Kryesore

Vjollca Luka ben humor me Gjovanin: Zanin me ma çu  dreqi t’han
Ne moshen 19 vjeçare Gjovani Gjonaj u be kengtar i ngjohur dhe kenga e pare e tij ishte ” Porosia e At Gjergj Fishtes ” pas nje kohe ai shkoj ne Amerik per fame dhe u lidh me kengetaren e njohur Vjollca Luka dhe ata pas nje kohe u martuan dhe kane 2 vajza njera 9 vjeçare dhe tjetra 6 vjeçare. Keng e fundin e Gjovanit quhet “Lypsari” kenga u pelqye shume nga publiku i gjerĂ«. Edhe pse kohĂ«ve tĂ« fundit nuk janĂ« parĂ« shumĂ« nĂ« skenĂ«, Vjollca Luka & Gjovani  tani rikthehen fuqishĂ«m duke sjellĂ« kĂ«ngĂ«... Vazhdo

January 25, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vjollca Luka ben humor me Gjovanin: Zanin me ma çu dreqi t’han
Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Noizy zbulon jetĂ«n e tij private – Video
Noizy ka hapur dyert e shtĂ«pisĂ« sĂ« tij pĂ«r emicionin “All Access” tĂ« ShqipĂ«risĂ«, ku ka shpalosur jetĂ«n e tij private si kurrĂ« mĂ« parĂ«. Reperi, rrallĂ« herĂ« Ă«shtĂ« paraqitur nĂ« publik me lajme nga jeta e tij personale, por kĂ«tĂ« herĂ«, fansat e tij kanĂ« kuptuar tĂ« gjithĂ« jetĂ«n e tij: ku fle, ku ushqehet e gjithçka rreth Noizyt. KĂ«tĂ« shpalosje ai e ka bĂ«rĂ« pĂ«r emisionin “All Access”, tĂ« cilĂ«t kanĂ« xhiruar shtĂ«pinĂ« e tij, me tĂ« gjitha detajet nĂ« tĂ«. Noizy ndĂ«rkohĂ« ka paralajmĂ«ruar qĂ« nĂ« kĂ«tĂ«... Vazhdo

January 24, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Noizy zbulon jetĂ«n e tij private – Video
Tags: , , , , , , , , ,

Xhensila Myrtezaj: ”Historia moderne e Hirushes”
E dashur, e Ă«mbĂ«l dhe shumĂ« e suksesshme. Xhensila Myrtezaj Ă«shtĂ« njĂ« emĂ«r shumĂ« premtues, qĂ« e ka treguar veten kohĂ«ve tĂ« fundit nĂ« muzikĂ«. KĂ«ngĂ« tĂ« bukura, ashtu siç Ă«shtĂ« dhe vetĂ« ajo, e dashuruar dhe nĂ« njĂ« lidhje serioze, kĂ«ngĂ«tarja sharmante vjen nĂ« njĂ« rrĂ«fim ku tregon ndoshta gjĂ«ra qĂ« mĂ« herĂ«t nuk kemi pasur rastin t’i dĂ«gjojmĂ« pĂ«r tĂ«. Si e kalon njĂ« 24 orĂ«sh i juaji? Mendoj se nuk ka 24 orĂ«sh fiks asnjĂ« njeri, nĂ« pĂ«rgjithĂ«si ditĂ«n mundohem tĂ« alternoj punĂ«n, shkollĂ«n dhe zbavitjen,... Vazhdo

January 24, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Xhensila Myrtezaj: ”Historia moderne e Hirushes”
Tags: , , , , , , , , , ,

