Leonora Jakupi

NOIZY: Kam bërë seks me Tunën dhe Adelinën, janë të egra në shtrat…
A është kjo nga intervistat më të forta që keni lexuar ndonjëherë? Absolutisht po! Noizy, reperi më i përfolur shqiptar, rrëfen në këtë intervistë për “Bluetooth”, jetën e tij seksuale dhe jo vetëm… Pasuria dhe muzika, janë dy stacionet e tjera ku jemi ndalur. Po për të mos u zgjatur, ju ftojmë të lexoni intervistën e mëposhtme, që do t’ju lërë pa frymë. Sa kohë ke pa bërë seks, se më dukesh me nerva? Kam gati 1 orë, po kështu dukem në përgjithësi, nuk më ndryshon seksi. Atëherë, pse... Vazhdo
Genta dhe Leonora, si dy beqaresha bukuroshe
Ja ku vijne se bashku, dy bukuroshe, Genta dhe Leonora, qe jane takuar te salloni i bukurise tek Sellma dhe duken mjaft te lumtura se bashku, nje pamje qe jo shpesh shihet ne estraden shqiptare. Pervec bukurise ato ndajne edhe dicka tjeter te perbashket, te dyja jane te deklaruara si beqare. Genta ka shume vite qe nuk eshte ne lidhje, pas ndarjes nga Miloti, ndersa Leonora eshte nje beqare e perbetuar, se paku ne syte e publikut, qe kurre nuk ka zbuluar ndonje lidhje te saj dashurie, deri tani. /Albasnapz/  Vazhdo

January 14, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genta dhe Leonora, si dy beqaresha bukuroshe
Tags: , , , , , , , , , ,

Leonora Jakupi, e bukur pa ndërhyrje kirurgjikale
Konkurrenca e madhe në botën muzikore ka bërë që këngëtaret e sotme të mos kursejnë asgjë, vetëm e vetëm për ta fituar vëmendjen e medieve dhe me këtë rast edhe të publikut të tyre. Të pakta janë ato që i kanë rezistuar ndërhyrjeve kiru-rgjikale për të rritur gjoksin, fryrë buzët, rregulluar hundën e opera-cione të tjera. Teksa lista e person-azheve qe kanë bërë ndërhyrje plastike është e gjatë, në këtë listë nuk kemi pasur mundësi asnjëherë të shohim këngëtaren Leonora Jakupi. Duke ndryshuar... Vazhdo

October 31, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Leonora Jakupi, e bukur pa ndërhyrje kirurgjikale
Tags:

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leonora Jakupi benë publicitet per Devolli Princ Kafe në Ulqin – Video
Devolli Princ Caffe  ka lancuar kampanjën më të re në muajin Maj. Kampanja përbëhet prej reklamës së realizuar nga Lezja  dhe Leonora Jakupi e cila është ftyra e re e brendit Devolli Princ Caffe turke.Koncepti i reklames i përshtatet stilit te viteve 50, ndërsa inspirimi i reklames ka ardhur nga kalaja e Ulqinit ku edhe është bërë xhirimi i reklmaes.Reklama televizive është mirëpritur nga të gjithë qytetarët në kosovë dhe më gjere. Këngëtarja e cila sapo ka realizuar një spot në Ulqin për një kompani kafeje... Vazhdo

May 29, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Leonora Jakupi benë publicitet per Devolli Princ Kafe në Ulqin – Video
Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Leonora Jakupi paralajmëron befasi
Pas një serie të suksesshme në disa reklama, këngëtarja Leonora Jakupi ka paralajmëruar se është duke punuar edhe në disa projekte të reja muzikore. “Jam duke punuar në projekte të reja muzikore”, ka thënë ajo për Zëri. “Nuk dua të flas shumë për këngët apo klipet sepse dëshiroj që adhuruesve të m’i t’iu sjell befasi me këto projekte”, ka thënë Leonora. /Telegrafi/  Vazhdo

May 23, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Leonora Jakupi paralajmëron befasi
Tags:

Leonora Jakupi pozon në kopertinën e një reviste
Këngëtarja Leonora Jakupi do të jetë në kopertinën e një reviste të përmuajshme shqiptare. Por për të arritur deri aty këngëtarja ka urdhëruar ti plotësohen një sërë kërkesash. Si fillim këngëtarja ka refuzuar të punojë me stafin e revistës dhe ka kërkuar të bashkëpunojë vetëm me stafin e saj me të cilët punon prej kohësh. Leonora si një këngëtare me standarte të larta nuk ka dëshiruar të rrezikojë kopertinën për këtë arsye vendosi që gjithçka kishte të bënte me imazhin të ishte nën kujdesin... Vazhdo

May 6, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Leonora Jakupi pozon në kopertinën e një reviste
Tags: , , , , , ,

Leonora Jakupi shfaqet me imazh te ri
Pas nje pauze prej disa muajsh, kengetarja e njohur kosovare Leonora Jakupi do te shfaqet me nje projekt te ri muzikor. Ajo madje ka publikuar edhe fotot e para se si do te duket pamja e kengetares ne kete videoklip. Look-u i ri i Leonores eshte shume i pelqyer, dhe jo rastesisht disa here neper sondazhe eshte zgjedhur si nje nga kengetaret me te bukura shqiptare. Kenget e saj gjithmone jane pelqyer shume nga publiku shqiptar dhe nuk dyshohet qe edhe kete radhe do te sjelle ndonje hit te ri me bashkepunetoret e saj. PanoramaPlus  Vazhdo

April 24, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Leonora Jakupi shfaqet me imazh te ri
Tags:

Leonora Jakupi sfidon Adelina Ismajlin, të ftoj në debat publik – Video
Gjatë javës së shkuar, deklaratat e Adelina Ismailit ishin në kopertinën e çdo gazete të fundjavës. Mes fjalive të shumta të nxjerra nga goja e Adelinës, nuk u la pa u përmendur edhe çështja e Leonora Jakupit, sherri me të cilën vite më parë shkaktoi shumë zhurmë në media. “Ka qenë rrahje, jam shpallur e pafajshme. S’ka qenë ndonjë tragjedi ndërkombëtare”,- tha Adelina një javë më parë. Pyetjes së gazetarit, se cila prej të dyjave e nisi sherrin, ajo i është përgjigjur: “Tani Leonora nuk është... Vazhdo

February 5, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Leonora Jakupi sfidon Adelina Ismajlin, të ftoj në debat publik – Video
Tags: , , , , , , , , ,

Sa harxhuan dhe sa fituan këngëtarët shqiptarë gjatë vitit 2011
Kanë bërë dasma deri në 100 mijë euro, kanë blerë vila 1 milion euro, por kanë fituar gjithashtu disa miliona. Në listën e më të shtrenjtëve futen Elvana, Adelina Ismajli, Ermali, Tuna, Genta, Nora, Flori, Çiljeta, Zanfina, Dafina, Zajmina, Gjyste Vulaj.. Make up nga 100 deri në 500 euro, videoklipet nga 1000 deri në 10.000 euro, fustanet jo më lirë se 1000 euro, dasmat deri në 100.000 euro, kurse vilat maksimumi 1 milion euro. Viti i kaluar ka qenë një nga vitet me më shumë aktivitete që ka përjetuar bota shqiptare... Vazhdo

Page 1 of 3123