Kryesore

Dafina dhe Elvana i shpallin luftë njëra-tjetrës për milionat e koncerteve
Lufta për ekskluzivitet në tregun muzikor, si dhe rivaliteti i egër mes artistëve është ajo pjesë që publiku nuk ka mundësinë ta shohë, pasi gjithçka ndodh në prapaskenë. Duket se këngëtaret e suksesshme nuk janë aq të lumtura sa duken, sidomos kur vjen puna për konkurrencë dhe për milionat e parave të koncerteve që mund t’ua rrëmbejë tjetra. Dueli më i fundit i këngëtareve, që duan me çdo kusht të rrëzojnë njëra-tjetrën, është ai mes Elvana Gjatës dhe Dafina Zeqirit. “Lufta” e ashpër mes dy... Vazhdo

December 25, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dafina dhe Elvana i shpallin luftë njëra-tjetrës për milionat e koncerteve
Tags: , , , , , , , , , ,

Arian Çani i fut duart Çiljetes….
 Ne promovimin e Librit “Enver Hoxha” te gazetarit Blendi Fevziu, mes qindra te ftuarish VIP politikane dhe gazetare, kane qene te ftuar dhe moderatori i ”Zone e Lire”  Arian Cani dhe kengetarja Ciljeta Xhilaga. Nje cast i pakendshem ka ndodhur ndermjet te dyve, fotografi i mbremjes e ka kapur pa mendje Arianin duke qendruar ngjitur mbrapa trupit te Ciljetes me sy te mbyllura, ne pamje te pare fotoja tregon duart e Canit te futura ne xhepa e te mbeshtetur ne prapanicen e Ciljetes, e cila duket sikur e ka mendjen diku tjeter. Vipat.info    Vazhdo

December 25, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Arian Çani i fut duart Çiljetes….
Tags: , , , , , , , , ,

Arta Bajrami i këndon tradhëtisë me këngën “Pa Fat”
Këngëtarja Arta Bajrami ka lancuar  video-kl ipin e këngës “Pa Fat”, që është një prej këngëve hit të albumit të saj të ri që sapo ka dal në treg. Balada e cila në ditët e para të publikimit pa klip arriti qindra mijëra klikime në YouTube tani është vizualizuar dhe në çdo detajë është e kuruar me kujdes. Videoklipi është punuar nga UrbanGraphics, që në këtë klip bënë punë shumë të mirë në skenat që shprehnin tematikën e këngës. Ndërsa ‘uragani’ Bajrami në këtë album këtë herë... Vazhdo

December 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Arta Bajrami i këndon tradhëtisë me këngën “Pa Fat”
Tags: , , , , , , ,

Big Basta dhe Vesa Luma, rikthehet FLIRTI?!
U fol dhe u stërfol për një lidhje romantike mes më të mirit të reperëve të “Këngës Magjike”, Big Bastës dhe anëtares së ardhshme të jurisë së “X Factor” Vesa Lumës. Megjithëse as njëri as tjetri nuk e konfirmoi lidhjen, kolegë të tyre nga “Dancing with the stars” nuk u reshtën së pëshpërituri se mes tyre ka diçka më shumë se një lidhje miqësie apo profesionale. Lajmi rikonfirmohet nga disa të afërm të çiftit të cilët pohojnë se së fundmi çifti janë riafruar sërish me njëri-tjetrin.... Vazhdo

December 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Big Basta dhe Vesa Luma, rikthehet FLIRTI?!
Tags: , , , , , , , , ,

Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Nuk ka kaluar shumë kohë që këngëtarja e njohur, Çiljeta Xhilaga, ka qenë pjesë e festivaleve shqiptare, por siç duket, fansat e saj e shohin dhe e ndiejnë shumë mungesën e këngëtares në këto evenimente. Madje shumë prej tyre tashmë kanë filluar t’i shkruajnë në Facebook, duke e kritikuar se pse nuk merr pjesë çdo vit në këto festivale. Ndoshta nga mungesa e spektaklit të mirëfilltë, ata dëshirojnë të shohin Çilin në këto skena, pasi me paraqitjen e saj ajo krijon më shumë atmosferë. Tani që festivali... Vazhdo

November 27, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Tags: , , , , , ,

Page 20 of 20« First...10...1617181920