Pas kthimit nga Australia, Seldi sjell të fejuarën në Tiranë
ËshtĂ« kthyer nga turi i koncerteve qĂ« ka pasur sĂ« bashku me Sinanin nĂ« Australi dhe pĂ«rsĂ«ri po vazhdon aktivitetet e tij muzikore gjithashtu nĂ« bashkĂ«punim me Sinan HoxhĂ«n. Duke qenĂ« se muzika nuk i jep shumĂ« kohĂ« pĂ«r jetĂ«n private, Seldi kĂ«tĂ« radhĂ« nuk ka mundur tĂ« udhĂ«tojĂ« drejt SuedisĂ« pĂ«r tĂ« parĂ« tĂ« fejuarĂ«n e tij DafinĂ«n, por ka vendosur ta ftojĂ« atĂ« nĂ« TiranĂ« dhe njĂ«kohĂ«sisht t’ua prezantojĂ« miqve tĂ« tij me tĂ« cilĂ«t kanĂ« dalĂ« te “Mumja bar”. Edhe pse gjithmonĂ« Ă«shtĂ« munduar tĂ« fshehĂ«... Vazhdo

January 24, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pas kthimit nga Australia, Seldi sjell tĂ« fejuarĂ«n nĂ« TiranĂ«
Tags: , , , , , , , , , , ,

“Te ka lali shpirt” e Silva Gunbardhit, kenga hit e 2013
“Te ka lali shpirt” Ă«shtĂ« kĂ«nga mĂ« e re e lansuar nga Silva Gunbardhi nĂ« bashkĂ«punim me Mandin dhe Dafin. NjĂ« kĂ«ngĂ« ritmike, me zĂ«ra tĂ« shkĂ«lqyer dhe me pjesĂ« ‘alla rome’, brenda tre ditĂ«ve tĂ« publikimit nĂ« YouTube ka marrĂ« me shume se 800 mijĂ« klikime. Duket sikur kĂ«ngĂ«t me ritme dhe kĂ«ndime tĂ« pĂ«rziera janĂ« shumĂ« aktuale te publiku shqiptar, prandaj edhe “Te ka lali shpirt” pritet te jetĂ« hit i vertet i 2013-tes. Teksti i kenges: (Mandi) TĂ« ka lali shpirt, tĂ« ka lali xhan tĂ« ka lali zemer, o... Vazhdo

January 24, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on “Te ka lali shpirt” e Silva Gunbardhit, kenga hit e 2013
Tags: , , , , , , ,

Vildane Zeneli fanse e Elvana Gjatës
Vildane Zeneli ka zbuluar shijen e saj muzikore nga muzika shqiptare, dhe me plot krenari thotĂ« se admiron Elvana GjatĂ«n. NĂ« njĂ« postim nĂ« faqen zyrtare tĂ« saj, modelja shqiptare ka treguar se kush Ă«shtĂ« kĂ«ngĂ«tarja e preferuar shqiptare e saj. “NjerĂ«zit mĂ« pyesin shpesh a ndĂ«gjoj muzikĂ« shqiptare, pĂ«rgjigja ime Ă«shtĂ« po
muzikĂ«n e Elvana GjatĂ«s!!! Ajo Ă«shtĂ« e mrekullueshme/artiste e vĂ«rtetĂ«!!”, ka shkruar modelja nĂ« faqen e saj zyrtare nĂ« “Facebook”. E pĂ«lqimit tĂ« modeles, i’u ka bashkangjitur edhe... Vazhdo

January 24, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vildane Zeneli fanse e Elvana GjatĂ«s
Tags: , , , , , , , , , ,

Komuna e Ulqinit : Kufiri në Sukubinë të jet i hapur për mallrat komerciale
Komuna e Ulqinit kĂ«rkon qĂ« vendkalimi SukubinĂ« – Muriqan tĂ« pĂ«rdoret edhe pĂ«r qarkullimin e mallrave, mirpo ekspertĂ«t janĂ« kundĂ«r pĂ«r shkak tĂ« infrastrukturĂ«s. Ulqin – Me kĂ«rkesĂ«n e afaristĂ«ve, Komuna e Ulqinit ka kĂ«rkuar nga Sektori pĂ«r menaxhimin e integruar të kufijve dhe vendkalimeve kufitare të MinistrisĂ« sĂ« PunĂ«ve tĂ« Brendshme qĂ« vendkalimi kufitar SukubinĂ« – Muriqan tĂ« hapet sa mĂ« shpejt edhe pĂ«r qarkullimin e mallrave. Komuna e Ulqinit i Ă«shtĂ« drejtuar me kĂ«rkesĂ« mĂ« 17 tetor tĂ«... Vazhdo

