kryetari i Komunës Gëzim Hajdinaga

Kryetari i Komunës së Ulqinit Gëzim Hajdinaga kryesoi një takim  të shtabit për situata të jashtëzakonshme – Video
Nisur nga situata e krijuar ditëve të fundit në Shqipërinë fqinje, ku për shkak të rreshjeve të mëdha atmosferike, përmbytjeve dhe    hapjen e portave të shkarkimit të hidrocentraleve, shtabi u informua detalisht se si paraqitet situata në Bunë dhe fshtarat e prekur – Shas, Lisën Fraskanjel etj. Bazuar nga informatat e grumbulluara nga terreni, vizitat e ekipeve dhe kontakteve të vazhdueshme u vendos që të vihet komunikim zyrtarë ndërministrorë, e të merren të dhëna zyrtare nga Shqipëria  dhe konformë kësaj... Vazhdo

January 4, 2010  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Kryetari i Komunës së Ulqinit Gëzim Hajdinaga kryesoi një takim të shtabit për situata të jashtëzakonshme – Video
Tags: , , , ,

Gëzim Hajdinaga dhe bashkëpunëtorët e tijë,vizitojnë Gjimnazin Privat “DRITA”
Sot  kryetari i komunës Gëzim Hajdinaga dhe bashkëpunëtorët e tijë, e vizituan Gjimnazin Privat “DRITA”,ku bashk me përfaqsuesit e gjimnazit patën shumë bised konstruktive. Ja pra edhe disa fotografi nga vizita e kryetarit të komunës Gëzim Hajdinagës Gjimnazit Privat “DRITA”. #gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1... Vazhdo
Radio Elita nga Ulqini me nje manifestim  kulturor  kujtoi dy figura te shquara te popullit anglez,  Lord  Bajronin dhe Mis  Edith Durhamin dhe lidhjet e tyre me boten shqiptare
Emra anglezesh te shquar si Lord Bajroni  dhe Mis Edith Durhami  jane pika referimi  per shqiptaret, per lidhjet e hershme  shpirterore  dhe kulturore me  boten anglosaksone. Ata  ishin miq te sinqerte  andaj  eshte ne nderin e cdo shqiptari  te nderojne  dhe te duan  mikun dashamires  e te  vertete  qe sollen Evropen NDER SHQIPTARE  DHE I BENE ATA TE  NJOHUR NE BOTE. Keta dy personalitete  erdhen permes   nje manifestimi kulturor  qe  organizoi Radio Elita  ne  kuader te projektit ,,Dialogu i Kulturave,,  qe ... Vazhdo
Sot kryetari i komunës Gëzim Hajdinaga priti klerikët e Ulqinit
Sot kryetari i komunës  së Ulqinit Gëzim Hajdinaga priti klerikët e Ulqinit. #gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-3 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-3 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */ Municipality of Ulcinj / Ulqin –... Vazhdo
600 mijë Euro investim për rrugën e Çarshisë të Ulqinit
Në një nga lagjet më të mira të Ulqinit, në kët zonë ka filluar rregullimi i fazes së dytë të rrugës që çon prej Restorantit Bonita deri te ish SDK-ja  me sipërfaqe 500 metra katror. Për realizimin e këtij projekti ndërmarrjes  “Prominvest” do ti ndahen  afer 1 milion euro sa kushton krejt projekti i relizum në dy faza. Në anën një nga pikat boshtore do të rregullohet rruga me gjatësi 520 metra, gjerësia e rrugës do të jetë gjashtë metra dhe trotuaret do të rregullohen dy herë nga dy metra. Në anën... Vazhdo

February 21, 2009  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on 600 mijë Euro investim për rrugën e Çarshisë të Ulqinit
Tags: , , ,