Kuvendi Komunal i Ulqinit

Shtyhet mbledhja e Kuvendit të Ulqinit
Kuvendi Komunal i Ulqinit ka shty mbledhjen e parĂ« tĂ« seancĂ«s sĂ« parĂ« tĂ« rregullt qĂ« duhej tĂ« mahej sot.  Kryetari i parlamentit vendor tĂ« Ulqinit,  Milazim Mustafa,  na bĂ«ri medie se mbledhja Ă«shtĂ« shtyrĂ« pĂ«r njĂ« ditĂ« tjetĂ«r me kĂ«rkesë  tĂ« klubit tĂ« kĂ«shilltarĂ«ve tĂ« PDS tĂ« cilin e kanĂ« mbĂ«shtetur edhe klubet e tjera tĂ« KĂ«shilltarĂ«ve qĂ« participojnĂ« nĂ« Kuvend. PDS na tha Mustafa ka bĂ«rĂ« kĂ«rkesĂ« lidhur me atĂ« qĂ« janĂ« tĂ« angazhuar nĂ« fushatĂ«n zgjedhore presidenciale nĂ« tĂ« cilĂ«n garon nĂ«nkryetari... Vazhdo

March 26, 2013  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Shtyhet mbledhja e Kuvendit tĂ« Ulqinit
Tags: , , , ,

Ka ardhur koha e radikalizimit të çështjes shqiptare në Mal të Zi
PĂ«rfundoj edhe njĂ« vit i cili sa i pĂ«rket realizimit tĂ« tĂ« drejtave tĂ« shqiptarĂ«ve nĂ« Mal tĂ« Zi, mund tĂ« karaktarizohet ashtu si edhe vitet e mĂ«parshme, pra njĂ« vit i stagnimit  dhe degradimit tĂ« tĂ« drejtave tĂ« tyre qytetare, njerĂ«zore  dhe kombĂ«tare. Edhe pĂ«rkundĂ«r faktit se partitĂ« nacionale shqiptare rimuarĂ«n pushtetin nĂ« nivel lokal nĂ« komunĂ«n Ulqinit, nĂ« komunĂ«n  vetme tĂ« plotĂ« me shumicĂ« shqiptare nĂ« Mal tĂ« Zi,megjithate, shqiptarĂ«t nĂ« Mal tĂ« Zi, nĂ« pĂ«rgjithĂ«si, kanĂ« pĂ«suar njĂ« kthim... Vazhdo

December 21, 2011  :: Opinione :: Comments Off on Ka ardhur koha e radikalizimit tĂ« çështjes shqiptare nĂ« Mal tĂ« Zi
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

100-vjetori i lindjes, Ulqini përkujton poet Migjenin
Pas shumĂ« debatesh mediatike mbi harresĂ«n qĂ« i bĂ«het poetit tĂ« mjerimit Millosh Gjergj Nikolla Migjeni, nĂ« Ulqin,organizatorĂ«t Fondacioni Studenti,shoqata Ora dhe biblioteka Ulqin kanĂ« mbajtur konferencĂ«n shkencore me rastin e 100-vjetorit tĂ« lindjes sĂ« poetit. PĂ«r krijimtarinĂ« e Migjenit ka folur prof. dr. Alfred Çapaliku, pedagog i letĂ«rsisĂ« nĂ« Universitetin “Luigj Gurakuqi” nĂ« ShkodĂ«r dhe mr. Haxhi Shabani, shkrimtar dhe studiues i gjuhĂ«s. GjatĂ« mbrĂ«mjes u lexuan pjesĂ« nga krijimtaria e Migjenit. Me njĂ« mbrĂ«mje... Vazhdo

