Laureta Meci

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Një nga vitet më kulminante të karrierës Laureta Meçit
Laureta Meçi, 13 vjet më parë, kur iku nga Shqipëria per ne SHBA, ishte vetëm një vajzë e vogël, ndërsa sot është një artiste. Ajo sa po ka publikuar një këngë të re dhe aktualisht sapo ka fituar një rol të ri në një triller-psikologjik i titulluar “Disciple”. ”Kam fituar një rol të ri në një film te titulluar “Disciple”. Filmi është një triller-psikologjik dhe unë luaj rolin e një këngëtareje tepër të njohur me emrin Kennedy, e cila është ish-shoqja e klasës së protagonistes kryesore.Pas... Vazhdo

January 10, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Një nga vitet më kulminante të karrierës Laureta Meçit
Tags:

Laureta Meçi fiton rol tek filmi Desciple, këndon dhe kolonën zanore
Këngëtarja dhe aktorja e njohur shqiptare që jeton dhe punon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Laureta Meçi, po përgaditet të shfaqë surprizat e reja. Pas publikimit të këndës “Set your soul free”, ajo ka realizuar një tjetër këngë në gjuhën angleze por me disa fjalë shqip. “Sapo kam mbaruar inçizimin e këngës më të re të titulluar “Turn around”, e cila është në anglisht dhe ka edhe disa fjalë shqip”, tregon Laureta. Ajo thekson se kënga është e stilit club-dance dhe pritet të lançohet... Vazhdo

October 30, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Laureta Meçi fiton rol tek filmi Desciple, këndon dhe kolonën zanore
Tags: ,

Laureta Meci: Ëndërroj të përfaqësoj Shqipërinë në Eurosong
Është nga Kuçova dhe ka emigruar në Amerikë në vitin 1998 me vizë studenti nga Athina, me ndihmën e një mikes së saj greko-amerikane, e cila mundësoi vizën amerikane. Më pas u prezantua me një producent, i cili në atë kohë punonte për MTV. Ai vlerësoi aftësitë e Lauretës dhe dritat jeshile filluan të hapen njëra pas tjetrës. Më pas shkoi në një shkollë aktrimi, ku u njoh me degëzimet e këtij profesioni, si dhe me aktivistë të tjerë, derisa filloi veprimtaria konkrete. Vajza simpatike 28-vjeçare tregon... Vazhdo