kryetar dhe deputet i UDSH-së

Zenka: Qeverisë së Ulqinit po i bien maskat, ku janë ekspertët?
Ra kjo gjëmë dhe u pamë por gjithsesi maskat ranë Pushuan patriotët e ardhur nga Amerika. Pushuan patriotët kujdestar nga Mali i Zi. Pushuan të gjithë zhurmuesit parazgjedhor. Pushuan emisarët për bashkimin e të gjitha subjekteve politike shqiptare në Mal të Zi. Me ata pushuan edhe sulmet ndaj UDSH-së. Heshtja flet e mbi të gjitha dëshmon se misioni u krye me sukses,fundja skane edhe pse të flasin sepse roli dhe detyra e tyre nuk parasheh aktivitete paszgjedhore. E po zotëri të nderuar ju që me vite te tera, vend... Vazhdo
Mehmet Zenka në  vend të Ferhat Dinoshës
Nga Hatixhe Nelaj Në Mbledhjen e Këshillit drejtues të Unionit Demokratik të Shqiptarëve sot për ushtrues detyre të kryetarit të UDSHsë-deri në kuvendin zgjedhor i cili parashikohet të mbahet në fillim të vitit të ardhshëm , një zëri u zgjodh Mehmet Zenka.Z.Zenka deri tani ka mbuluar postin e nënkryetarit të partisë në fjalë dhe është deputet në Parlamentin Republikan. „Për shkak të angazhimit tim në diplomaci sot kam dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të Unionit Demokratik të Shqiptarëve“,deklaroi... Vazhdo
Sulmohet deputeti Mehmet Zenka
Zenka rreth orës 04:00 të mengjesit ka njoftuar policinë se në lokalin “Merlin” i cili gjendet në stacionin e autobusëve në Ulqin, është sulmuar fizikisht dhe ka pësuar lëndime, njofton Vijesti. Policia ka arrestuar shtetasit nga Kosova F.V. (25) nga Klina dhe S.A. (32) nga Lipjani me dyshim se ata kanë rrahur deputetin e Unionit Demokratik të Shqiptarëve Mehmet Zenka. Po ashtu, sipas të njëjtit burim, gjatë rrahjes është plagosur edhe dyshuari F.V., i cili poashtu pësoi dëmtime të lehta. Policia thotë... Vazhdo
Konventa perbyllese e koalicionit PER ULQININ EVROPIAN
Me 20.05.2010 u mbajt  Konventa perbyllese e koalicionit PER ULQININ EVROPIAN,ku simpatizuest e dy partive ne pushtet atyre të PDS-së dhe UDSH-së brohoritën gjat rrugëve të Ulqinit me sirena dhe me bajraqe partijake në duar.Kështu që me 23.05.2010 pritet me padurim që rezultatet e zgjedjeve të  dalin me perqindje sa me te madhe me votu dhe ti knaqë kerkesat e partive politike në pushtet. Në pallatin e kultures së Ulqinit mori pjes edhe kangetari kosovar Sinan Vasaliu,ku ne te njajtën kohë fansat e mirpritën me shum... Vazhdo

May 21, 2010  :: Bota :: Comments Off on Konventa perbyllese e koalicionit PER ULQININ EVROPIAN
Tags: , , ,

35 anëtarët e Këshillit Nacional Shqiptar në Mal të Zi
Këshilli Nacional Shqiptar përbëhet prej 35 anëtarëve. Njëzet prej tyre e kanë siguruar këtë të drejtë në bazë të funksionit: Fuad Nimani, ministër për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut dhe Pakicave, Gëzim Hajdinaga, kryetar i Komunës së Ulqinit, Smail Maliq Çunmulaj, kryetar i Komunës Urbane të Tuzit, Mehmet Bardhi, kryetar dhe deputet i LD në MZ, Ferhat Dinosha, kryetar dhe deputet i UDSH-së, Amir Hollaj, kryetar i PPD-së, Nazif Cungu, kryetar i Forcës së Re Demokratike – Forca, Ali Doda, kryetar i... Vazhdo
Të shtunën në Ulqin u mbajt kuvendi i elektorëve për zgjedhjen e anëtarëve të këshillit nacional të shqiptarëve
U zgjodhën 15 anëtarë Ulqin – Kuvendi i elektorëve zgjodhi të shtunën 15 anëtarët që do t`i përfaqësojnë në të ardhmen shqiptarët në Këshillin e tyre nacional. Anëtarë të Këshillit Nacional të Shqiptarëve u zgjodhën Agron Mehmedi, Ali Gjeçbritaj, Daut Ceka, Fadil Kovaçi, Gani Kukaj, Hajrudin Kovaçi, Husein Daciq, Ismail Doda, Mehmet Tafica, Musa Gjokaj, Naser Perasheviq, Palo Dreshaj, Tahir Gjonbalaj, Tahir Tahiri dhe Taip Kurti. Në Kuvend morën pjesë 48 elektorë nga 49 sa ishin ftuar. Përveç 15... Vazhdo