December 19, 2011  :: KulturĂ« / Kultura :: Comments Off on 100-vjetori i lindjes, Ulqini pĂ«rkujton poet Migjenin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nazif Cungu benĂ« aksion pĂ«r pastrimin e qytetit tĂ« Ulqinit – Video
Aksion pĂ«r t’ia rikthyer Ulqinit epitetin “Qytet i pastĂ«r” Kryetari i KomunĂ«s sĂ« Ulqinit, Nazif Cungu, pĂ«r ditĂ«n e shtunĂ« ka paralajmĂ«ruar fillimin e njĂ« aksioni masiv nĂ« territorin e KomunĂ«s, pĂ«r rikthimin e epitetit tĂ« Ulqinit “Qytet i pastĂ«r”, aksion ky qĂ« tĂ« vazhdojĂ« gjatĂ« tĂ«rĂ« muajit tetor. Nisma e kryetarit tĂ« komunĂ«s z.Nazif Cungu pĂ«r pastrimin e qytetit ka mbĂ«rritur dhe nĂ« Ulqin. QĂ«llimi i kĂ«tyre aksioneve Ă«shtĂ« jo vetĂ«m pastrimi i qytetit dhe i plazheve por dhe si sensibilizim dhe ndĂ«rgjegjĂ«sim... Vazhdo

October 12, 2011  :: Lajmet / Vijesti :: Komente (7)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

KUMTESE, Thirrja e Kuvendit te Komunes
Iniciativa e shumicĂ«s sĂ« re parlamentare pĂ«r mbajtjen e seancĂ«s sĂ« jashtĂ«zakonshme tĂ« Kuvendit Ă«shtĂ« dorĂ«zuar sipas KushtetutĂ«s, ligjit dhe vendimeve. Kushtetuta pĂ«rcakton se seancat e rregullta nuk mund tĂ« thirren nĂ« periudhĂ«n prej 01 gusht deri me 30 shtatorĂ«, dhe pasi qĂ« seanca duhet tĂ« mbahet gjatĂ« muajit shtatorĂ«, ne kemi kĂ«rkuar mbajtjen e seancĂ«s sĂ« jashtĂ«zakonshme. Kryetari i Kuvendit zotĂ«ri Shkrela ka premtuar publikisht se nuk do tĂ« bĂ«jĂ« kurrfarĂ« obstruksioni dhe sapo tĂ« pranoj iniciativĂ«n me 17... Vazhdo

August 30, 2011  :: Politika :: Comments Off on KUMTESE, Thirrja e Kuvendit te Komunes
Tags: , , , ,

