lausanne

Shqipe Elsa realizojë spot të ri “Puthjen ma jep”
Këngëtarja Shqipe Elsa Fazlija realizojë një spot gjatë verës në Prishtin,ku teksti është i kompozuar nga Mithat Sadiku kurse muzika dhe orkestrimi u  kompozua nga Florent Boshnjaku,kurse për realizimin e klipit u kujdes “Pulla Production. Kështu ka thënë vetë këngëtarja gjatë emisionit televiziv “Oxygen”, ku zbuloi edhe disa detaje interesante që kanë të bëjnë me aspektin e saj profesional.Shqipja gjatë këtij emisioni ka qenë shumë e matur në përgjigjet e saj, ndërkaq Shqipja e beri publike në emisionin... Vazhdo

October 1, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shqipe Elsa realizojë spot të ri “Puthjen ma jep”
Tags: , ,

Insomnia Disco Club : Të Gjithë Me Eglin – TOUS AVEC EGLI
L’association « Tous avec Egli », fondée en août 2011, a pour but de soutenir financièrement, administrativement et moralement Egli ainsi que sa famille. En effet, ce jeune aiglon de 21 ans a du subir une amputation d’une de ses jambes en raison d’une tumeur diagnostiquée au genou à l’automne 2010. Ayant été profondément bouleversés par cette nouvelle et connaissant la grande passion que vouait Egli pour le football, nous avons alors pensé qu’il était de notre devoir, en tant qu’Aiglon et... Vazhdo
Arta Bajrami & Skillz & Astrit Mulaj sonte ne Insomnia Lausanne
Mbasi Arta Bajrami lajmrojë se ne Korrik do del me album te ri,ketë gjë ajo edhe e beri.Mirpo kengetarja Arta Bajrami, qe se fundmi eshte bere nene, tash e sa muaj mbi çdo prioritet tjetër ka vene vajzen e saj Viktoria. Megjithate, kjo nuk do të thotë se Arta Bajrami është shkëputur nga kënga, pasi ajo ka paralajmëruar se gjatë verës fansat e saj do të kenë në duar albumin më të ri, në të cilin është duke punuar fuqishëm edhe vëllai i saj, Don Arbas. “Kam filluar të angazhohem në studio. Meqenëse herëve tjera... Vazhdo

May 28, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Arta Bajrami & Skillz & Astrit Mulaj sonte ne Insomnia Lausanne
Tags: , , , , ,

Mbledhje familjare e ulqinakëve në Zvicër me 12 Mars 2011 ne Vevey
Të nderuar bashkëatdhetar Të Shtunën me 12.Mars.2011  ju presim prej ora 10h00 të mëngjesit në  Salle Del Castillo në Vevey. Musa Pali i përkrahur nga Besim Hoxha dhe Haxhi Buri me seli në kanton Vaud,organizuan një dite – takim familjar, ku do ju përcjellë me një program festiv, në lokalin e kësaj Qendre në Vevey. …Këtë ditë familjare e përcjell një atmosferë festive. Musa Pali dhe dy organizatorët do ta bagatojn shkëlqyeshëm organizimin e mirë të këtij tubimi,me muzik të rastit Live dhe me... Vazhdo
Monténégro : un paradis en quête de respectabilité (partie 2) – Video
Caroline de Camaret vous emmène à la rencontre des pays candidats à l’entrée dans l’Union Européenne. Rendez-vous dans les Balkans ou en Turquie pour un magazine de reportages inédits, un carnet de route en compagnie de ceux qui font bouger ces pays. Un samedi par mois à 13h10. En co-production avec la Commission européenne. Notre invité Milica Pejanovic-Djurisic nous parle de l’économie du pays. Particularité du Monténégro: il utilise la monnaie unique européenne sans être membre de la zone euro. Après un reportage... Vazhdo

February 2, 2011  :: news :: Comments Off on Monténégro : un paradis en quête de respectabilité (partie 2) – Video
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Adelina Ismajli: Seks-simboli i Ballkanit
Të shumta janë epitetet që i janë vendosur përsa i takon bukurisë së saj, por edhe shumë komplimente të bëra ndër vite, ku ndonjëherë siç thotë edhe vetë Adelina, e mbajnë gjallë kur bëhet fjalë që vijnë nga fansat e saj. Adelina Ismajli, seksimboli i Ballkanit. Kështu e cilëson gazeta zvicerane ’24 orë’ këngëtaren kosovare, duke e lançuar në titull të madh. Në fakt këngëtarja është më e preferuara nga Kosovë, Shqipëri dhe në shumë vende të Europës ku ka Shqiptarë. Kudo që ajo shkon nuk mund... Vazhdo