli, duke u përballur me sfidat më çnjerëzore e gjenocidale të llojit bizantin nga regjimi serb. “Pavarësia e Kosovës është akt historik... Vazhdo

February 25, 2008  :: Politika :: Comments Off on Bashkimi Demokratik i Shqiptarëve në Mal të Zi përgëzon popullin e Kosovës me rastin e shpalljes së pavarësisë
Tags: , , , , , , , , , ,