LEKA ZOGU

Mesazh ngushëllimi familjes mbretërore,Forca e re demokratike
Kryetari I komunës së Ulqinit, Nazif Cungu, i dërgoi sot një mesazh ngushëllimi familjes mbretërore për ndarjen nga jeta të pretendentit të fronit mbretëror Leka Zogu I. “Me dhimbje të madhe pranuam lajmin për ndarjen nga jeta të pretendentit të fronit mbretëror Leka Zogu I. Ky lajm pikëlloi të gjithë shqiptarët ku do që janë dhe me ndarjen e tij nga jeta humbën një figurë të rëndësishme të kombit tone. Në emrin tim personal dhe të bashkëqytetarëve të mijë, Ju shpreh ngushëllimet e mija të sinqerta... Vazhdo
Ndahet nga jeta Leka Zogu
Shuhet Leka Zogu. Pretendenti i fronit mbretëror ndërroi jetë sot në moshën 72-vjeçare në spital ku qëndroi i shtruar prej disa ditësh në reanimacionin e Neurokirurgjisë, në Spitalin Nr. 5 në Qendrën Spitalore Universitare në Tiranë pasi pësoi një fibrilacion arterial, formë e aritmisë. Ministri i Shëndetësisë Petrit Vasili pasi doli nga ambientet e neurokirurgjisë, ku ka takuar edhe doktorët që kanë ndjekur gjendjen e të ndjerit Leka Zogu, konfirmoi se shkaku i vdekjes së pretendentetit për fronin mbretëror... Vazhdo

November 30, 2011  :: Ngjarjet - Events :: Komente (4)
Tags: ,