Intervista e avokatit z. Sabri Sam Gjoni ne Alba Life TV – Video
Sabri Sam Gjoni,Ă«shtĂ« avokat ku jeta e njĂ« intelektuali shqiptar nga Ulqini nĂ« SHBA, konkretisht e njĂ« avokati asht shumĂ« e vĂ«shtir. Sa ashtĂ« gjetur intelektuali shqiptarĂ« nga Ulqini qĂ« ashtĂ« larguar nga vendlindja e tijĂ« na tregon nĂ« IntervistĂ«. Sabri Sam Gjoni shprehet nĂ« intervistĂ« pĂ«r Alba Life TV : Jeta e intelektualit shqiptar nĂ« SHBA Ă«shtĂ« shumĂ« e vĂ«shtirĂ« sepse duhet tĂ« integrohesh si nĂ« jetĂ«n ekonomike, ashtu edhe nĂ« jetĂ«n politike. Gjithashtu duhet t’i pĂ«rshtatesh edhe shkollimit sepse ai ka njĂ«... Vazhdo
Emisioni mbi Valdanosin RTCG – Otvoreno – Video
Tenderi i ri deri nĂ« fund tĂ« prillit?! Komisioni i tenderit ka vlerĂ«suar se janĂ« krijuar kushtet qĂ« tenderi tĂ« shpallet i pasuksesshĂ«m dhe pĂ«r shkak tĂ« rĂ«ndĂ«sisĂ« sĂ« realizimit të projektit tĂ« Valdanosit, si pĂ«r qeverisjen lokale ashtu edhe pĂ«r tĂ«rë Malin e Zi, i ka rekomanduar KĂ«shillit tĂ« Privatizimit tĂ« shpallĂ« tenderin e ri deri nĂ« fund tĂ« prillit tĂ« kĂ«tij viti. Komisioni i tenderit per realizimin e projektit te valorizimit turistik te Valdanosit ka shpallur te pasuksesshem tenderin per dhenien... Vazhdo
“Shota” çoi peshĂ« ulqinakĂ«t
Ulqin, 7 tetor – UlqinakĂ«t pĂ«r herĂ« tĂ« parĂ« nĂ« kĂ«tĂ« shekull entuziazmohen, emocionohen edhe duartrokasin njĂ« ansambĂ«l grandioz kombĂ«tar, njofton KosovaLive. Ansambli i kĂ«ngĂ«ve dhe i valleve “Shota”, ata i bashkoi edhe i bĂ«ri krenarĂ« qĂ« edhe ne shqiptarĂ«t kemi njĂ« formacion valltarĂ«sh tĂ« shkĂ«lqyer mbarĂ«kombĂ«tar edhe ndĂ«rkombĂ«tar. NĂ« mĂ«nyrĂ«n mĂ« brilante u interpretuan vallet nga tĂ« gjitha trevat shqiptare – “Vallja e MalĂ«sisĂ« sĂ« Madhe”, valle me motive kosovare, valle me motive tiranase,... Vazhdo
Kuvendi Komunal i Ulqinit të hënën mbledhje të rregullt
DitĂ«n e hĂ«nĂ« me 14 tĂ« kĂ«tij muaji Ă«shtĂ« paraparĂ« tĂ« mbahet mbledhja e parĂ« e seancĂ«s sĂ« dytĂ« tĂ« rregullt tĂ« kuvendit komunal tĂ« Ulqinit. Parlamentari Muhamed Nika pĂ«r kĂ«tĂ« seancĂ« ka caktuar 11 pika tĂ« rendit tĂ« ditĂ«s. KĂ«shilltarĂ«t e parlamentit vendor tĂ« Ulqinit do tĂ« debatojnĂ« pĂ«r propozim vendimin mbi shfrytĂ«zimin e pĂ«rkohshĂ«m tĂ« deponisĂ« sanitare “HIJA” Propozim vendimin mbi ndarjen e truallit ndĂ«rtimor , pronĂ« e komunĂ«s sĂ« Ulqinit BashkĂ«sisĂ« islame , respektivisht XhamisĂ« nĂ« Kollonz... Vazhdo

December 11, 2009  :: ShoqĂ«ria / DruĆĄtvo :: Comments Off on Kuvendi Komunal i Ulqinit tĂ« hĂ«nĂ«n mbledhje tĂ« rregullt
Tags:

Kumtesë për opinion: Këshilli Nacional i Shqiptarëve në Malin e Zi
Foto nga :www.ulqini.de ...Tahir Tahiri - Kryetar i KĂ«shillit Nacional tĂ« ShqiptarĂ«ve nĂ« Malin e Zi KĂ«shilli  Nacional i ShqiptarĂ«ve nĂ« Malin e Zi shprehĂ« shqetĂ«simin pĂ«r mĂ«nyrĂ«n dhe procedurĂ«n e shpalljes sĂ« tenderit pĂ«r shitjen  afatgjatĂ« tĂ« pjesĂ«ve mĂ« atraktive tĂ« rivierĂ«s sĂ« Ulqinit. Jemi tĂ« bindur se me kĂ«tĂ« nuk i kontribohet rrespektimit tĂ« tĂ« drejtave tĂ« popujve pakicĂ«, por as   pushtetit vendorĂ« tĂ« Ulqinit   as tĂ« qytetarĂ«ve tĂ« saj pĂ«r tĂ« qenĂ« zot tĂ« pasuris sĂ« vet, e drejt e cila u... Vazhdo

Page 1 of 212