Kryetari i Komunës ulqinit

Shumica e re ne Kuvendin e Komunes se Ulqinit
 Të nderuar qytetarë, të nderuar përfaqësuese te medijëve! Kemi kënaqësi që këtu, sot  të ju prezentojm shumicën e re në kuvendin komunal te Komunës së Ulqinit e formuar  me qëllim të sinqert ne bazë të rrespektit të ndërsjellët dhe vendosmërisë që Komuna e Ulqinit të fitoj një qeverisje profesionale, të përgjegjëshme, të ndershme dhe efikase. Kjo shumicë është e përbër prej  subjekteve dhe  këshilltarëve në Kuvendin komunal  siç vijonë: Forca e re demokratike me 11 këshilltarë, Dega e anës... Vazhdo
Hajdinaga pret në vendkalimin kufitar Sukubinë-Muriqan Presidentin shqiptar z. Bamir Topin
Kryetari i Komunës së Ulqinit Gëzim Hajdinaga do të presë në orët e pasditës në vendkalimin kufitar Sukubinë-Muriqan Presidentit shqiptar z. Bamir Topi i cili do të marrë pjesë në punimet e Samitit të liderëve të Evropës Jug-Lindore që zhvillohet në qytetin e Budvës. Ndërkohë të nesërmen Hajdinaga në cilësinë e nikoqirit do të shoqërojë Presidentin Topi në Ulqin. Për kreun e shtetit dhe bashkëpunëtorët e tij është përgatitur një program i detajuar. Presidenti i Shqipërisë z. Bamir Topi ka qëndruar... Vazhdo
Rruga Ulqin – Sukubin premtim i Gëzim Hajdinagës
Kryetari i komunës së Ulqinit para kryeministrit të Malit të Zi,z.Igor Lukshiq vlerësoi shumë të rëndësishme lidhjen e  segmentit rrugor Ulqin – Sukubin me rrugën e kufirit me Shqipërin,Muriqan  për zhvillimin e kësaj zone, duke theksuar se ndërtimi i këtij segmenti është një premtim i mbajtur i qeverisë. Kryetari Hajdinaga u shpreh se rruga Ulqin – Sukubin – Muriqan shumëfishon marrëdhëniet tregtare,turistike dhe marrëdhëniet e gjithanshme me Shqiperin,Kosovën dhe Maqedoninë.“Rruga Ulqin... Vazhdo
Intervistë me Kryetarin e Ulqinit Gëzim Hajdinagën me rastin e ditës së Ulqinit
Intervistë me Kryetarin e Ulqinit Gëzim Hajdinagën me rastin e ditës së Ulqinit . Amull, ana malit, Aruçij, Bardhij, Berjashij, Blaca, Bojkë, Bolejt, Brajshe, braticë, Brisku nelt, Brisku pasht, Çobaj, Cukaj, Curajt nelt, Curij pasht, Darzë, Demirijt, Dodaj, Dragaj, Dragoviq, Durakij, Fraskanjell, Gjecbritij, Gjenashej, Gjenciq, Gjyrjani, Hajdarijt, Hardajt, Hutij, Kacaj, Kaleci, Kalimani, Kanaqi, katerkollë, Klezna, Kodër, Kolonza, Kosiq, Kovaçej, Krajë, Kravari, Krythë, Lekperij, Leskovac, Liarja, Lihari, Likaj, Lisna... Vazhdo

April 3, 2011  :: Intervista / Intervju, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Intervistë me Kryetarin e Ulqinit Gëzim Hajdinagën me rastin e ditës së Ulqinit
Tags: , , ,

Sharrexhit të paligjshem po presin pishnajat e Ulqinit
Treva e Ulqinit eshte mjaft e pasur me bimesi. Ajo ka siperfaqe te medha pamjesh te ndryshme. Pos arave, livadheve, kullosave dhe siperfaqeve malore, ku rriten bime e drunj te ndryshem, treva e Ulqinit,Anës së Malit dhe Lugut te bunes,ku  nje pjese e rrethines eshte e zhveshur fare. Pyje me te larta gjenden ne bregun e pishnajave që gjenden prej ishe Hotel Galebit dhe deri ne mbares te siperfaqes  ku shtrihet Hotel Albatrosi, kurse pjesa tjeter eshte siperfaqe e pyjeve  te degraduara, shkurrajat, çufrrajat, qe rriten spontanisht.... Vazhdo

January 2, 2011  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Sharrexhit të paligjshem po presin pishnajat e Ulqinit
Tags: , ,

Cungu fton Hajdinagën të lë postin e kryetarit të Ulqinit
Ulqin, 26 gusht – Ndonëse është ende herët, fushatën e deritashme paraelektorale të zgjedhjeve lokale të shpallura më datën 17 tetor për Kuvendin e Ulqinit, e karakterizojnë tone të lehta të “mesazheve” të partive politike. Në këtë frymë, sipas KosovaLive, lideri i partisë më të madhe në Ulqin, që aktualisht është opozitë, Nazif Cungu, kryetar i Focës së Re Demokratike, në një konferencë me gazetarë i rekomandoi kryetarit të tashëm të Komunës së Ulqinit, Gëzim Hajdinaga “dalëngadalë mblidhi... Vazhdo

August 26, 2010  :: Politika :: Comments Off on Cungu fton Hajdinagën të lë postin e kryetarit të Ulqinit
Tags: , , , ,

Forca: Konferencë për media
Konferencë për media, 08-05-09 Ulqin, 08-05-2009 Nr: 188/09 Të nderuar qytetar, Këtë konferencë e kemi organizuar që zyrtarisht ti falënderojmë të gjithë atyre të cilët janë angazhuar në mënyrë aktive dhe kanë ndikuar në ndryshimin e Vendimit mbi taksa lokale komunale të cilën e ka imponuar pushteti ekzekutiv në Ulqin në krye me kryetarin Hajdinaga dhe që fatkeqësisht atëherë e ka vërtetuar edhe shumica parlamentare. Gati dy vite FORCA  e re demokratike, me argumente ka kërkuar ndryshimin e këtij... Vazhdo
Mosaprovimi i llogarisë përfundimtare të komunës së ulqinit dhe buxhetit për vitin 2008
Kjo kumtese,me te cilën jemi drejtuar opinionit,ka për qellim qe ti rikujtojmë organet përgjegjëse te Komunës Vazhdo  Vazhdo

January 8, 2008  :: Politika :: Comments Off on Mosaprovimi i llogarisë përfundimtare të komunës së ulqinit dhe buxhetit për vitin 2008
Tags: , , , , , , , , , ,

Page 11 of 11« First...7891011