January 21, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Opinione :: Komente (1)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dasmat dhe ceremonite martesore ne AnĂ« tĂ« Malit – Video
E kaluara gjithmonĂ« tĂ«rheq… Pas sugjerimeve tĂ« lexuesve tanĂ« nga treva tĂ« ndryshme tĂ« AnĂ«s sĂ« Malit, menduam tĂ« nisim njĂ« cikĂ«l tĂ« traditĂ«s sĂ« hershme dhe ritualeve mbi proceset mĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishme jetĂ«sore, siç janĂ« dasma. VendosĂ«m ta nisim nga  Ana Malit, pĂ«r respekt tĂ« lexuesve tanĂ« atje, tĂ« cilĂ«t kanĂ« qenĂ« tĂ« parĂ«t qĂ« na kanĂ« dhĂ«nĂ« njĂ« ide tĂ« tillĂ«. PĂ«r tĂ« folur pĂ«r dasmĂ«n e AnĂ«s sĂ« Malit, sigurisht qĂ« mĂ« parĂ« duhej parĂ« me pleqrit e AnĂ«s Malit e tĂ« takoheshin njerĂ«zit e duhur.... Vazhdo

January 18, 2013  :: KulturĂ« / Kultura, Lajmet / Vijesti :: Komente (1)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Doli nga shtypi numri 38 i revistĂ«s Buzuku – Video
Material nga fusha tĂ« ndryshme NĂ« numrin e saj mĂ« tĂ« ri (38), i cili doli nĂ« fund të dhjetorit, revista “Buzuku” ofron materiale me vlerĂ« dhe shumĂ« interesante pĂ«r lexuesin e saj. Krahas raporteve mbi veprimtaritĂ« e ndodhura nĂ« periudhĂ«n ndĂ«rmjet botimit tĂ« dy numrave, siç janĂ« manifestimet kushtuar 100-vjetorit tĂ« PavarĂ«sisë sĂ« ShqipĂ«risĂ« dhe shfaqja e premierĂ«s sĂ« koreodramĂ«s “Kalendari”, ndarja e Çmimit “Nderi i Kombit” pĂ«r MalĂ«sinĂ« e Madhe, manifestimi “Ora e Maleve” në RozhajĂ«,... Vazhdo

January 18, 2013  :: KulturĂ« / Kultura, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Doli nga shtypi numri 38 i revistĂ«s Buzuku – Video
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Shoqata Ana e Malit në Staten Island,(NY), me kryesi të re
Me 13 Janar 2013 u mbajt Kuvendi Zgjedhor i ShoqatĂ«s Shqiptaro-Amerikane “Ana e Malit”, nĂ« Staten Island,(NY), ku muarĂ«n pjesĂ« njĂ« numĂ«r i konsiderueshĂ«m i pjesĂ«tarĂ«ve tĂ« diasporĂ«s sĂ« AnĂ«s Malit qĂ« jetojnĂ« nĂ« New York dhe rrethinĂ«. PĂ«r punĂ«n dhe aktivitetin e ShoqatĂ«s nĂ« tre vitet e kaluara foli kryetari i deritashĂ«m, z. Naser Çobaj.I ftuar special nga vendlindja ishte mr. Sabri Salaj, kryetar i BashkĂ«sisĂ« Lokale nĂ« KatĂ«rkollĂ«  (nĂ« AnĂ« tĂ« Malit), i cili foli pĂ«r mundĂ«sitĂ« e bashkĂ«punimit nĂ« mes... Vazhdo

January 15, 2013  :: Bota :: Komente (7)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Page 3 of 2012345...1020...Last »